STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bozidar Ceva


Hvala puno na informaciji!!

Ja takođe potvrđujem poziv, i mene su danas zvali.

.

Bozidar Ceva

#886
Hvala svima ovde kojegama koji su doprineli informacijama, meni je pomoglo!!
Danas su bile tri komisije, jer je bilo dosta nas koji smo polagali. Mislim da je bilo po 15-20  po grupi. U mojoj grupi su svi prošli. Nije bilo problema, ispitivači su bili ljubazni i korektni. Ali da ne bude zabune i da se ne zavaravaju oni koji spremaju i idu baš opušteno, treba određen stepen znanja, pre svega za farmakologiju. Druga dva dela već dosta opuštenije.

Moja pitanja:

Pravni deo - radna knjižica i pripravnici.
Tehnologija - recept, salicilna kiselina kolodijumski rastvor za kožu 25% (F.M. 2008, strana 147) i test pirogeni.
Farmakologija - heparin (drugo pitanje nije ni pitala, ni mene ni većinu ostalih u mojoj grupi).

niveai

Nadovezujem se na predhodni komentar i pridruzujem se cestitkama svima danas!
Moja pitanja su bila:

  Pravni deo - apoteka i izabrani lekar;
  Farma - imunosupresivi i antacidi;
  Tehn. - ispitivanje sterilnosti, rp. dexa-neo kapi.

Srecno svima koji polazu u narednim rokovima :)

julija

Da li su nekog kontaktirali vezano za strucni ispit u julu ? I da li se on odrzava ?

maja88nis

31. jula od 15:30, malopre su me zvali

Bla_bla_blaaaa

Moze li neko da okaci ovde pitanja iz farmakoterapije?

natasha

Pozdrav, kolege! Završio se i državni ispit u julskom roku! :)
Bile su 3 ispitne komisije, čestitam svim kolegama koji su položili! U mojoj grupi su bile 2 ispitivača iz pravnog dela i jedan iz stručnog, pa se dešavalo (kao meni) da iz stručnog dela pita samo tehnologiju ili samo farmakologiju.
Moja pitanja su bila: pravni deo-Vrste penzija,Kada se prekida radni odnos, zdravstveno osiguranje (da ispričam šta mi je najinteresantnije), klinika i organi komore, stručni deo- magistralni preparat, galenski preparat, urtikarija.
  U pravnom delu su bila samo pitanja sa spiska. Za stručni deo je bila lutrija, pitanja baš i nisu odgovarala spisku. Pitanja koja su zapadala: brezgenov rastvor (sastav), pirogeni, izrada kapi za oči, PAM, dekokti, metode sterilizacije; sto se tice farmakologije, najvise su pitali antibiotike i kvs, bilo je pitanje alopecija, terapija osteoartritisa...
Testove nisu pitali (ogranicavam se na svoju grupu)
Drzavni ispit nije bauk, važno je da razumete svako pitanje i da znate osnovno!
Toliko od mene! Nadam se da će biti od koristi onima koji uskoro polažu! Srećno! :)


djordja

Potvrđujem sve što je rekla koleginica iznad vezano za julski rok. Samo bih da dodam da sam primetila da žena koja je ispitivala stručni deo prelistava i postavlja pitanja iz knjige "Priručnik za stažere diplomirane farmaceute". Nadam se da će nekome biti od pomoći.

ana.sbg

Da li mi neko moze reci zasigurno koja od ustanova lupa pecat i potpis na prvu stranu knjizice? Mislim na pocetnu, gde su podaci o stazeru, pa dole pri dnu? 

jecaaa7

Da li se zna kad je termin za ispit u septembru? Ima jos nedelju dana do poslednjeg cetvrtka, pa samo da proverim da l` samo ja nisam obavestena :)

sara.zmajic

Mene isto zanima kada je ispit u septembru, da li neko zna?

sara.zmajic

Ana, ako ti sada ta informacija ista znaci, meni je pecat lupila Apoteka Novi Sad koja mi je i otvorila knjizicu. Mislim da je nebitno ko ce zatvoriti knjizicu! :)


ana.sbg

Knjizica sredjena, nego kad ce nam zakazati termin? :D

sara.zmajic

Ja sam zvala danas vise puta, stalno je bilo zauzeto...

Nelly

Da li su nekom javili termin polaganja? Zvala sam i ja danas, ali je zauzeto...