STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malavestica

ispit je dosao i prosao i sve je bilo super  :~  :~  :~
moja pitanjca su bila:
tehna- mast sa ribljim uljem, vit a i d, jako jednostavna izrada, pitala me kako se cuva i to je to, i ispitivanje depresornih supstanci
farma- oralni antikoagulansi, klindamicin
ustav- sudovi, apoteka, placena i neplacena odsustva
sve u svemu, nije nista ni strasno ni opasno, pitaju svi osnovne stvari. najstrasnije je cekanje po hodnicima, bez klime :D
srecno svima u narednim rokovima  :>:

shmizla

Evo da i ja kazem :)

Stvarno je ok, pitaju jako kratko, 5-7 minuta po osobi, skroz su korektni...

Moja pitanja: Heparin, uroantiseptici, vagitorije sa mikonazolom, preciscena voda, dom zdravlja, predsednik i zastita zena na radu.
Zavrsih ono za pola sata, a onda smo cekali jedno 2 sata na onom hodniku bez icega.... Savet- ponesite neku cokoladicu, hranu, VODU obavezno, crcicete od zedji....
I ucite osnovne stvari :)

krajina

potpuno si u pravu za sve Miccelena!nema niko hrabrosti i zato nam je tako!a dobro je rekao i onaj ko je rekao da su i u komisiji farmaceuti pa je pitanje kakvi smo mi to ljudi!i zasto sa ovog fakulteta izlaze strucnjaci(ne svi),al zato nikako ne izlaze Ljudi(mislim i na profesore ovog fakulteta)!ja treba da izadjem ovaj mesec,a jos nisam pocela da ucim!al necu da se mnogo nerviram oko toga...vise se neviram zbog para koje dajem za njega!preterali su!!!

BebaIx

Drage kolege i koleginice, iscitavala sam i iscitavala ovu temu ali nigde nisam videla nesto o literaturi. Ja tek treba da polazem strucni za dipl. farmaceute i pojma nemam odakle se sprema. Na onoj adresi u ul. Dzordza Vasingtona su mi dali samo ustav i rekli da ostalo nemaju i ne znaju gde da nadjem. Koju ste sve literaturu vi koristili/te i gde mogu da je nabavim? Odakle ucite recepte i farmakologiju? Molim vas da mi sto pre neko odgovori kako bih uspela sve da skupim i . Hvala unapred.  :help2:

Bred

Pa milion puta je napisano da se farmakologija sprema iz Kazica a recepti iz Magistralnih formula.

:D

shmizla

Ja sam ucila iz Kazica, a tehnologiju iz praktikuma i zadtake provezbala iz praktikuma isto... Nisam ucila sve kao za ispit, ali sam iscitavala, da znam otprilike sve, jer sam cula da pitaju i ispitivanja tableta, kaspula i slicno... Naravno drug mi je dao one papire sa testovima, na zivotinjama, to je dodatno...

BebaIx

Hvala oboma. Jos nisam nabavila Kazica pa nisam znala sta sve ona obuhvata. Sada jos ostaje da pokupim sve to i da se bacim na "cituckanje".  :wink:

jema

Može li neko biti ljubazan od kolega i reći mi koliko je dovoljno znati o imunosupresivima, dobiću nervni slom, meni je to uvek bilo jezivo!

malavestica

da nabrojis, navedes par primera, inhibitori kalcineurina, sinteye interleukiona, antimetaboliti, antitela, po neki primer i kraj. ja sam to pogledala sa savicevih predavanja.

jema

Hvala! Hvata me panika jer sam uplašena zbog ustava njemu posvetila najviše pažnje i sad se bojim neću stići da ponovim farmakologiju..još dve nedelje, a tek sad vidim koliko toga beše.. :shock2:

oblacak

Kao prvo p ozdrav koleginicama i kolegama :ok:

Imam samo jedno pitanje za one koji su ovog meseca "na tapetu".
Polaganje za farmaceute je 26. u 16:30h ?

Nisam bila pri olovci kad me je gospodja iz ministarstva zvala, pa samo proveravam jesam li dobro upamtila ;)

milica2809

Tako je, 26-og u 16.30 h  :streber:

oblacak

HVALA Milice  :wave:

Nego, sto se vise blizi dan, ja imam sve vise pitanja i dilema :)

Jesam, citala sam celu temu, vise puta, ali ipak moram da pitam - za tehnologiju sve lepo ponovim, a recepte baziram na FM ili Receptornom prirucniku?! Ili oba  :wacko:

Jer ako su svi recepti iz FM, onda mi je svaki oficinalan po istim, ili sam ja vec sve pomesala  :wacko: :wall:

oblacak

Jos jedna dilema u sitne sate, pa na spavanjac  a005

Pitanje FT - Vrste bioloskih ispitivanja;
Sta tu treba da se kaze? , koliko shvatam iz svega ovde vec napisanog ->ispitivanja i odredjivanja su valjda isto, da pobrojim testove?! ne znam sta da pricam, od toliko podataka....  :help2:
Ili da ne analiziram pitanje  :wacko:

oblacak

Quote from: oblacak on 17-07-2012, 00:12:37
Jos jedna dilema u sitne sate, pa na spavanjac  a005

Pitanje FT - Vrste bioloskih ispitivanja;

Ili da ne analiziram pitanje  :wacko:

Ne analizirajte pitanja i ne ucite nocu ........ dilema resena, spava mi se pa sam previdela - ako jos neko ima dilemu, 32 skenirana strana u testovima sa foruma.......bolje da lezem, laku noc