STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

malavestica

ljudi, koliko detaljno ucite inhibitore hiv proteaze, i protiv hepatitisa? :/
i jel' neko saznao kad je ispit konacno? :D

nikolay

DA vidimo, ako se jedna oblast odgovara, da kazemo 10 min.....to je 30 min po kandidatu. Prunus kaze da je u Maju bilo 16 kandidata, dakle, 8 sati. Posto imaju 3 kancelarije, to je oko 2,5 do 3 saHata. Sto se slaze sa situacijom u Maju. A sta se desava kada bude npr. 30-ak ljudi? Da napomenem da pauze nisu uracunate. Ispravite me ako gresim...

nikolay

Opet ja da dodam. Po mom poimanju, nisu bitni detalji, vec razumevanje, sustina. Ovo vise nije ispit kao sto je bilo na faxu. Mora se znati osnova, a detaljno, ko koliko uzmogne. Ponavljam, isprav'te me ako gresim.

shmizla

Upravo su mi javili da je ispit 28.6. u 16:30! Nista mi vise nisu rekli....

malavestica

i meni isto.. pa dobro, valjda mi ne moramo da obracamo paznju na posebne delove iz ustava ;)

shmizla

Jao samo da se sve zavrsi.... E ja sam cula da transplantacija iz ustava ne treba, da li je to tacno?

malavestica

ja nemam pojma :)
a sta da pricam na pitanje recept? a radna knjizica? ja samo znam sta je :D

shmizla

Nemam pojma... Ja bih verovatno to lupala nesto sto znam, odakle to da naucim?
A ovo za transplantaciju sam cula ali hocu da proverim.... Da li neko zna?

malavestica

i cekajte, na kraju, izvlace se pitanja iz tehne i farme, a ustav pita iz glave ili?

malenap

Iz tehnologije izvlacite samo recept, sve ostalo pitaju iz glave....i da, bitna je samo sustina, nabrajanje lekova i po koja specificnost ako je ima, kako savetujete pacijenta (pr aspirin se ne daje deci mladjoj od 12 godina, ACE inhibitori  daju kao osnovno nezeljeno dejstvo suvi nadrazajni kasalj koji bi pacijent trebalo da prijavi i onda mu se menja lek sartanom (to mi palo u ovom trenutku na pamet), kao i da se prva doza pije uvece zbog moguce sinkope))  . Ne dolaze pitanja iz transplantacije kao ni trovanja iz Kazica! Ja bih za Rp rekla da ima znacaj javne isprave i koje sve delove sadrzi sta se upisuje i sta mi kao farmaceuti proveravamo kada uzmemo Rp u ruke....
Pozdrav i srecno!

shmizla

A za radnu knjizicu? Za recept bih i ja ovako nesto, tj pricala bih ono sto sam i radila u apoteci... Sve redom, sta recept ima, kad je ispravan, kako se unosi, sta se proverava...
Jel su ta trovanja u stvari antidoti? Jel to ne dolazi?


malavestica

i odakle onaj bakar u zavojnom materijalu? :/

blabla

Bakar je valjda u Fehlingovom reagensu

jema

Tako je, bakar je iz reagensa!

nikolay

Da li mi se cini da je malo mnogo detalja u ovim testovima sto mogu da se skinu sa foruma?