STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

#135

1. I dalje nemam pasuljograf ali ako je u februaru bila teza a onda bi u martu trebala da bude laksa, jelte.
2. Uvek je zadnjeg utorka u mesecu.
3. Da.

Bambili


tmd

volela bih ako bi mi kolege napisale svoja iskustva sa polaganja drzavnog ispita,iz koje su literature ucili,koja su pitanja izvukli i tako nesto...hvala unapred..

Bred

Eto ti koleginice iznad pa citaj redom.  :wink: :love:

ikaira

evo nekih pitanja iz februara:
polusintetski penicilini, analgetici, H2 antagonisti, makrolidi, karbamazepin
odredjivanje glikozida, ispitivanje zavoja - brojanje cvorica, sterilizacija
recepti iz oblasti polucvrstih, ocnih preparata, ekstraktivnih
bio je i recept:

laktoza             300,
amylum maydis       700,
gelatina purificata q.s.
m. f. granulata

Anka

kakva je bila iz ustava u februaru tj iz losije komisije ? koja pitanja voli ona da pita?

Anka

Jel zna neko odgovor na pitanje sta je pravni lek? ali pun odgovor

Bambili

Taj pravni lek, koliko sam ja cula je neko staro pitanje od pre ko zna koliko vremena,tako da ono sto ne nadjes u knjizi, ne uzbudjuj se...
Isto tako ja pokusavam da nadjem odgovor na pitanje Savet ministara...

Bred

Pa dzabe trazis, napisah ja davno da je to pitanje iz doba kada je postojala SRJ.

ccc.  :wall:

tmd

hvala vam puno na opseznim informacijama nova sam na sajtu pa nisam znala gde je svrastana ova tema...mnogo ste mi pomogli ja zavrsavam ovog meseca staz pa cu tek da pocnem to da ucim...vidim ja da tu ima dosta...gledacu da izadjem kad je ta dobra komisija cula sam da je ove godine u neparnim mesecima...znaci u maju ili julu kad naucim sve jer imam malu bebu pa kad mi ona dozvoli:)
uglavnom puno srece onima koji polazu ranije i ako mogu da posle polaganja napisu njihova pitanja bice lakse nama koje to ceka...
hvala puno...

Bambili

Vidim po prethodnim iskustvima da je drzavni obicno zadnjeg utorka u mesecu.
Mene su juce zvali iz ministarstva i rekli mi da je martovski drzavni u cetvrtak 01. aprila.
Cisto ako jos neko ima javljeno, volela bih da mi potvrdi, da znam da nisam nesto pogresno razumela...
Hvala, pozdrav svima!

Anka

#146
sta pricas kod pitanja prodaja sedativa u privatnim apotekama ?

centropen

jeste i meni su sad javili da je drzavni 1. aprila

mmilica

Recite mi, sta ste uradili za potpis kontrola kvaliteta? Posto ga Agencija vise ne daje, a ja sam zvala i njih, i apotekarsku, i komoru, i ministarstvo...i svi me samo vrte u krug. Na moje pitanje da li se moze izaci na drzavni bez tog potpisa, u ministarstvu su mi rekli-bojimo se da ne moze!!!!???? Uz komentar-morate se sami snaci   :namcor

Bred

Strasno!
Sto ne odete licno u Komoru?