STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dydy

Kupujem knjigu: Katerina Karalazic “Osnovna znanja o ustavnom uredjenju, radnim odnosima, propisima o zdravstvenoj zastiti, zdravstvenom osiguranju i penzijskom i invalidskom osiguranju”, Srpsko lekarsko drustvo, 2010

Ako neko prodaje neka mi posalje privatnu poruku. Unapred hvala!

Vogrin

http://www.svetknjiga.com/Forums/viewtopic/t=676.html

dydy

Quote from: Vogrin on 03-02-2011, 15:57:36
http://www.svetknjiga.com/Forums/viewtopic/t=676.html


Prodata :(

saris

Hvala vam na iskustvima koja ste izneli. Meni to puno znaci jer se tek spremam da polazem drzavni a ima par godina kako sam zavrsila fax i sad je tesko ponovo sesti i uciti  :shock2: 
Procitala sam na forumu da postoje pitanja na jednom mestu skupljena pa ako neko moze da mi posalje bila bih  :~ Unapred hvala!! I pozdrav svima!!! :cvet

Bred

#394
Pitanja (http://www.farmaceuti.com/forum/topicseen./postdiplomske_studije/strucni_ispit_drzavni_15754.msg242907.html#msg242907)

saris

O hvala, hvala hvala :love:! Uf a ja sam preozbiljno to shvatila i bas se rasplinula sa ucenjem  :roll:
Ovako je mnogo lakse  :wink:

Bred

To nisu zvanicna pitanja i nisu sva pitanja :?:
:wink:

Jeca

Malo kasnim, ali mozda vam bude od pomoci...
Prava pacijenata i kolektivni ugovor
Kapi za usi sa bornom kiselinom i ispitivanje sterilnosti zavojnog materijala
Aminoglikozidi i betablokatori

Trazi se osnovno, ali zaista....ustav uopste nije tako strasan kao sto pricaju da je kad je losa komisija...ali mora nesto da se zna....
Mislim da se mi previse opteretimo, jer je sramota na drzavnom da nesto ne znas....ali zaista su pitanja uobicajna i nista nije toliko strasno....samo zavrsite sto pre s tim i   :ziveli

Boca

nego sta su nego od pomoci ovako utesne reci  :cvet februarsko polaganje je ionako tek 3. marta, pa uteha nije kasno stigla :K2:

BILOSTABI

Eto i mene da oduzim dug ovde i malo vas ohrabrim  :~
Ispit je sinoc prosao u najboljem redu i prijatnoj atmosferi(ako se izuzme sama idijotska forma ispita i svo to dzedzanje po hodnicima  :wall: ) i svi su polozili.
Kad kazem prijatna atmosfera(koliko god je to na ispitu moguce) mislim prvenstveno na tri gospodje iz komisije koje su zaista izuzetno blagonaklone i predusretljive ,a njihova narav je za ishod ispita ipak najbitnija 
Elem,iz ustava sam imala pitanja :Nepuno i skraceno radno vreme,Recept..od gospodje ne mozes da dodjes do reci ,ona ti procita pitanje i manje vise ga sama isprica a ti klimas glavom i potvrdjujes :smekerica:Pitala me je koja je razlika izmedju nepunog i skracenog radnog vremena a kod recepta kakva je to isprava ,da je licna i vazi samo za osobu cije je ime na receptu i za lek koji je propisan ( mislim,boza )
Farmakologija:Digestivi i enzimi,Sedativi..tu vec treba malo vise da se zna..ali se nikako ne daviti sa nekim akademskim pricama i kojekavim mehanizmima,vec zaista samo osnovno,pobrojati predatavnike i obratiti paznju na nezeljena dejstva i savete pacijentu (mislim da je to svakog pitala)
Tehnologija .Vagitorije sa nistatinom i eritromicinom i ispitivanje sterilnosti zavojnog materijala..recept nije ni pitala da citamo vec samo kako bi ga izradili..za test je odmah pitala da li ga znam ili ne,da skratimo postupak i da se ne davimo,dala mi je pitanje Ispitivanje vagitorija i to sam znala,te se rastadosmo u sreci i veselju  :ziveli
Znaci,svakako se nesto mora znati ali nikako preterano detaljisati..
Inace,sam nacula da ce se pismeno polagati od jula meseca i da ce mozda tim pologanjem biti obuhvaceni jos neki ispiti (tipa :gnozija  :wall:) tako da vas svakako savetujem da polazete pre toga ako mozete.Molim vas da ovo shvatite sa rezervom i kao krajnje neproverenu informaciju,jer mi nije cilj da unosim paniku ovde,bas naprotiv..
Sve u svemu,hvala svim kolegama sa foruma koji su nam ovde prenosili utiske sa ispita i srecno svim kolegama koji budu polagali ubuduce a ja  :run


Bred

Koleginice, hvala za info, ali tvoja uloga ovde nije zavrsena :smekerica:

Sad ocekujemo utiske o poslu, kako si ga nasla, kako si zadovoljna i sta mozes da preporucis kolegama koje ce te slediti u tom procesu. :K

Haha. Ako si mislila da se izvuces, zeznula si se.

Salim se ofc.  :love:

notorious

Cao svima!!!

Upravo sam imala propusten poziv od Natalije Popov, iz Ministarstva zdravlja, i sad ne mogu da je dobijem.
Pretpostavljam da je zvala da me obavesti kada je strucni ispit u martovskom roku.

Da li bi neko mogao da stavi kad je ispit!!!

Hvala unapred!!

scs

mene je sad zvala 31.03. u 16:30h.. jjjoooojjjj

notorious

Uspela sam da dobijem Nataliju Popov iz Min zdravlja i rekla mi je 31.marta u 16,30h!!!

Naglasila je da spremim pravni deo iz knjige Osnovna znanja, 2010.izdanje!!!

chernosamba

Zna li neko je l' jo¹ uvek za prijavu potrebna fotokopija vojne knji¾ice sad kad nema slu¾enja?
PozzzZzz