STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marija87ns

moja danasnja pitanja
farmakologija: diuretici, lekovi za nadoknadu gvozdja,
ustav: narodna skupstina,mirovanje radnog odnosa,
tehnologija: test po izboru, gentamicin mast za oci :)
Srecno!

ivii988

 Drage kolege,
Današnji državni ispit za farmaceute je, reklo bi se, prošao dosta uspešno, budući da su svi položili (bar u mojoj grupi). Međutim, u pitanju je vrlo stresno i iscrpljujuće iskustvo. Tu pre svega mislim na višečasovno čekanje po hodnicima koji nisu baš TOLIKO preuski i zagušljivi, ali to nikako ne opravdava Ministarstvo za sramotnu organizaciju (nas 50ak je čekalo u dva hodnika bez bilo kakvog prostora za jakne npr ili ne daj bože neke tvrde podloge za sedenje osim poda; zatim nemate pojma u kojim kancelarijama se nalazi koji ispitivač pa se svi rastrče po hodniku u nameri da isto saznaju...strašno!). Polažete ispit za koji plaćate iz svog džepa, a ne pruže vam se elementarni, a nadasve dostojanstveni uslovi za to...
Elem, što se samog ispita tiče, ipak se ne bih složila sa onima koji kažu da je u pitanju baš čista "formalnost". Dakle, učite i spremajte se ako mislite da ovo položite, ali bez najmanje namere da ovim bilo koga zaplašim, pošto je definitivno položivo. Tolki su prošli, položićete i vi :)
Moja pitanja:
*farma* 1) nistatin i 2) uroantiseptici; uz potpitanja šta treba naglasiti/kako savetovati pacijenta u toku primene jednih i drugih (plava žena koja ispituje je jako insistirala na tome šta ćete reći pacijentu kad mu izdajete neki lek)
*Tehnologija* 1) test- folna kiselina i 2) Bresgenov rastvor za ispiranje usta (izvlači se recept, pa se priča o ulozi pojedine komponente recepta, načinu izrade, signaturi, pakovanju)
*Ustav* 1) komore i 2) stručno usavršavanje zdravstvenih radnika i saradnika

***Ostala pitanja iz farme: eritropoetin, th hipo i hipertireoidizma, oralni kontraceptivi, karvedilol, aminofilin, oralni antidijabetici, kortikosteroidi, Xanax, Brufen, antiparkinsonici, cefalosporini, doksiciklin, preparati gvožđa u apoteci (samo da se nabroje), cisplatin, antacidi, inhibitori protonske pumpe, H2 blokatori, ketokonazol, glavno než.dejstvo morfina, čula sam i da su u drugoj grupi nekog pitali za bleomicin ali valjda nije strašno ni ako se ne setite
Srećno svima!

Bred

Strasno je to sto je toliko godina proslo a nista se ni s tim u vezi nije promenilo.

ivkica

Kolege da li neko ima testove iz tehnologije da mi posalje? Citala sam forum, bili su linkovi ranije ali nisam uspela nista od toga da otvorim.

marie

Cao, svima. Bila bih zahvalna da i meni neko posalje ili bar postavi ponovo ovde testove i ako imate jos nesto u elektronskoj formi za polaganje ispita. Oni stari linkovi  nesto ne rade. Hvala unapred, pozz :)

zokilica

Jel mogu i meni testovi iz tehnologije, ili bar pitanja koja dolaze u obzir, pa da vidim da li imam sve testove?

Bred

#861
Da bismo sprecili mrcvarenje:

(kliknuti na link)



Ne mogu da verujem da se nema osecaja da i neko drugi treba da polozi drzavni nakon vas i da ce nekom isto tako trebati ovi testovi za drzavni u elektronskoj formi i da svaki put moram ja da trazim, uploadujem, menjam itd ...

ivkica


zokilica


tatamara

Znate li kad je prijavljivanje za maj posto je samo 5. maj radni? hvala

zokilica

Drage kolege, bila sam juce na ispitu i polozila... Ucila sam naravno, pa da kazem iz mog ugla sve je bilo lako i kao neka formalnost... Ne znam kako bi mi sve izgledalo da nisam znala odgovore na postavljena pitanja:-)...
Pitanja: Farma: 1) Folna kiselina, 2) Tokoferol
             Ustav: 1) Vlada, 2) Mirovanje radnog odnosa
             Tehnologija: 1)  Mast sa sumporom, 2)Ispitivana aktivnosti antibiotika
Srecno svima!

Bla_bla_blaaaa

Zokilica mozes li da mi napises sta mi sve treba od literature za spremanje drzavnog? :)

Bozidar Ceva

Quote from: Bred on 10-04-2014, 21:25:45
Da bismo sprecili mrcvarenje:
<a href="http://farmaceuti.com/drzavni/testovi%20za%20drzavni.rar" title="drzavni strucni ispit"><font color=#ff0000><size=1.45em>TESTOVI ZA DRZAVNI ISPIT</size></font></a>


(kliknuti na link)

uploadujem, menjam itd ...

Dobijam neka čudna slova kada kliknem na link.
Može li pomoć sa tim linkom.
Kolega sam (malo stariji) još bez državnog ispita, a sada mi treba.
Unapred hvala!


Bred

http://farmaceuti.com/drzavni/testovi%20za%20drzavni.rar

Bozidar Ceva

#869
Hvala na odgovoru, ali i dalje dobijam loše kada pokušam da otvorim tu stranicu i blokira mi mozilu. Ili nešto ne valja sa sa mojim pretraživačem ili ko zna već. Pokušaću da 'apdejtujem' svoj pretraživač ili ću pokušati sa nekim drugim. A Vi probajte da li Vi možete da otvorite i da li ima problema pa mi recite ovde.

Takođe hvala svima koji ovde ostavljaju poruke sa iskustvima sa polaganja državnog, jer zaista ima korisnih informacija, a pre svega u vezi pitanja koja su bila na ispitu.