Policija pretukla studenta?

Started by Bred, 15-12-2008, 20:38:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92
Aranðelovac -- Kako saznaje B92, policija u Aranðelovcu pretukla je Nemanju Mialjeviæa, studenta èetvrte godine Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu.

Mijaljeviæ je trenutno u bolnici u Aranðelovcu, gde su mu konstatovali lom rebra, potres mozga i ozbiljne povrede glave, zbog kojih æe morati da ide u Beograd na skener. Mialjeviæ je pretuèen na ulici, nekoliko desetina metara od kuæe, a oèevici koji su se javljali porodici Mialjeviæ izjavili su da se nisu me¹ali u incident zbog straha od policije.

Mialjeviæ je rekao da nema obja¹njenje za ovo ¹to mu se desilo i naveo da je pretuèen kada se vraæao sa ¾urke.

Policiji je podneta prijava u kojoj je Mialjeviæ detaljno opisao ¹ta mu se dogodilo.

Osim najave da æe policija pokrenuti istragu, nije bilo moguæe dobiti preciznije informacije s tim u vezi.

_d.0.t_

... mislim da je u 'blic'-u malo opshirnije:

Nemanja Mijaljeviæ (24) iz Aranðelovca, student èetvrte godine Fakulteta organizacionih nauka, prekjuèe je posle proslave roðendana svoje devojke, zavr¹io u bolnici sa te¹kim potresom mozga i prelomom rebara, nakon ¹to su ga, kako tvrdi njegova porodica, pretukli policajci.

Komandir policijske stanice u Aranðelovcu Zoran Puzoviæ je izjavio je veèeras Tanjugu da na osnovu dosada¹njih provera nije utvrðeno da je aranðelovaèka policija pretukla Mijaljeviæa.
Puzoviæ je objasnio da su juèe ujutro, oko 3:40 sati, policijski slu¾benici poku¹ali u ulici Vo¾da Karaðorða da zaustave vozilo koje im je dolazilo u susret, radi rutinske kontrole. Prema njegovim reèima, vozaè nije postupio po nareðenju, èak je poveæao brzinu, a zatim se sam zaustavio u jednoj od obli¾njih slepih ulica. Po¹to je odavao znake alkoholisanosti, izvr¹en je alko-test, na osnovu koga je utvrðeno da vozaè ima alkohola u krvi iznad dozvoljene granice.
Kako se Mijaljeviæ na¹ao u bolnici tek sinoæ, 16 sati posle tog dogaðaja i za¹to je tek tada zatra¾io pomoæ, utvrdiæe istraga, rekao je Puzoviæ.
"Provere su u toku, intenzivne su i biæe nastavljene, a ako se utvrdi da su slu¾benici imali elemente neprofesionalnog i nezakonitog pona¹anja, preduzeæemo sve zakonom predviðene mere", rekao je Puzoviæ.

... i to shto je student nema nikakve veze s celom prichom, a i ne fali mu nishta, vecj je dao intervju za tv...

Enea

njihovo je pravo da ako se neko opire 'pregledu' reaguju silom.

Bred

Tolikom silom da mu polome rebra, povrede glavu i da zaradi potres mozga?!?!?!?!?!??!?!
:wall: :wall: :wall:

Osim toga, postoje ocevici ...

Enea

lm, kao sto je dot rekao sa celom prichom nema veze sto je student..
a mlatili su oni i gore, i mladje..
nalazite paralele?

zasu

Bred

To sto je bilo uproslosti bilo je, ovako nesto vise NIKAD ne bi trebalo da se desava ...

Mada su policajci navikli da makljaju ma bio to krimos ili obican student ...

:wall: :shock2:

frckica-j

#6
Evo ¹ta se kod nas desilo. Kad su SAD priznale Kosovo, izbile su masovne demonstracije koje su i¹le do napada na amerièki konzulat. Uèenik koji se vraæao iz ¹kole a ¾ivi u samoj blizini konzulata (odmah, zgrada do) je upao u tu masu ljudi i njega su dograbili i na licu mjesta djete propustili kroz ¹ake, jer nije bje¾ao kao svi ostali. Po prièanju oèevidaca, tamburanje se odvijalo tako da je policaj lupao glavu nesreænog djeteta o ploènik. Ne ka¾em, mali je vjerovatno rekao ne¹to, ali svi tvrde da nije bacao kamenje a pogotovo udario policajca. Suma sumarum, djete je zavr¹ilo u bolnici sa te¹kim potresom mozga i napuklom lobanjom. Mogao je mozak da mu prospe.
Tako se ne postupa sa serijskim ubicama a kamoli sa nekim ko nije ni kriv ni du¾an. Takva sila je NEDOPUSTIVA!!!
I opet se kod nas ponavlja ona stara: Policija te prvo prebije pa onda pita jesi li kriv... Na¾alost...
 

AnaCrvena

Policija te prvo prebije pa onda pita jesi li kriv-e bas to! dali su sebi za pravo da dele pravdu.nista sud,nista pitanja i dokazi-prvo batina pa cemo videti! nisam bila tamo i ne znam sta je bilo,ali sigurna sam da nije bilo potrebe da decko zavrsi u bolnici!ako je i zabrljao nesto-u stanicu do jutra,sve preko toga je van njihove nadleznosti...ma,sta reci vise na tu temu! :roll:

Enea

mislite da se devedesete vracaju?  :gnjec:

ja ne.

AnaCrvena

ni ja stvarno...gluposti se desavaju uvek i svuda,nije to samo ovde i sad...a devedesete su...devedesete...ne ponovile se(nikad i nigde)

Bred


bozana

Policija nema pravo da ikome nanese tako teske povrede.Oni misle ako su policajci da su Bog i batina.moj prijatelj je jednom trcao na bus i policija za njim i uhvate ga.ponasali se prema njemu kao da je najveci kriminlac a ne momak koji zuri na zadnji bus.a na srecu studira VSUP,tako da su ga pustili.

Enea

i na kraju?
optuzen lekar koji je dijagnostifikovao prelom i potres,
jer student je imao samo ogrebotinu na nosu.
jeste videli modrice? blago zute..
pa ja se u snu vise izudaram nego on koji je pretucen..

takvi smo vam mi.
volimo mi tako.
da budemo u trendu, sa ostatkom sveta.

AnaCrvena

Quote from: Enea on 19-12-2008, 11:11:35
i na kraju?
optuzen lekar koji je dijagnostifikovao prelom i potres,
jer student je imao samo ogrebotinu na nosu.
jeste videli modrice? blago zute..
pa ja se u snu vise izudaram nego on koji je pretucen..

takvi smo vam mi.
volimo mi tako.
da budemo u trendu, sa ostatkom sveta.
stvarno...tresla se gora,rodio se mish...  :roll: