STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

jellena s

Da li ima neko od biohemicara da da neki savet sta spremati iz biohemije?

nikolay

Kada pocinje da se pismeno polaze drzavni, kako ce to uopste izgledati. Da li i dalje vazi Kazic? Bilo kakav info je dobro dosao, hvala!

*TIJANA*

Svi smo položili prekjuče,  sem onog čekanja na hodniku, mogu reći sasvim prijatno iskustvo :)  Forum je, kao i uvek, bio od velike pomoći! <3  Nemam nikakav info kad počinje da se polaže pismeno.

Bred


*TIJANA*

Sva koja su bila i do sad, moja : Ko sve moze obavljati farmaceutsku zdr delatnost? (mogu li i pravnici?) , Klinika?   
Recept :  Nystatini 1 000 000 i.j.    glycerolum q.s. ad 100,00  ,  ispitivanje neskodljivosti.    antagonisti H2.
Bilo je i : vakcine, interferoni, gvozdje, oralni kontraceptivi, preparati kalcijuma.  Recepata iz vagitorija, kremova, gelova...  Ispitivanja vitamina, oneciscenja penicilinima, hranljve podloge, kardiotonicni heterozidi...

Medjedica

Da li neko zna koja komisija bi trebalo da bude u oktobru? Hvala unapred!

Bred

Da li vi citate bar par prethodnih poruka koje su iznad vase?!

Quote from: korisnik3 on 20-09-2011, 10:09:11
Bila je, kako kazu ostali, teza komisija.

Medjedica

Nisam bila sigurna da li se ta poruka od 20og septembra odnosi na septembarski rok ili na prethodni! OK onda ce sad u oktobru biti laksa!? Hvala!

*TIJANA*

Bila je "lakša" sad u septembru. 
Načula sam da će od oktobra biti "mešovita"  :)

mali

kad je ispit u oktobru, jel neko zna?

maxiva79

ispit je 27.oktobra u 16:30

gloria2

Kako je bilo na državnom prošle nedelje?Dajte neka pitanja i utiske,dok niste zaboravili,please...

mali

Komisija je bila "mesovita" - iz tehnologije i farme laka, iz ustava teza. Svi smo polozili. Laka komisija je STVAAARNO prelaka, pitaju toliko osnovno... a, po meni, ova teza i nije Bog-zna-koliko teza. Razlika je u tome sto Ustavoispitusa slusa da bas ne lupas gluposti, i postavi po neko ali jednostavno potpitanje.
Topao savet kolegama je da sto pre otkace ovaj ispit, prica se da ce se i gnozija polagati, uz sve glasine o pismenom polaganju. Ja ne znam koliko je to zvanicno, ali bolje poloziti dok je ovako.
Nemojte se mnogo uzrujavati, mora se znati osnovno. A komisija rado priskace u pomoc ako neceg ne mozete da se setite.

Moja pitanja:
1. Ispitivanje sterilnosti
2. Neka mast-suspenzija, dat ceo Rp. iz FM3, samo objasniti postupak izrade

1. Oralni kontraceptivi
2. Ergometrin

1.Republika Srbija
2. Ugovor o radu, nabrojati koje su zdravstvene ustanove prim.,sek. i terc. nivoa

Sa srecom svima i samo napred! :)

gloria2

Da li je nekom javljeno kad je ispit u novembru?

jellena s