STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

milicagm

Ako prijavim ispit za jedan mesec,a resim da ne izadjem tad, propadaju li mi pare koje sam uplatila???Zna li neko nesto o tome?

mortisha2

Mozes da ih pozoves ( Nataliju) i zamolis da te prebace za sledeci mesec, kazu da nije problem

Seka

@ Mina-L
Moze, ja sam prijavila i nisu mi pravili problem. Imala sam uverenje overeno u avgustu 2012.


Pitanja sa jucerasnjeg ispita:

Farma: 1. po izboru - Insulini 2. Gentamicin (doziranje!)
Ustav: Godisnji odmor, Predsednik Srbije
Tehno: Aciklovir mast za oci, sterilizacija, ispitivanja za ovaj preparat, test kardiotonicni heterozidi.

milicagm

Cula sam da postoji neka skripta sa receptima iz tehnologije koji dolaze na drzavnom...Ima li je neko u elektronskoj formi?Da mi posalje.

mali veseljak

Drzavni je 28.11. u 16:30h, sad su me zvali.

panda162

Kolege, je l' se neko od vas tokom staža upisivao u imenik komore?Je l' treba da im se prijavljuje prelazak iz javne apoteke u bolničku?Koleginicu su zvali, ( ona je staž završila) da se odjavi u suprotnom će protiv nje biti podneta prijava. Je l' imao neko iskustva sa ovim?
Srećno svima na državnom. Pozdrav!

LenaMi

Juce nas je na ispitu bilo bas mnogo bile su dve komisije. U prvoj grupi su svi prolis kazu da je zena iz ustava bila zahtevna ali nije obarala, zavrsili su dosta ranije od nas.U mojoj grupi ustav je bio najopusteniji uz normalna pitanja bez mnogo nabrajanja i definicija, pitanja tipa odmori, apoteka, dom zdravlja, zavod, klinika,vlada,recept...Tehnologiju smo polagali kod muskarca bio je skroz ok. recept se izvlaci i identican je onima iz FM 2008 , kopirane stranice sa sve nazivom, sto se tice testova vrteo je kardiotonicne glikozide, vit b, pirogene i sterilnost.Samo bi da naglasim da je kod testova bilo dovoljno ispricati samo princip, na kojim zivotinjama se radi sta se meri.U prvoj grupi zena im je dala da biraju test tako da ne bi trebalo da se zamlacujete sa tim. Zena na farmi je bila ok ,ali je dosta vrtela neka smor pitanja tipa HIV, davala je ,antihelmintike , imunosupresive, vakcine, diuretike, statine,peniciline,oralne antidijabetike, antacide, aminofilin,glukokortikoide,cipralex .. bitno je da se nesto zna ja sam na antihelmintike rekla dve recenice i to je bilo dovoljno. Dvoje kolega nisu polozili ali ne znam sta je bio problem. Srecno svima!

vukcevicb

Drage kolege,

Da li je neko imao pitanje vezano za antiaritmike?  Koliko je tu dovoljno pricati jer je vrlo obimno?

I koliko je dovoljno reci o terapiji HIV-a jer je koleginica pala na tom pitanju u novembru?

Unapred hvala na odgovoru,

Lep pozdrav za sve!!

milicagm

Za svako pitanje iz farmakologije traze uglavnom samo osnovno-podelu,predstavnike,osnovne mehanizme,nista detaljno...mnogo je laganije nego ispit na fakultetu. Ne znam zbog cega je ta koleginica pala.ja sam bila kod druge komisije i svi smo polozili.

mina-L

Na ispitu uopste ne ulaze u "sitna crevca",krenes da pricas,bukvalno su 2-3 recenice dovoljne iz farme da vidi da znas,odmah dobijes sledece pitanje i to je to,tehno testove mislim da je najbolje nabubati 2 dana pred sam ispit,meni je realno ustav bio najgori za ucenje a ja sam bila u ovoj drugoj komisiji gde je iz ustava zahtevna tj pita vise pitanja tako da obuhvati sve delove knjige... ali u svakom slucaju uopste nije strasno,najgore mi je bilo samo to cekanje u onom uskom hodniku,ali i to prodje... :)

suncokret

da li su vas zvali sad za decembar?

Romana

Mene su danas zvali, 26-og je u 16:30, četvrtak, naravno!

tijanaspasic87

Da li neko zna kad je prijava za januar? Ja sam zvala pocetkom meseca i rekli su da ce biti tokom decembra, zbog praznika...

adriana

kolege da li mi neko moze reci da li se moze poslati preporuceno dokumentacija za polaganje drzavnog ispita?i da li u tom slucaju molbu sami treba da napisemo?hvala unapred

romi82

Recepte ucimo iz formule magistrales.Sta je onda Recepturni prirucnik.Da li i to treba nama?Da li zna neko?