STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

korisnik3

Kolege, da li neko zna, da li propada staziranje ako se drzavni ispit ne da u roku od godinu dana od zavrsetka staziranja. Tj. da li drzavni mora da se da u roku od godinu dana posle zavrsetka staza? Hvala

Bred


korisnik3

Da li to ima negde zvanicno i gde? Cini mi se da su neke kolege stazirale pre, pa radile, a tek posle nekog duzeg vremena, resile da ipak odrade drzavni ispit. Da li je to onda skorijeg datuma da mora u roku od godinu dana?

Bred

#453
U knjizi za polaganje Ustava za strucni ispit, izdanje 2007.god, na 124.strani, poglavlje Strucni ispit zdravstvenih radnika i zdravstvenih saradnika pise :
QuotePo isteku pripravnickog staza zdravstveni radnici i zdravstveni saradnici duzni su da poloze strucni ispit u roku od 12 meseci od dana zavrsetka pripravnickog staza, pred ispitnim komisijama koje obrazuje ministar nadlezan za poslove zdravlja.

korisnik3


Bred

Sad da li se nesto izmenilo ne znam ali ako hoces da budes apsolutno siguran nazovi krajnje "ljubaznu" Nataliju Popov iz ministarstva pa opet pitaj i nju. :wink:  :K2:

korisnik3


nimerija

Quote from: korisnik3 on 22-06-2011, 13:53:02
Da li to ima negde zvanicno i gde? Cini mi se da su neke kolege stazirale pre, pa radile, a tek posle nekog duzeg vremena, resile da ipak odrade drzavni ispit. Da li je to onda skorijeg datuma da mora u roku od godinu dana?

Te kolege su verovatno ostavljale blanko datume, tj. nameštali su datume kako im je odgovaralo...

korisnik3

Nazvala sam Nataliju Popov i Brede, sve je onako kako si ti rekao. Hvala jos jednom.

Dirk

Nije bilo tesko pa smo svi polozili

ivamax

Kolege, pomagajte! Ima li neko staru PRAZNU pripravnicku knjizicu, onu iz cuvene Nusiceve 25? Ne pitam za cenu jer sam ja pri kraju staza a imam gresaka u svojoj.

H  E L P!!!

korisnik3

Polozismo i mi svi u julu. Jupiiiiii!!!!!!

Bred

A koja vam je komisija bila i neka pitanja?

*TIJANA*

Jel ostao isti način polaganja za septembar, ima li neko informaciju? :) 

korisnik3

Bila je, kako kazu ostali, teza komisija. Pitanja su bila sa onih papira sto svi imamo i kao sto je vec pisalo, bitno je da se znaju krupne stvari, predstavnici, mehanizam delovanja, neke specificnosti. Ako i pitaju jos nesto, ja smatram da je bitno ako se sve krupno zna a nema veze ako bas neko podpitanje nije skroz tacno odgovoreno.
Moja pitanja su bila:
tehnologija: bisacodil supozitorije i ispitivanje sterilnosti zavojnog materijala
ustav: dom zdravlja i prava iz obaveznog zdravstvenog obrazovanja (neka druga pitanja su bila komora, prava pacijenata, kolektivni ugovor, odmori, ugovor o radu, skupstina....)
farmakologija: uroantiseptici i lecenje migrene ( duretici, ace inhibitori, prirodni penicilini, antiemetici, nsail, antiepileptici....)
Srecno ostalima!