Apoteke koje treba izbegavati

Started by dadaf, 26-09-2008, 19:03:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

luki

WOW !!! E sad si nam bas ocitala bukvicu.
Koliko sam shvatila, pouka je da je besmisleno studirati jer se tu samo gubi vreme i da vi tehnicari imate vise znanja. BRAVOOOOOO!  :pljes:

luki

Jos samo da dodam da kao retardirani diplomirani farmaceut i bivsi radnik Patrije potvrdjujem  sve sto su moje kolege o toj ustanovi rekle.

dekky

Xi xi xi, ma, drage kolege diplomirani farmaceuti, nemojte da se obazirete na komentare jedne ocigledno zlobne osobe, ona je samo pronasla dobar ventil za svoje sopstvene nevolje i komplekse... Mene apsolutno ne doticu takvi komentari, dzaba joj sve...
Tehnicarko, sve najbolje! :plez

p.s. Svi smo debelo zasli u offtopic, ja ne znam zasto administratori ne urade nesto povodom malicioznih komentara. :smekerica:

tehnicarka

Quote from: luki on 17-11-2011, 13:32:12
WOW !!! E sad si nam bas ocitala bukvicu.
Koliko sam shvatila, pouka je da je besmisleno studirati jer se tu samo gubi vreme i da vi tehnicari imate vise znanja. BRAVOOOOOO!  :pljes:


Dokaz da fakultet ne pomaze da se shvati poruka. Bistrina se nestice fakultetom.
Najpametnija kaze da ZU ova ili ona, bas je briga. Zna sta joj treba i od cega zivi.  Od tracanja se ne zivi.

Dosada je nas najveci neprijatelj.

an85

Quote from: tehnicarka on 21-11-2011, 09:53:04

Dokaz da fakultet ne pomaze da se shvati poruka. Bistrina se nestice fakultetom.
Najpametnija kaze da ZU ova ili ona, bas je briga. Zna sta joj treba i od cega zivi.  Od tracanja se ne zivi.

Dosada je nas najveci neprijatelj.


Zar ovo nije klasican primer ljubomore na fakultetsko obrazovanje?

crazy ball

@ tehnicarka: U pravu si, ne zivi se od tracarenja, zivi se od para. Ali definisi tracarenje i obrazlozi nazivanje ove rasprave tim imenom, jer se ovde radi o iznosenju iskustava iz ciste kolegijalnosti...nivo obrazovanja je nebitan, bitno je kakvi smo mi to ljudi- mali ili veliki? A za to, na zalost, ne postoji skola pa da se nauci...ovaj svet bi bio srecnije mesto za zivot da takva skola postoji.

@ sladja.sladja: Niko ne proziva tebe, nego ustanovu u kojoj radis. Ako si ti srecna sa njima, srecno vam bilo! Vama sve najbolje, ali ja ne zelim da bilo koji moj kolega bude lik u " bajci Patria"...ja znam da mirno spavam, sto za njih ne bih rekla.

Suma sumarum, mali ljudi i sitne duse...zivi bili, pa videli. Ne bih se vise zamarala u ovom blatu.

Srecno!

Bred

Sledeci koji su zapali u krizu su lanac apoteka Filly farm, radnicima vec kasne plate.

gloria2

Da li neko zna kakva je situacija u apotekama Galenpharm?

Bred

Nisu mi nesto "reprezentativne". Ne znam sta bih drugo mogao da dodam ali da su nesto wow - nisu.

ares

Mojoj kevi u Filiju smanjili platu :(, kazu da i od lilija treba bezati :O....

Bred


mima140186

Ja sam èula da su plate u Lilly-ju 58000 din

natasa1712

U Lilly-ju je plata 54000, ja bila na razgovoru. Ugovor o radu se obnavlja svakih mesec dana, u toku  jedne godine.  Radi se i subota i nedelja po ceo dan, svaki drugi vikend. 

mima140186

#88
Zavisi koji Lilly. Nedeljom rade do 15h (sem onog u Delti), subotom do 18h. Subotom uglavnom jedan farmaceut odradi celu smenu. 58000 din je najveæa plata koju moja drugarica, menad¾er u Lilly-ju, nosi farmaceutima. Mo¾da to ima veze i sa godinama radnog sta¾a.

Bred

Meni je u pocetku ceo taj koncept oko apoteka u okviru Lilly objekata bio degradirajuci s obzirom da je apoteka uglavnom bila u nekom cosku 2 sa 2 i u istom objektu sa praskovima za ves, osvezivacima prostora, dekorativom itd.

Sada mi i ne deluje toliko frapantno s obzirom da je otvoren tip apoteke uobicajen u Evropi i postoje neke prognoze koje kazu da ce to i kod nas biti dominantan tip apoteka. Dakle, ljudi se na sve naviknu.

I  kako je sve krenulo da se urusava i propada, Lilly deluje stabilno. Bar za sad. Plate su redovne i  dobija se cela na racun. Sve ostalo i nije toliko sjajno, pocev od radnog vremena, precestih maltretirajucih popisa na svaka 3 meseca itd.
Ali ljudi koji tamo rade i s kojima sam pricao su uglavnom zadovoljni.