STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

regio

Tako bukvalno i pricas,kako je u prirucniku,nista ne siris....cula od koleginice koja je polagala u julu!

mullala

Upravo su mi javili:
U septembarskom roku polaze se 30. u 16:30.
Srecno nam ljudi!

macakmaja

Da li neko moze da okaci Rp za granulat simplex i injekcije formaldehda? ja to ne mogu da nadjem, tj. ne mogu da stignem do FMIII...

Bred

Recept nemam ali ne znam da li si videla ovo -> Granulat simplex (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,15754.msg229966.html#msg229966)?

macakmaja

videla sam, al sam mislila da vidim ceo sastav...

jelenna

ljudi jel' injekcija fenola ili injekcija formaldehida?
Rc za injekciju fenola je u R.P. To je  fenol rastvoren u olivae oleum neutralisatum. Ulje (rastvaraè) je prethodno sterilisan vruæim vazduhom 3h na 140C.  preparat se izradjuje pod aseptiènim uslovima. kada se fenol rastvori, rastvor se filtrira u bocu.
dejstvo : lokalno antihemoroidalno sklerozirajuce sredstvo.

ja to na¹la. a sta ima o injekciji formaldehida? :help3:

macakmaja

Quote from: mmilica on 02-08-2010, 13:25:54
Jos nesto da dodam u vezi pitanja: injekcije sa formaldehidom. Ne traze da se zna namena preparata, vec samo izrada.
Vehikulum je neko ulje, tako da je tu bitno da sterilizacija nije u autoklavu.

te sa fenolom sam nasla i ja u R.P.

ivancemilance

Ljudi buni me pitanje Test apsolutne toksicnosti,ima li neko odgovor za to (ukratko)?
Sta pricate kao razliku bolnicke apoteke i apoteke? I prodaja sedativa u privatnim apotekama?
Procitah napred..enzimi koji se koriste u terapiji..??

Ufff muko moja prodji vec jednom!!  :gnjec: :box

macakmaja

jel apsolutna ili abnormalna toxicnost? ja imam abnormalna toxicnost- isto je sto  test neskodljivosti i anatoxini.

razlika u apotekama je nivo zdravstvene zastite- ova je na primarnom nivou, a bolnicka na sekundarnom i terc.
sedativi ne bi smeli bez recepta, mada to nije bas u svim privatnim apotekama.

ja jedino sto znam da se koristi u th od enzima su oni enzimi pankreasa (lipaza,amilaza). u Kazicu ima jedan mali pasus o svemu tome i bas je naslov DIGESTIVI I ENZIMI.

Neznam da li ima jos neki od enzima... ovo ostalo su uglavnom hormoni.

jelenna

Èula sam da postoje dve komisije i da se smenjuju. Koja je ovog puta? ©ta vise pitaju? Ustav ili farmu? ili podjednako? Jaooooo ...smorih se skroz sa ovim uèenjem... :wall:

ivancemilance

Hvala Macak!! :~
pise apsolutna toksicnost,zato me i zbunilo jer za abnormalnu znam..verovatno je u brzini pisanja greska...

sto se tice enzima i za to znam ali mi je bilo malo cudno da se samo to prica,ima tako malo..ma kad pogledam i ne treba vise da traje odgovor  :ok:

i jos jedno pitanjce,da li je potrebno uciti one stvari iz ustava vezano za lokalnu samoupravu,opstine,pokrajne i sta vec.. :krsti:

macakmaja

ja to nisam mogla da naucim, pa ako me bas to pitaju...   :batina    mada vidim da je neko ranije okacio da je iz ustava imao pitanje "gradonacelnik"

ni ovo sto treba nisam naucila kako treba, al taj deo bas ne mogu...  :bokmal:   :wall:

ivancemilance

ok to za gradonacelnika,ali ovo ostalo je apsurdno uciti,kad posle ima drugih stvari koje i da kazes da su korisne..
i da..sanitarni nadzor,zastita od zaraznih bolesti..vidim niko to ne spominje pa reko valjda ne treba.. :namcor

macakmaja


macakmaja

ima li neko nekakav savet dan pred ispit?