STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ruzica86

Ispit je 30.maja u 16:30h ....

Radisal

Kada se zavrsi staz, jel treba da se vratimo tamo gde nam je otvorena stazreska knjizica (tamo gde smo poceli), u mom slucaju Apoteku Beograd, da se zatvori, tj zakljuci staz, ili se to radi na mestu koje nam je poslednje po redu?

I jel se to radi u jednom danu, ili kako vec?

malena

Mesto koje ti je poslednje... Pa trebalo bi da bude u jednom danu ne prave problem obicno...

suzanapantovic

Imacu dve nedelje pauzu izmedju dzavne i bolnicke apoteke,zbog boolesti...uz lekarski izvestaj,da li postoji mogucnost da mi  prave problem na drzavnom? sve ostalo mi je u dan popunjeno...Kome da se obratim za informaciju?

Radisal


farmaceut1

Da li je prijava za junski rok isto do 5-og juna ?

kata

Kolege, da li neko zna moze li sutra da se prijavi ispit za jun?

diskaaa

Sa danasnjeg ispita:
biohemija: sediment urina, kontrola kvaliteta
ustav: zastitnik gradjana, prestanak radnog odnosa, bolnica

dosta lakse od ocekivanog.

ruzica86

Narodna skupstina, rad na odredjeno vreme, zdravstveni savet Srbije
test na pirogene, rastvor minoksidila 2 %
antitusici, lokalni anestetici

marina_m

zasnivanje radnog odnosa, prava iz PIO

kapi za oci sa kalijum-jodidom, voda za inj.

ekspektoransi, cefalosporini


gogolina

Evo i mojih pitanja:

narodna skupstina, invalidska penzija;
test na pirogene, supozitorije kod hemoroida I;
uroantiseptici, laksansi.

Sve u svemu: gradivo se mora znati!!!! :)))))) salim se :))) nije tako strogo kao sto zvuci.
Sad mogu da kazem da su sva trema i nervoza bili bespotrebni, ali kao pred svaki ispit, neizbezni su.

Frekventna pitanja na tehnologiji su bila: test na pirogene, za depresorne supstamce, sterilnost, ispitivanje tableta, voda za injekcije (zahtevi).
Sto se tice ustava nije neophodno ici u detalje, gde god je to moguce ispricati sustinu svojom recima, bar je to moj utisak.
Farmakologija mi je bila najzanimljivija i najopustenija (mozda zato sto sam je ostavila za kraj odgovaranja), ispitivac voli da prvo malo poprica sa vama o tome gde ste stazirali i sta ste radili, pa tako spontano i pocne odgovaranje, a ne traje dugo.

Srecno svima u narednim rokovima!  :)

zunce

Kolege molim vas da mi posaljete testove iz tehnologije treba mi hitno.Unapred hvala

malena

Jel izlazi neko na drzavni sad u junu? Jesu zvali mozda?

kata

Quote from: malena on 13-06-2013, 15:46:13
Jel izlazi neko na drzavni sad u junu? Jesu zvali mozda?
Ja izlazim u junu, ali niko me nije zvao... Mada, cula sam da obicno bude poslednjeg cetvrtka u mesecu...

malena

Jel moze neko ko izlazi sad u junu da mi se javi u inbox pls? Thanx...