STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Anka

#165
sta je mixtura agitande?

Bambili

Nisam sigurna, ali mislim da su to miksture sa talogom koje se primenjuju za spoljasnju upotrebu,
gde Zn, talk, S nisu rastvorljivi u spoljasnjoj fazi i gde se talog redisperguje muckanjem...

milenanena


tmd

htela sam da vas pitam jel znate hoce li biti problem meni je staz u knjizici i otvorila i zatvorila apoteka u kojoj sam pocela da staziram a imam ove ostale potpise...?jel to neki problem???zna li neko?

Ajvi

Quote from: tmd on 31-03-2010, 20:47:19
htela sam da vas pitam jel znate hoce li biti problem meni je staz u knjizici i otvorila i zatvorila apoteka u kojoj sam pocela da staziram a imam ove ostale potpise...?jel to neki problem???zna li neko?
Meni su to takoðe uradili u apoteci kojoj sam sta¾irala, al sam ja to na vreme primetila, pa sam kupila novu knji¾icu i upisala sve regularno! Ne znam koliko to mo¾e da bude problem, najbolje je da vidi¹ u Ministarstvu zdravlja, tamo se ispit pola¾e (oni ti i uzimaju sta¾ersku kji¾icu prilikom prijave ispita) zovi, raspitaj se oko detalja!
Poenta je da sta¾ poèinje¹ u apoteci javnog tipa, to ti mora biti "polazna taèka" koliko ja znam (nek me ispravi neko ako gre¹im)  :streber: a knji¾icu ti "zatvara" ustanova u kojoj sta¾ zavr¹ava¹!
:namcor ba¹ ne mogu da verujem da su i tebi napravili istu gre¹ku!!! ma i napraviæe jo¹ nebrojeno puta, u apotekama ne znaju kako se to popunjava, i zalete se kad vide poèetak i kraj te stranice za overu.. :namcor

tmd

pa ja sam isto tako cula samo sto su se meni zeznuli jer u stazerskoj knjizici ima stamparska greska na toj stranici gde pise staz otvorio pa ispod gde treba staz zatvorio nama opet pise staz otvorio pa kontam da su se zbog toga zeznuli...moram nazvati minisarstvo da proverim da me nedaj boze nevrate al ubicu se ako moram da nosim novu knjizicu na popunjavanje dok pokupim te potpise trebace mi sto godina posto nisu bas ljubazni kad nas vide...toliko o kolegijalnosti....i sujeti:)

danijela

Polozila,
Pitanja su se puno ponavljala

Moja konkretno su bila
Pravo pacjenta na obave¹tenje
Godi¹nji odmor
Kapi za oci sa pilokarpinom
Test apsolute toksiènosti
Tetraciklini
Vitamin C

Bambili

Ustav
Zdravstvene ustanove (nivoi)
Hloramfenikol
Paracetamol
Vaginalete sa Gelatinom albom...
Pirogeni test
Polozila...

milana83

Sta treba da se prica za pitanje Ustav, nije valjda da treba sve one tacke da znamo napamet?
Kakva je bila komisija, jel su puno trazili?
Hvala!!!
Quote from: Bambili on 02-04-2010, 17:00:53
Ustav
Zdravstvene ustanove (nivoi)
Hloramfenikol
Paracetamol
Vaginalete sa Gelatinom albom...
Pirogeni test
Polozila...

danijela

Komisija u martu nije puno tra¾ila. Potrebno je o svemu da se zna pone¹to nekoliko kljuènih stvari da se setis, ako oni hoæe jos ne¹to oni ti to postave kao podpitanje.

centropen

evo jos nekih pitanja iz ustava
vlada
strucni savet
pripravnici
radni odnos
drzavni praznici
promena ustava
direktor zdravstvene ustanove
predsednik republike
gradonacelnik
godisnji odmor
toliko se secam ;)pa srecno..

Bambili

Quote from: milana83 on 05-04-2010, 21:40:08
Sta treba da se prica za pitanje Ustav, nije valjda da treba sve one tacke da znamo napamet?
Kakva je bila komisija, jel su puno trazili?
Hvala!!!
Quote from: Bambili on 02-04-2010, 17:00:53
Ustav
Zdravstvene ustanove (nivoi)
Hloramfenikol
Paracetamol
Vaginalete sa Gelatinom albom...
Pirogeni test
Polozila...

O Ustavu najosnovnije: o podeli vlasti (na zakonodavnu, izvrsnu, sudsku), da je ustav najvisi pravni akt... Ono malo sa pocetka knjige...

milana83

 Hvala puno za odgovor!
Jos samo jedno pitanje, jel iz tehnologije dovoljno da ucim iz recepturnog prirucnika ili ipak da nabavim i FM?
Hvala!



Quote from: Bambili on 10-04-2010, 15:41:21
Quote from: milana83 on 05-04-2010, 21:40:08
Sta treba da se prica za pitanje Ustav, nije valjda da treba sve one tacke da znamo napamet?
Kakva je bila komisija, jel su puno trazili?
Hvala!!!
Quote from: Bambili on 02-04-2010, 17:00:53
Ustav
Zdravstvene ustanove (nivoi)
Hloramfenikol
Paracetamol
Vaginalete sa Gelatinom albom...
Pirogeni test
Polozila...

O Ustavu najosnovnije: o podeli vlasti (na zakonodavnu, izvrsnu, sudsku), da je ustav najvisi pravni akt... Ono malo sa pocetka knjige...

Anka

#178
ja sam cula da za ovu komisliju sto pita sad u aprilu treba tehnologija iz FM uglavnom naravno :D mada nikad se ne zna, ti prodji i receptorni za svaki slucaj :)

bajaderica

Mixtura agitanda je isto ¹to i mixtura alba