STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kalito

zastita zivotne sredine i deo o transplataciji, mada sam ja transplatacije procitala :/

marmache

Da li neko zna sta se desava ako prijavis a ne izadjes na ispit? Da li moze sledeci rok da se izadje ili mora da se ceka dva meseca kao kada padnes ispit?




kajakaja

Zna li neko koja je komisija u novembru?

Noblesa

@ marmache Javi se u ministrarstvu nekom ko je zaduzen za nas i pomeri, moja drugarica je tako uradila, bez ikakvih posledica.

lavi

evo i mog iskustva sa polaganja strucnog ispita :wink: bilo je ok,svi smo prosli  :ziveli moja pitanja su bila: 1)farmakologija: antacidi i lokalni anestetici
                                 2)tehnologija: supozitorije sa bisakodilom i ispitivanje neskodljivosti
                                 3)pravo: vlada, vrste zdravstvenih ustanova, institut, pripravnici

ostala pitanja:vitamin c,sulfonamidi,organski nitrati,nitroglicerin,donperidon,izracunati dozu amoksicilina za decu... iz tehnologije su mnogo puta bila pitanja kao:preciscena voda i voda za injekcije,depresorne supstance,ispitivanje sterilnosti,raspadljivost tableta,test na pirogene...a iz ustava: zavod za transfuziju krvi,narodna skupstina,predsednik republike,invalidska penzija,pravo pacijenata na prigovor,bolnica,klinika.....
srecno svima u sledecim rokovima :pljes: :smekerica:

         

kajakaja

Evo i mojih utisaka. Pravni deo: Narodna skupstina, Poslanicki imunitet, Mirovanje radnog odnosa. Tehnologija: Test na pirogene, Kapi za oci sa hipromelozom Farmakologija: Benzodiazepini, Bromazepam. Bilo je ok.

Noblesa

Bilo nas je oko 40ak, 2 komisije, zavrsili smo oko 19-19:30h, mislim da su svi položili. Moja pitanja:
1) tehnologija: test neskodljivosti i sol. antimicotica (173 str. u fm 2008); bilo je dosta pitanja aq. purificata i aq. pro injectione
2) ustav: apoteka, odsustva, vlada
3) farma: vazodilatatori, cefalosporini; mojoj grupi su bila pitanja uglavnom alimentarni, antibiotici, kvs, antihistaminici...
Ispitivači su fini ljudi, ali gradivo se mora znati!

natica23

da li neko zna kada je drzavni ispit u  decembru?

bebica111

A jel zna neko jel su u redu ona cifra, ziro racun i ostalo za prijavu drzavnog ispita, sto pise na sajtu ministarstva.... da ne idem tamo da proveravam pre nego sto uplatim?

Noblesa

sve brojke na sajtu su u redu

natica23

#715
Kada je ispit u decembru i do kada treba da se prijavimo?

Bred

Jel citate vi uopste?

Prijava je svaki mesec do 10. u mesecu a datum se tek naknadno sazna, obicno je zadnji cetvrtak u mesecu.

mo

Drage kolege,molim za pomoc.Strani sam drzavljanin farmaceut.od kad sam dosao u volontiram i staziram za dz.Prvo sam 6 meseci stazirao u cuvenoj Filly apoteci,i istovremeno predao zahtev za nostrifikaciju,o placanju priznavanju diplome nemam komentar.rešenje o priznavanju sam dobio 6 meseci nakon toga te mi je Natalija Popov rekla puj pike ne vazi taj stay samo od dana nostrifikacije.zavrsavam staz u bolnickoj apoteci do nove godine i u januaru bi zavrsio ostatak,interesuje me samo posto me je jedna koleginica zbunila da se za staz ne vikendi i ukupno traje 365 dana ,sto znaci sta jos par meseci da stayiram ili ona nije u pravu.meni u ugovoru pise od 1,februara do 1 febr. s tim sto bi mi dz gde sam poceo davati upute za soc,farmaciju i kontrolu lekova...
molim vas recite mi kako se rcuna staz i jos jedno pitanje imam kazica,ustav i neku knjiyicu sa receptima, skinuo sam sva pitanja i testove od breda,hvala vam svima,pa me interesuje treba li da kupujem ove magistralne formule i prirucnik jos nekih 6000 ekstra...ili je ovo sasvim dovoljno..
Bred,gde da nadjem testove, slabo mogu da procitam ove..
Hvala kolege i sve najbolje

an85


Nije mi bas jasno sta si hteo da pitas,  ali staz u obicnoj apoteci je ranije trajao 6 meseci a sada traje 8 meseci, plus 3 meseca bolnicka apoteka, 20 dana kontrola kvaliteta i 10 dana socijalna farmacija, i ukupno staz izadje godinu dana (to su i radni dani i vikendi i praznici i sve ostalo...)


Ti samo gledas po datumima da slozis da ti staz bude tacno godinu dana tj da nemas prekida izmedju potpisa, npr. ako zavrsavas 1. sep, jedan deo staza, drugi deo ti mora kretati od 2.sept (ne bitno da li je taj dan radni ili je vikend).


Nadam se da sam pomogla!  :Z

mo

Hvala puno!to sam hteo da pitam, jer su mi rekli da staz traje 365 dana/radnih sto je suludo.