STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

karolina

Da li je neko dobio informaciju kada je ispit u maju?

vladja


karolina

Jeste, jeste i mene su juce zvali da  mi jave! Hvala!

mrvica

Na stranici http://zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=180 pi¹e ... izuzev meseca avgusta... Da li to znaèi da ispit mo¾e da se pola¾e i u julu? To bi bilo fantastièno :smekerica:

Bred

Pa da, mislim da je pauza samo u avgustu.  :wink:

bilja_tb

a od kad pocinje pismeno da se polaze, i recite mi sta mi sve treba od literature,i da li je dovoljan farmakoterapijski vodic za farmakologiju ili mora i Kazic.

Bred

Za pismeno cete biti obavesteni, ne verujem da ce to tako brzo.
Mislim da je vecina spremala ispit iz Kazica, Vodic ne moze da skodi ako bi bas toliko da se udubljujes.
Skripte - ispitivanja - odavde sa foruma i Magistralne formule listati zbog recepata.  :wink:

plumpy

Cao! Da li neko zna dolaze li iz ustava stvari vezane za transplantaciju...? Unapred hvala!!!

majcep

da li neko slucajno ima predavanja iz farmakoterapije?

gloria2

Ljudi,prièajte kao je bilo,na dr¾avnom,sad pre par dana,i da li se zna kad se prelazi na test?

karolina

Pozdrav svima! Evo da podelim i ja utiske, posto mi je ovaj forum mnogo pomogao pri spremanju ispita.
Da je opusteno-nije, da se ne treba stresirati previse-da :lol:
Moja pitanja su bila

tehnologija:

recept; Benzaldehydi solutio 35%   (dat broj grama da bude 4%)
        Aqua purificata ad 100g
        M.f rastvor za cuvanje
podpitanja:kakva treba da bude boca? na sta se razlaze formaldehid?

pitanje:ispitivanje sterilnosti zavojnog materjala

farmakologija:

1.antikonvulzivi, antiepileptici
2.antidepresivi

ustav:

1.farmaceutska zdravstvena delatnost
2.privremena sprecenost za rad (ovde je kao podpitanje bilo koliko novca od ukupne zarade se dobija kod svake od ovih kategorija, to npr. ne pise u knjizi)

Prolaznost nije bila 100%, dvoje ljudi je palo od nas dvadesetak. Sto se tice polaganja u vidu testa nismo dobili nikakvu zvanicnu informaciju, ali se suska da ce to biti posle avgusta.

karolina

ups greska, jos mi je mozak pregrejan, u receptu stoji formaldehydi solutio 35% :ziveli

Dirk

Jel se zna kad je drzavni u junu? Bas je tesko stupiti u kontakt sa gospodjom Popov, a doticna nikako da me obavesti

plumpy

I ja imam isto pitanje... Ni mene nisu jos obavestili, a prijavila sam ispit za jun...

AnaCrvena

ne brinite, obavestiæe vas na vreme! ja oèekujem da mo¾e da bude 30.6.