STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nja


luki




           Drage moje kolege, hvala vam na svim korisnim informacijama u vezi strucnog ispita, koje ste podelili sa nama. Mnogo ste mi olaksali pripremu ovog ispita. Hvala.  :K2:

PS: Ovog meseca je bila laksa komisija, a za naredne rokove sam cula da se sprema promena nacina polaganja. Prica se da ce mozda biti u obliku testa.
Pitanja koja smo imali u ovom roku su sva sa ovog foruma.

farmaceut7

Zdravo, dragi farmaceuti, svi smo polozili u ovom roku.  Komisija je bila super !  :K2:
Pitanja iz ustava: Ko izdaje uverenje zdravstvenom radniku za samostalni rad, drugo sta je nepuno radno vreme.
Farmakologija: Koji lekovi dovode do kontrakcije uterusa i drugo sta su sedativi?
Tehnologija: ispitivanje sterilnosti zavojnog materijala
Recept: Acidi benzoici suspenzio compositum iz magistralnih formula.
I ostali su imali recepte iz magistralnih formula. A bila su pitanja ispitivanja.
A farmakologiju je sve pitala, ali kratko. Samo da pricas, ne da stajes.
Puno srece u narednim rokovima drage kolege! :)
I sve najbolje u Novoj godini.......  :~

Bred

U najnovijem broju Apotekarske prakse pise da ce se ubuduce drzavni ispit polagati PISMENO. Kada ce to biti, ne zna ali to ce sigurno biti procedura posto Komora tek treba da napravi bazu pitanja za ispit.

Jeca

E sto mene uvek mora da ukaci neka novost?!

A kako da niko ne objavi bar kako ce to izgledati...

Ako iko nesto sazna neka podeli sa nama...


aAAAAAAA.....tek sad kad sam procitala jos jednom ovo Bredovo....znaci ne mora da bude od ovog roka, jel?

Bred

Ma jok, ne verujem da ce to bas tako brzo.  :wink:

Helen

Da li mi neko moze reci odgovor na pitanje Recept i Radna knjizica???? Gde to mogu da procitam?

Vogrin

Imas 2 pravilnika, jedan je:Pravilnik o nacinu propisivanja i izdavanja lekova br 1/2003 -ustavna povelja  i
                            Pravilnik o radnoj knjizici Sl gl 17/97
tu ces pronaci sve odredbe i definicije koje ti trebaju

Jeca

Mislim da mozes i da prelistas onaj cuveni prvi praktikum iz tehnologije...imas na pocetku izvunece neke stvari za recpept....a radna knjizica...zaista ne znam gde i da nadjem taj pravilnik sto je Vogrin napisao :)) :gnjec:

vladja

Evo ga i pravilnik o radnoj knjizici:
http://www.aktivasistem.co.rs/upload/documents/7fb0b0-Pravilnik%20o%20radnoj%20knjizici.pdf (http://www.aktivasistem.co.rs/upload/documents/7fb0b0-Pravilnik%20o%20radnoj%20knjizici.pdf)

Helen

Da li neko ima ispitivanja tableta, caps, supp, vag., consperge, tecnih oralnih preparata, za parent.upotebu da mi posalje ili postavi ovde?
Da li se ta pitanja ocekuju januara kod ove komisije?

Viviana

Saljem pitanja i odgovore  sa foruma,sve na jednom mestu,nesto se i ponavlja pa vi sami skratite :love:

Bred


Jeca

Mislim da su ta pitanja rezervisana za laksu komisiju :)

A da vas priupitam, kad sam vec tu....otkud Cu u zavojnom materijalu i da li je za zakon o radu dovoljno da se kaze da uredjuje pitanja u vezi rada i zaposaljavanja...pa da se prica sta je radni odnos, poslodavac,,,bla bla...

Jeca

E da jos nesto...sta treba reci za ispitivanje hiruskih instrumenata...to nemam... :batina :F