Da li Bog zna da je tu¾en

Started by Bred, 16-10-2008, 18:06:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: Tanjug
Linkoln -- Sud u SAD odbacio je tu¾bu koju je podneo senator Erni Èembers protiv Boga, uz obrazlo¾enje da tu¾eni mora da bude upoznat sa tu¾bom, ¹to ovde nije sluèaj.

U tu¾bi koju je senator iz Nebraske Èembers podneo pro¹le godine, navodi se da je Bog odgovoran za teroristièke pretnje protiv njega i njegovih biraèa, kao i za "smrt, uni¹tavanje i terorisanje na desetine miliona stanovnika Zemlje". Senator smatra i da je Bog izazvao "stra¹ne poplave, katastrofalne uragane i zastra¹ujuæa tornada" i tra¾i trajnu zabranu Svevi¹njeg.

Sudija okru¾nog suda Marlon Polk odbacio je tu¾bu, navodeæi da, po zakonu, tu¾ena strana mora da bude upoznata sa tu¾bom.

"Buduæi da je ustanovljeno da se taj uslov ne mo¾e ispuniti, sud odbacuje tu¾bu", naveo je Polk u obrazlo¾enju odluke.

Èembers, koji je diplomirao pravo, ali nikada nije polo¾io pravosudni ispit, misli da je prona¹ao rupu u sudskoj presudi.

"Sam sud priznaje postojanje Boga, a samim tim i da je Bog sveznajuæi", istakao je senator i zakljuèio da "buduæi da Bog zna sve, Bog je upoznat i sa ovom tu¾bom".

Èembers ima 30 dana da podnese ¾albu na odluku suda.

Senator, koji je gotovo èetiri decenije proveo u lokalnim vlastima Nebraske, retko prisustvuje jutarnjoj molitvi i ne propu¹ta priliku da kritikuje hri¹æane.

b92

KaBoom

Hehe, podseæa me na film "The man who sued God". Australijski film, koji meni jako svidio. :wink:

maYes

ovo je sjajno! koji car....moj idol!!!
:K2:
mislim da je u pravu, ovo jeste rupa.. ako ima vremena na bacanje, go for it...  :pljes:

frckica-j

Quote from: KaBoom on 16-10-2008, 22:23:51
Hehe, podseæa me na film "The man who sued God". Australijski film, koji meni jako svidio. :wink:

Zvuèi mi poznato, mislim da sam gledala taj film. Ajd podsjeti me...

A to da je lik car-jeste. Samo me interesuje ¹ta æe biti ako pozovu Boga za svjedoka?  :smekerica: