Patofiziologija, kombinacije pitanja za usmeni

Started by frckica-j, 23-10-2008, 15:36:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

frckica-j

Hahahahahahahah Slatko me nasmija Meri!!!

Ispalo je da nas ima do srijede! Hehehe Biæe valjda sreæna po¹to sam ja u podnevnom terminu! Inaèe veselo!!!

frckica-j

#46
Hehehehehe Evo da se pohvalim: jo¹ jedan manje!!!  :~
Imala sam sreæu juèe: kartica br. 13 jo¹ i 13. april, ba¹ po mojoj mjeri!!! Jo¹ da je bio petak, bilo bi savr¹eno! :K :~  :ziveli

Pitala sam profesoricu koju knjigu na kraju da koristimo, ali na¾alost, nisam uspjela da dobijem pravi odgovor.  a005 Naime, i ona ka¾e da Kalu¹eviæ nije dobro napisan u nekim dijelovima a da je Leposaviæ isuvi¹e skraæen Gamulin i da je to premalo za nas.  :dole: Tako da je moja preporuka da koristite obje, prateæi predavanja. Neka su po Gamulinu (znaèi po Leposaviæ) a neke po Kalu¹eviæu pa sa sreæom!  :~ Najbolji bi bio Gamulin, ako za njega imate vremena,  :wink: ali mo¾e se i iz ovih polo¾iti. èak i dobiti 10 kao jedna koleginica! I postoje posebne kartice za svaki odsjek, tako da ono ¹to sam ja dopunila sa pitanjima iz medicine nije potrebno!
  :?: Najbitnije je, i to nam je ba¹ naglasila, da morate da znate etiolo¹ke uzroènike (obavezno!!!!) mehanizam razvoja bolesti i kompenzatorne mehanizme. (©to æe reæi, sve! :K)
I da, zaista nije stra¹na na ispitu. Zna da vas odvuèe negdje daleko, daleko, ali ako i¹ta znate mo¾ete da proðete, a i poma¾e na ispitu. Eto, sa sreæom!!!  :~

mary

ma nela je divna!stvarno nisam vjerovala kad su je ljudi hvalili,ali bas je prijatna,pomogne,pita logicke stvari...koliko sam se bila prepala tog ispita,na kraju je sve bilo odlicno.i ocjene su uglavnom visoke!moze se spremiti za mjesec dana,kao sto kovrdza rece nesto iz leposavic nesto iz kalusevica...mada niposto nemojte na ispitu uvjeravati profesoricu da nesto nema u kalusevicu,jer joj je ta prica bas dosadila ;)

frckica-j

Aha, i kod nas je bila takva situacija...  :wink:
Mary, koju si imala kombinaciju?

mary


frckica-j

Hahahahhaah ©ta ti je ironija!?! Mary vs. sekundarna hipertenzija! And Mayry won! Jeeeeee!!!  :~

mary


frckica-j


mary


frckica-j

E onda nije bila kombinacija br. 12! Tu je sekundarna hipertenzija (tvoje omiljeno pitanje!  :K2: ) Vjerovatnije je br. 13! Ja sam imala sreænu trinaesku  :~ i isto tu primarnu hipertenziju...

Jovana Bg-Bl

Ljudi,a sta se to uci iz te,Leposaviæ(tek treba da krenem u borbu sa patofizom  :hm )? Imam ovu nasu knjigu-Kalu¹eviæ i to mi je sve od literature,pa reko' da bar zavirim u biblioteku i iskopiram iz Leposaviæ to sto jos treba.
Jeste ucili po karticama ili sve??
:Z Frckice,realno,koliko treba da se spremi ovo?

frckica-j

#56
Frækica je imala mjesec dana i to je bilo to. Ne¹to se uèi po Kalu¹u, ne¹to po Leposaviæki a ne¹to po Gamulinu jer Leposaviæka nije dovoljna (to je Nela rekla nama na ispitu i da tu knjigu daje studentima na vi¹oj medicinskoj u Prijedoru, tako da ni njima kao nije potpuno dovoljno), Kalu¹eviæ je katastrofalno napisan i treba ti diploma sa filozofije da skonta¹ èovjeka u pojedinim momentima a Gamulin je ba¹ obiman. Kako god okrene¹, belaj! Moja preporuka je da se uèi po Gamulinu (ali malo ko je toliko lud, ali knjiga je sjajna) a ako ne to: njena predavanja (pratiti ih kao teze, da se zna ¹ta tra¾i)+Leposaviæka+Kalu¹. Sreæno!

Jovana Bg-Bl

a ovo drugo pitanje....jel se uci sve redom ili po karticama? :help3:

frckica-j

Po karticama. Ima nekih stvari koje nisu na karticama, ne postoje kao pitanje, ali zna ona da pove¾e i to sa onim ¹to te pita...

Jovana Bg-Bl