STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maja83

Knjiga "Op¹ta znanja" se kupuje u Srpskom lekarsko Dru¹tvu, u D¾ord¾a Va¹ingtona 19 (na sajtu ministarstva pi¹e 17).
Samo da vam skratim muke da se nena¹etate kao ja.... :(
Inaèe, ko¹ta 750 din (ponesite sitno!!!)

snupi

dajte neka pitanja iz juna.. : )))

icka_vl

Komisija je bila sasvim OK, narocito iz ustava. Najpre su nam javili kako ce biti neka "ostrija", a pred samo ispitivanje se pojavila profesorka koja je rekla da ona tog dana menja svoju koleginicu, naravno na nasu radost.
Pitanja su bila uglavnom sa foruma, jedino sto sam primetila to je iz farme recimo lekovi u terapiji migrene, neopioidni analgetici,lekovi u terapiji anemija...

Moja pitanja:

Analgetici
Ace inhibitori
Predsednik Republike
Telesna ostecenja u okviru prava iz penzijskog osiguranja
Izabrani lekar
Mikrobiolosko ispitivanje antibiotika

A recept je bio prasak za unutrasnju upotrebu sa sumporom depuratumom, etarskim uljem moraca, saharozom... Pitala me kakvo je delovanje, a to potice od moraca, ne od sumpora, znaci protiv nadimanja



ana stojanovic

recepti su bili iz FM III

tmd

jel ima na kraju neko da je pao?joj nadam se da ce i sad u julu biti ta dobra iz ustava...koliko vas je sad bilo otprilike?dajte ako znate jos neka pitanja...

macakanja

Niko nije pao.

kapi za oci sa atropin sulfatom
cvrste hranljive podloge
terapija hiperlipidemija
prirodni penicilini
bolnica
licenciranje

Srecno  :streber:

snupi

da li su vec nekoga zvali da obaveste za termin u julu?

tmd

e sta treba da se prica za te cvrste hranljive podloge ja imam to bukvalno u dve recenice vise imam za tecne nego za cvrste...jel recepti dolaze uglavnom iz onog receptorskog prirucnika sto imamo?meni za sada jos nisu nista javili al ja mislim da ce opet biti poslednji cetvrtak kao i do sada a to je onda 29...i nadam se da ce biti ok raspolozeni i da ce biti dobra iz ustava jer je od aprila bila stalno ona...

snupi

i ja imam samo malo za cvrste, kao za sta se koriste..mislim valjda ne treba da se zna sastav svih 7 podloga pojedinacno..

tmd

aj molim te napisi mi sta ti imas za cvrste podloge to je bas cesto pitanje ja bukvalno imam tri cetri nabrojane cak nemam ni 7 i3 upotrebe...al bas cesto pitaju to pa kontam sta pitaju kad nema sta da se kaze...

snupi

to je iz ph JugIV, 177str..ima tri strane samo o èvrstim, znaæi nabrojano je svih 7 i ispisan sastav.. to je nemoguce da treba da se zna.. ono sto ja planiram da naucim je:

-slu¾e za odr¾avanje mikroorganizama, za mikrobiolo¹ko odreðivanje AB i vitamina, za ispitivanje sterilnosti
-oznaèavaju se: B1-B7
-ph se pode¹ava pomoæu 1mol HCl i 1mol NaCl
-najèe¹èe se sterili¹u u autoklavu na 121C 25 min
-meðusobno se razlikuju po nekim èiuniocima, u izboru pufera i po pH
-neki sastojci: pepton, ekstrakt kvasca, ekstrakt mesa, glukoza, agar u prahu, voda, pankreatski hidrolizat, ...

eto, toliko, mislim da je to sasvim dovoljno, i da bi sve preko toga bilo èisto taksativno bubaèenje bez ikakvog smisla..

poZzdravko

tmd

e hvala ti puno ja sam imala jos manje od tebe i stvarno nisam nigde vise nista nasla...ma muka mi vise od ucenja jedva cekam da se sve zavrsi vise...jesu javili mozda nekom kad je ispit meni ni danas nista nije javljeno....???

tmd

jel neko obavesten o ispitu???

snupi


snupi

#254

ima li neka skracena verzija za pitanje imunohemijske metode..ja imam samo ovo sto je bred postavio, sto je preopsirno i toliko smara da nisam uspela ni da procitam a kamoli naucim...?