STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mmilica

Bila sam!! A tamo me pitaju-sta vam kazu u apotekarskoj? I najbolje od svega-sto vam se zuri da polazete drzavni???  :krsti:  Ja stvarno ne znam ko je ovde lud..ili se pravi lud?

Bred

Hahaha, skandal!
Ne znam sta da vam kazem ...

Bambili

Ja mislim da tu samo pomaze bacanje bombe... :batina

mmilica

Evo, danas su (konacno) doneli odluku da se staz obavi u zavodu za transfuziju, uz uput iz apotekarske ustanove. Moja drugarica je bila u apotekarskoj, i sta mislite sta su joj rekli? Da oni nemaju nikakve obaveze prema nama i poslali je u ministarstvo. Ovo mi izgleda kao da se oni prepucavaju preko nas. A da je skandal-jeste.

AnaCrvena

Quote from: mmilica on 21-03-2010, 12:05:00
Bila sam!! A tamo me pitaju-sta vam kazu u apotekarskoj? I najbolje od svega-sto vam se zuri da polazete drzavni???  :krsti:  Ja stvarno ne znam ko je ovde lud..ili se pravi lud?
e,stvarno stra¹no! tek sam poèela da sta¾iram, pa nisam ba¹ u toku sa tim potpisima, ali ovo ¹to èitam mi zvuèi grozno! da ti ka¾u ¹to vam se ¾uri?!!! neverovatno! klasièna na¹a prièa-svi prebacuju odgovornost jedni na druge... zato nam je ovako kako nam je...

Bred

Ma najbolji je taj komentar - Zasto vam se zuri ...

Oni pozavrsavali sve sto su mogli, uvalili svoja dupeta u fotelje i boli ih ***** za sve druge ...

:nonono:  :shock2:

ikaira

kolege koje su polozile drzavni: kad vam je stiglo uverenje na kucnu adresu o polozenom ispitu? I kakva je dalja procedura oko upisa u komoru i licence?

mmilica

Da, komentari su takvi da me glava boli od njih. Danas su mi cak i spustili slusalicu u ministarstvu  :ok: Da smo u evropi neko bi zbog svega ovoga bio smenjen. Razmisljam se da li da odem i do fakulteta..? Rekli su mi da se prof. Vuleta dosta angazovala po pitanju staza..

milenanena

Jaaaoj meni!!!
Citam sve komentare i . . .  pa u soku sam!
Pocela sam da ucim.
Bred, vidim da si ostavio da skinemo odgovore na neka pitanja iz ft. Tu ima i pitanja koja nisu na ovom spisku sto imamo? Tipa imunohemijske metode, a opet nigde ne vidim odgovor na ispitivanje lok okularne podnosljivosti.
Moram jos malo da se pozalim!!!
Dobila sam knjigu za taj pravni deo. UZAS! Da li i tu smem da se oslonim na ova pitanja iz ustava sto imamo. Siznucu uceci to!!!!1   :roll: :roll: :roll: :help2: :help2:
Da li na ispitu dobijamo farmakopeje na koriscenje?
Da li o sumecim tabletama i izradi granulata treba uciti iz Ph IV?
Da li treba uciti iz farmakologije o th neoplazmi?
Bas sam zbunjena.
Ne znam odakle da pocnem.... valjda od pocetka  :wall:

Bred

#159
Quote from: ikaira on 23-03-2010, 13:40:07
kolege koje su polozile drzavni: kad vam je stiglo uverenje na kucnu adresu o polozenom ispitu? I kakva je dalja procedura oko upisa u komoru i licence?

Nije jos stiglo.
Treba da se upises u Komoru i ako si zaposlen da podneses zahtev za izdavanje licence.

Vise imas u temi Licenca (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,17009.0.html)



Quote from: mmilica on 23-03-2010, 15:48:18
Da, komentari su takvi da me glava boli od njih. Danas su mi cak i spustili slusalicu u ministarstvu  :ok: Da smo u evropi neko bi zbog svega ovoga bio smenjen. Razmisljam se da li da odem i do fakulteta..? Rekli su mi da se prof. Vuleta dosta angazovala po pitanju staza..

Ne ostaje vam nista drugo do sami da se borite a mozete otici i do napsera posto se on i pobunio (nicim izazvan i nepozvan) sa dotadasnjim nacinom obavljanja pripravnickog staza.  :wall: :dole:

Quote from: milenanena on 23-03-2010, 16:41:20
Bred, vidim da si ostavio da skinemo odgovore na neka pitanja iz ft. Tu ima i pitanja koja nisu na ovom spisku sto imamo? Tipa imunohemijske metode, a opet nigde ne vidim odgovor na ispitivanje lok okularne podnosljivosti.

Kako nema?! Sve testove koje sam imao ja sam skenirao i to je to.

Quote
Dobila sam knjigu za taj pravni deo. UZAS! Da li i tu smem da se oslonim na ova pitanja iz ustava sto imamo. Siznucu uceci to!!!!1   :roll: :roll: :roll: :help2: :help2:

U principu, pitanja su sustina, a sad ti kako hoces.  :wink: :K2:
Quote
Da li na ispitu dobijamo farmakopeje na koriscenje?
Ne.

QuoteDa li o sumecim tabletama i izradi granulata treba uciti iz Ph IV?
Pa moze. Fora sa tim pitanjem je bila da su taj dan svi iz tehnologije dobijali recepte sa greskom koju su sami trebali da uoce. Znali su da su to recepti sa greskom tj receno im je, samo su trebali da uoce GDE je greska.

QuoteDa li treba uciti iz farmakologije o th neoplazmi?
Samo osnovno, bazirati se na lekove

Bambili

Molila bih drage kolege da mi razjasne pitanje u vezi sa postupkom diplomiranog farmaceuta (neko od kolega je napisao da se to odnosi na postupak koji dipl. farmaceut treba da odradi, kada u ruke primi recept).
Ja u knjizi ne znam gde to da trazim, posto stvarno ne mogu da stignem da predjem sve.
ako mozete da mi pojasnite...
HVALA!

Bred

#161
Pa da i to se verovatno odnosi na one u drzavnim apotekama.
Ja bih pricao o tome da ces prvo da uporedis podatke o pacijentu koji su napisani na receptu sa onim u zdravstvenoj knjizici a prethodno treba da proveris da li je knjizica overana, onda da li je dobar jkl, lek, doziranje, da li je napisana doza za mesec dana, ima li pecat lekara i zdravstvene ustanove u kojoj je izdat, datum izdavanja recepta, proveris ostale recepte ako ih pacijent ima i eventualno ako se uoce neke kontradiktornosti reagujes, pozoves lekara  bla bla.
Nisam stazirao u drzavnoj ali mislim da je to u sustini to.  :wink:

Bambili

Hvala Brede...Pa otprilike sam i ja mislila isto, ali ipak da pitam...
mislila sam mozda da postoji lekcijski, ali ovako jos bolje...
Uvek sam pre za improvizaciju. :wave:

milenanena

Pitanje
Ko treba da overi poslednji stazersku knjizicu? Apoteka u kojoj smo poceli staz ili oni kod kojih sam na kraju bila u "poseti"? Tj ko zatvara knjizicu?  :help2:   :streber:

Bred

Ti kod kojih si poslednji put bila u "poseti", samo ne zaboravi da im kazes da treba da ti zakljuce.