STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3010

#120

Evo i ja da pomognem malo.
Istina, komisija u januaru je bila extra, ista ona koja je bila i septembru (tako mi je rekla koleginica koja je tad polagala). Zena iz ustava je carica, postavi pitanje i sama odgovara, daje ti savete, cega moras da se pazis kod poslodavca i td. Ja sam prvo ustav odgovarala. Zena iz tehnologije izgleda kao mrgud ili joj nije bilo dobro. Ona samo sedi i cuti, niti te prekida niti ti se mesa u pricu. Ako recept ispricas odlicno ne pita test. Sto se farme tice, tu sam bila medju poslednjima i super sam prosla, zena je opustencija, fina i ima razumevanja.
Moja pitanja su:
1. Nedeljnji odmor
2. Komore ( samo sam nabrojala koje su i navela 5 stvari koje spadaju u njihovu delatnost)

1. Supp. hemoroidalia I
2. Ispitivanje B vit.

1. Ranitidin
2. Propranolol

Stvarno su mi pitanja bila extra!! Evo jos nekih pitanja mojih kolega:
Grizeofulvin (koleginica je samo rekla da je antimikotik i nije znala dal je fungistatik ili fungicid i pitala je nezeljeno dejstvo, pa joj nije nista zamerila i polozila je), antidijabetici, vise od polovine je imalo vitamine kao pitanje, benzodiazepine, nifedipin, ACE inhibitori...Acidi borici sterilni rastvor, Chloramphenicol kapi za oci (uljane), kombinovani prasak...Ekstraktivnih, injekcija, infundibilija nije bilo koliko ja znam.

U sustini definitivno je da ova komisija ne pita pitanja koja mi imamo i da su to pitanja za "losu" komisiju. Nijedan od onih testova , npr. Implantacioni test, se nije padao.
E da i jos nesto, mene su sve tri pitale gde sam stazirala i gde radim sada, da li u drzavnoj ili u privatnoj. Tako da i na osnovu toga pitaju.

To je to za sada ako treba nesto pitajte.

danijela

ako padnem na dr¾avnom da li odmah sledeæeg meseca mogu da prijavim ponovo???

Bred


danijela

Procitala!! I opet nisam nasla odgovor!

Bred

Evo ga -> drzavni (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10507.msg236808.html#msg236808).

danijela

E hvala  :cvet sad sam nasla :D mada informacija nije bas pouzdana.

Bred


danijela

Pa mislila sam da æe biti neki dokument sa sajta ili tako ne¹to ovde ne vidim izvor informacije samo pi¹e "mislim dva meseca".

joe13

Na sajtu Farm komore postoji dokument o uslovima i pravilima polaganja strucnog ispita,sigurna sam da u njemu pise da izmedju 2 polaganja ne sme da bude razmak manji od 60 dana :wink:

Bred

Evo cak sam i citirao ceo Pravilnik (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,10507.msg229283.html#msg229283)

QuotePripravnik koji ne polo¾i struèni ispit mo¾e da pola¾e taj ispit u roku koji ne mo¾e biti
kraæi od 60 dana od dana polaganja struènog ispita.

danijela

Dakle ALAL VERA :ok: Ostala sam bez teksta!

Bred

Dakle, sve ima, samo treba naci.  :wink: :K2:

Anka

Ljudi kako je bilo na drzavnom u februaru? Koja komisija je bila? Losa , dobra? Koliko ljudi je izaslo , jesu svi polozili?

Bred


Bambili

A jel neko zna kakva ce komisija biti u martu?
Zna li se kada ce biti u martu drzavni?
Jel bese rok do 10. marta da se prijavi drzavni? :help3: