STRUCNI ISPIT (DRZAVNI)

Started by miccelena, 28-11-2008, 14:42:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jellena s

Da li su ikome javili za dryavni?

gloria2

Izgleda nisu,da li postoji broj koji možemo da zovemo da pitamo?

jellena s

ja sam zvala na onaj broj sa sajta ministarstva zdravlja tj.neku Nataliju ali se vec dva dana niko ne javlja na taj broj.

jellena s


gloria2

Da li su ti javili ili si zvala da pitaš?

jellena s

zvala sam da pitam,mada sam ja biohemicar ali mislim da je isto ya sve

Mary M

u decembru je lakša ili teža komisija?
zna li neko?

jellena s

Da li ima neko od biohemicara ko je polagao u zadnja dva meseca gde su polagali toksine i biohemiju?Sad se sve polaze u ministarstvu,da li to znaci da su promenjeni ispitivaci?Help

jellena s

Drage kolege biohemicari,nacin ispitivanja je nesto promenjen,sve smo polagali u ministarstvu i tove tri gospodje su ispitivale.Bile su jako fine i prijatne,ali me je iynenadilo to sto su nas na dva mesta pitali biohemiju a toksine nas uopste nisu pitali.Ako vas yanima jos nesto vrlo rado cu odgovoriti.Nas je bilo cetri i sve cetri smo poloyile

Bred


jellena s

Iz ustava sam imala organiyacija rada narodne skupstine,prava na specijalizacija,odmori i odsustva.
Biohemija prva gospodja me pitala miilion stvari TIBC, CL u znoju i insistirala je na procesima u organiymu,a kod druge gospodje sam izvlacila kombinaciju i imala sam proteini u serumu,antikoagulansi koji se koriste ona je bila bolja i nije pitala nista van toga.

vukmir

Zna li mozda neko, ako si zavrsio drzavni u maju, da li ti je zadnji termin za polaganje april ili maj mesec?

Mary M

može li mi neko pomoći
baš mi hitno treba odgovor na pitanje iz ustava koje glasi
organi republike Srbije?

samo koji su to tačno organi

gloria2

Pa,valjda skupština,vlada,predsednik,ministarstva,zaštitnik građana,sudovi,vojska.Mislim da je bitno znati,šta spada u izvršnu,a šta u zakonodavnu vlast.

Marijanchi

Kolege u novembarskom roku smo svi polozili. Clanovi komisija su jako fini, saslusaju vase odgovore, postave ili ne jos koje pitanje, ali ne zameraju ako ne znate. Samo ispitivanje traje 5min. Sad idem redom..

FARMA-Dolazile su sve oblasti podjednako. Pitanja su dosta vezana za praksu, pitaju nesto osnovno tipa kako savetujete pacijenta i sl.
TEHNOLOGIJA-Dolazila su pitanja Ispitivanje kapsula, tableta, a od onih testova samo Pirogeni test, Test sterilnosti, Biolosko odredjivanje, Test oneciscenja penicilinom. Recepti su iz FM IV. Pitali su sve-sirupe, kapi za oci, vagitorije...Dovoljno je osnovno da znate, kod sirupa da se zagrevaju secer i voda, i to je to. Lepo je znati sto vise zbog vas samih, ali oni ne traze mnogo, tako da ne brinite.
USTAV-Pitala je radne odnose i sve u vezi sa njima, iz prve oblasti pitanja su Predsednik, Vlada, Narodna skupstina, i jos Porodicna i Invalidska penzija iz PIO. Vrtela je jedna ista pitanja, tako je bilo u ovom roku.

Svima srecno, videcete bice sve ok!