Big Brother

Started by marer_86, 28-08-2006, 22:10:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Sta mislite ko ce pobediti u Velikom Bratu?

Ivan
Edin
Dragana
Aleksandra

Smrda

e,majke mi zvacu te Karlito od sad......
hehehe.....
cmok za princip...
a meni tek sad taj bb nije jasan...ko tu pije a ko placa....heheh

Coolgemini

Meni nije jasno kad je on uopste bio jasan...Ovde se pojavljuju sve moguce maske samo da bi se uzele pare :roll:
Nadam se da ce grom sprziti B92 u trenutku narednog emitovanja BB :!..(Cruel,but it's true... :smile:)

Darker

    
„Велики брат” – ријалити шоу или мучионица
И коње убијају, зар не
Ако будете добри добићете чоколаду. У противном следи казна
Пут ка слави по сваку цену


Укућани нисте успешно извршили задатак и „Велики брат” је одлучио да вам буџет за следећу седмицу умањи за четрдесет одсто. То је казна зато што сте у паради мажореткиња направили пет грешака и због тога ћете наредне недеље јести хлеб, кромпир и пржена јаја.
Суровост коју илуструју ове речи и на коју беспоговорно пристају станари куће „Великог брата” тешко се може довести у везу са традиционалним српским инатом и слободарским духом. Пркоса, супротстављања неправди и одбијања понижавајућих наредби, особених за српске мушкарце, у овој симулацији стварности нема, напротив, траже се безусловна послушност и понизност, јер кажњава се свако противљење вољи „Великог брата”.

Шта ове мушкарце нагони да свој интимни живот открију милионима гледалаца, да погазе своју људску част и достојанство, остаће тајна за многе од нас. Неко би могао рећи да постоји стотину хиљада добрих разлога, али питања, која и после таквог одговора остају, јесу колико у Србији данас вреди слобода и може ли се баш све купити новцем?

– Ова појава забавног карактера има за сврху да одвуче велики део популације од њихових живота и свакодневних проблема. Моје терапеутско искуство говори да већина становништва наше земље има утисак да своје животе не држи под сопственом контролом и то би могао бити један од разлога због којег се људи толико занимају за дешавања у „Великом брату” – сматра др Ивана Алексић, неуропсихијатар и истиче да је избегавање личне одговорности на нивоу нације доминантна појава.

Брз пут ка слави је у Србији, још од деведесетих, животни сан младих мушкараца (и не само њих) и порив за учешће у овој емисији можда се крије иза чињенице да станари куће Великог брата добијају медијску пажњу коју својим квалитетима иначе не заслужују. Мирослав Мики Ђуричић, бивши станар куће „Великог брата”, постао је својеврсна медијска икона и са насловних страница потиснуо је политичаре и естрадне уметнике. Да није било овог „ријалити шоуа” у томе сигурно не би успео.

– Тај момак је можда и поступио зрело, он је схватио да му популарност не значи ништа, јер себе доживљава као доброг и вредног човек без обзира на то да ли је на телевизији или не. Самозаљубљеност код њега није прешла умерене оквире, али се код других учесника може говорити о потреби за егзибиционизмом, личној несигурности и потреби за доказивањем – напомиње Алексићева.

Она сматра и да је културолошки ниво у Србији прилично низак.

– Можемо говорити о високом котирању социјалних стереотипа код нас и о постојању „паланачког менталитета”. Имала сам прилику да гледам хрватску верзију „Великог брата” у којем се људи понашају знатно природније од овдашњих који „позирају” као да непрестано воде рачуна о томе „шта ће свет рећи” – истакла је Алексићева и закључила – „Шта ја ту могу, то је јаче од мене”, фраза је коју у свом послу чујем често, иза ње се заправо крије неспремност за преузимање одговорности и за суочавање са самим собом.

Борко Павићевић
[објављено: 19.11.2006.] Politika

hulio_salinas

#408
***D :Bog (alal vera za pronalazak ovoga!)

Mislim da je zena objasnila par stvari. Nemojte da vas mrzi da procitate ***Darkerov post. Vredi procitati svako slovo. A govorilo se sve i svasta ovde na forumu. Zar posle ovog posta mozete reci da psiholozi podrzavaju BBa. Neko je jednom rekao da na filozofskom fakultetu (psihologija), profesori savetuju studentima da gledaju BBa. Da li im savetuju da gledaju, jer je to dobro i zanimljivo ili zato sto je nenormalna drustvena pojava. Zar ljudi stvarno imaju toliko slobodnog vremena da mogu redovno pratiti ovo cudo od emisije? Zar su zamorcici stvarno vredni nase paznje i price? Na svakom koraku se cuju utisci o BBu. Jednom, posle fudbala, jedan ortak cita poruku koju je primio: "Ljudi, necete verovati! xyz je napustio kucu!"  :][
Znam da ne mogu i ne zelim da uticem na vase misljenje i znam i da ovo nikoga nece pogoditi, ali... Jednostavno sam osetio potrebu za ovakvim praznjenjem.

nasty girl



©ta krije Tajna ba¹ta u kuæi Velikog brata?

Za sve one koji su se pitali - gde se to i za¹to, nalaze Maja, Sanja i NIkola, odgovor je stigao nakon Majinog odlaska u ispovedaonicu gde joj je saop¹teno da njih troje treba da provedu naredna tri dana u "Tajnoj ba¹ti druge ¹anse", a da ostali ukuæani ne saznaju da su oni tu!

Da li æe uspeti u tome?

Prvi deo zadatka su veæ uspe¹no obavili - Veliki brat im je rekao da imaju jedan minut da uðu u Kuæu i uzmu sve ¹to im je neophodno za prvu noæ koju æe provesti u „Tajnoj ba¹ti druge ¹anse“ - utrèali su u kuæu i pokupili sve ¹to im je palo pod ruku.

Ko æe prvi primetiti "kradju" i kako æe na to reagovati, znaæemo uskoro



Ali nije to jedino zanimljivo i novo u kuæi Velikog brata - vratio se Marko i nastavio sa ¹u¹kanjem pod jorganom u Eninom krevetu.

"®ao mi je ¹to nisam bio sa tobom neko vreme. Nedostajala si mi", rekao je Marko Eni.

Prièajuæi pokriveni preko glave doèekali su rane jutarnje sate. Poku¹avali su da budu ¹to ti¹i kako ne bi smetali ostalim ukuæanima dok spavaju, ali te¹ko je obuzdati se jer toliko toga treba nadiknaditi.

(MONDO)

Ariel

Sad neka mi neko objasni ¹ta æe Sava u tajnoj sobi?

Bred

 Goran Stamenkoviæ, direktor producentske kuæe „Emotion“

Nikola i Edin su pozitivne liènosti

„Veliki brat“ iz nedelje u nedelju osvaja gledaoce i ¾ivoti junaka kuæe u Ko¹utnjaku postali se deo svakodnevice. Preksinoæno izbacivanje bilo je najinteresantnije do sada. Nikola i Sanja zavr¹ili su u „tajnoj ba¹ti druge ¹anse“ gde im se pridru¾ila ranije izbaèena Maja, tako da kuæu, u stvari, niko nije napustio. Gledaoci se pitaju ¹ta æe se desiti sa to troje ukuæana, a najmerodavniji za odgovor na to pitanje svakako je Goran Stamenkoviæ, direktor producentske kuæe „Emotion“ koja realizuje ovoj ¹ou.
Ono ¹to sve gledaoce trenutno najvi¹e zanima je ¹ta je tajna soba?

- Tajna soba je ne¹to ¹to se èesto koristi u „Velikom bratu“ i videæete da æe u sledeæim serijalima ukuæani stalno sumnjati da postoji tako ne¹to. Tajna soba je sastavni deo kuæe. Tajni ukuæani mogu da ulaze u ostale delove kuæe, ali, ako ih ostali ukuæani provale njihov zadatak biæe neuspe¹an, biæe nominovani za izbacivanje i neæe se boriti za 100.000 evra. Oni ostaju u tajnoj sobi tri dana uz pomoæ jo¹ jednog ukuæanina. Imaju samo toalet, a za hranu, odeæu, kupanje, cigaretu... moraju da se snalaze sami.
Kakav je va¹ komentar o sukobu Nikole i Edin?

- I Nikola i Edin su generalno OK i pozitivni likovi. To ¹to se desilo izmeðu njih nije ni¹ta neobièno i mora se razumeti da su oni tamo pod velikim pritiskom i da se ljudi posvaðaju i u normalnom svetu, pogotovu ¹to su dobili alkohol posle du¾eg vremena. Napominjem da Nikola nije bio ka¾njen zbog toga ¹to je pevao „Od Topole...“ jer ta pesma u Srbiji nije zabranjena. Èetnici i partizani su i po zakonu izjednaèeni, on je ka¾njen jer i posle nekoliko opomena nije prestao da vreða, preti i provocira. To je trajalo pet sati i zbog pravila to nismo mogli prikazati u emisiji jer bilo kakva prièa o politici ili o vreðanju druge nacije se cenzuri¹e. Naæi æemo naèin da to ipak nekako prika¾emo van „Velikog brata“ - ¹ta se taèno de¹avalo i zbog èega je ka¾njen. Ono ¹to je bitno je da smo procenili da je to radio u afektu i pod dejstvom alkohola, da nije stvarno mislio da ostvari pretnje i zbog toga je umesto da bude direktno izbaèen, samo nominovan. Dalji razvoj situacije u kuæi daje nam za pravo da smo pravilno postupili i da æe gledaoci kad se strasti smire hladne glave moæi da odluèe ko im je dra¾i na osnovu liènosti, a ne na osnovu veroispovesti.
Gledaoci su pre dve nedelje glasali da se Marko izbaci, da bi ga sada vratili?

- U „Velikom bratu“ od mnogih faktora zavisi kako æete proæi. Marko ima veliki broj obo¾avalaca tinejd¾erki, kao i veliki broj protivnika u ostaloj populaciji. Od toga da li se rasipaju glasovi na ostale ukuæane, zavisi kako æe proæi. Mlaða populacija vi¹e glasa, ali njegovo izbacivanje je bilo jedno od ubedljivijih i sve zavisi od toga kako se ko pona¹ao. Primer za to je Sanjina svaða sa Aleksandrom. One su se izvreðale i nakon te emisije, za nekoliko sati, Sanja je pretekla Jadranku po glasovima. Inaèe, Nikola je dobio najvi¹e glasova èak i ako se gleda samo Srbija. Ono ¹to se sigurno neæe raditi je da se glasanje name¹ta. Svako ko to tvrdi, a ne ponudi dokaze, biæe kontaktiran od strane na¹eg pravnog tima jer su u „Velikog brata“ ulo¾ena velika sredstva. Prihodi od glasanja su za „Emotion“ zanemarljivi jer najveæi deo ide „Telekomu“, pa provajderu, pa vlasniku licence „Endemolu“, onda TV kuæi, pa onda doðe do nas. Postoji evidencija kako i se kad glasalo, lako na sudu mo¾emo dokazati ¹ta je istina, kao ¹to neko mo¾e dokazati da ne¹to nismo taèno uradili i zbog toga se time ne treba igrati.
Hoæe li biti jo¹ ulazaka novih likova u kuæu?

- To je „Veliki brat“ - uvek postoji doza neizvesnosti.
Da li mislite da æe se izroditi ljubav u kuæi?

- Mislim da veæ imamo ljubav, istina vi¹e letnju avanturu izmeðu Marka i Ene. Marko je veæ izjavio da je zbog Ene raskinuo sa devojkom, èim se vratio u kuæu, ponovo je sa Enom. Koliko je to zaista iskreno, a koliko samo zbog gledalaca - moraæemo da saèekamo kraj i da, recimo u februaru, vidimo da li su jo¹ zajedno.
Da li ste zadovoljni prvom sezonom?

- Izuzetno smo zadovoljni. Kada smo pravili procene ¹ta bi bio uspeh, mislili smo da bi to bio dnevni rejting od 15 grp. Kada smo krenuli, u prvoj nedelji imali smo oko 17 grp, a sada smo do¹li do 35 grp. Kada se zna da se „Veliki brat“ najvi¹e gleda i da pravi najveæi skok gledanosti u poslednjem mesecu, oèekujemo vi¹estruko prema¹ivanje oèekivanog. Televizija B92 je dvostruko poveæala gledanost od kad se prikazuje „Veliki brat“. Kao primer da li je „Veliki brat“ uspe¹an i da li je B92 zadovoljan nama i mi njima, neka poslu¾i primer da su ugovorene jo¹ dve sezone „Velikog brata“, kao i da æe na proleæe biti organizovan „Selebriti VB“ sa poznatim liènostima. Mislim da „Veliki brat“ nikoga nije ostavio ravnodu¹nim. Ima mnogo poklonika kao i protivnika, ali ga gledaju, prièaju o njemu i nije bilo u poslednje vreme neke tako jake teme, koja traje mesecima, kao ¹to je „Veliki brat“.

P. Mihailoviæ

    „Tajna ba¹ta druge ¹anse“

    „Veliki brat“ je preksinoæ pozvao Maju u ispovedaonicu kako bi je obavestio o njihovom zadatku. Ona odlazi u „Tajnu ba¹tu druge ¹anse“, gde zajedno sa Nikolom i Sanjom treba da provede naredna tri dana, a da ostali ukuæani ne saznaju da su oni tu. Imaæe i jednog pomagaèa iz kuæe. Inaèe, u subotnjem izbacivanju najvi¹e glasova dobio je Nikola (35,1) dok je najmanje gledalaca bilo za to da Sava (2,7) napusti kuæu. Za Sanju je glasalo 24,6, a za Jadranku 23,7 odsto gledalaca.


blic

Al-Jasmina

Nisam u toku ama ni malo, Djankarlo je ispao ili sta?  :stid: :happy:

Maslacak

Darkerov post...
ma...bla bla, beee beee....
svi se prave pametni, al cinjenica je da se narod ->navukao<- i sta ti sad tu mozes... Znam mnoge i starije, vrlo visoko obrazovane ljude koje volim i cije misljenje izuzetno cenim koji su pukli za BB :>
ludilo...

nekad sam se nervirala, mnogo, ovako kao hulio... ali sad...
couldn't care less :happy:

stef

 Samo dokoni ljudi mogu da prate tu bolestinu, patologiju!

Darker

Pa nije ba¹... Znam ljude koji se ubi¹e od posla, pa opet sti¾u da gledaju... ¹to reèe neko - nekad se Tv gledao da bi se videlo ¹ta se de¹ava, danas se gleda da bi se videlo ¹ta se NE DE©AVA...

Smrda

hyehehe...svidja mi se to D..
ali ja kao maslacak....bilo kako bilo...gleda se.. :roll:
a da je pomama...jeste...pa i oni koji ne gledaju,komentarisu ga (kao neki ovde...zar ne?!?!) :wink:

Maslacak

Quote from: smrda on 21-11-2006, 20:45:27
a da je pomama...jeste...pa i oni koji ne gledaju,komentarisu ga (kao neki ovde...zar ne?!?!) :wink:

e bas... i svaki put kazem da necu ni da se pojavljujem na ovoj glupavoj temi, kad ono...
samo joj nabijamo strane i popularnost :box

Smrda

ma nisi jedina...
eto mene sa tobom,pazi em ga ne gledam,em me izvestavaju,pa sam u toku...i opet svracam ovde da vidim da li je miki konacno provirio iz wc solje ili je Darker ostao uskracen za to?!? :K :K
...tako da...sta ces...i mi smo ljudi,ne?!? :wink:
:cvet

nasty girl



Veliki Brat: Povratak tajnih ukuæana!

Posle izle¾avanja u “Tajnoj ba¹ti druge ¹anse”, èetvoro “tajnih ukuæana” Velikog Brata konaèno se vratilo u Kuæu!

Veliki Brat pozvao je “tajnu èetvorku” u ispovedaonicu i izlo¾io im plan povratka: Sanja, Nikola i Maja su u “Tajnoj ba¹ti druge ¹anse” obukli specijalna odela i stavili maske na lice. Sava je u ispovedaonici obukao pid¾amu i spremio govor.

Ukuæanima je u dnevnoj sobi preko plazme emitovan Savin govor: obavestio ih je da se u Kuæu uvodi karantin zbog njegove bolesti.

U tom trenutku, u Kuæu je upala maskirana “trojka” u za¹titnim uniformama, i Kuæa je pretvorena u pravi karantin.

Upla¹ena lica ukuæana uskoro su postala nasmejana: svi su shvatili da su se u Kuæu vratili Sava, Sanja, Maja i Nikola.

Nastalo je op¹te veselje, a posebno je odu¹evljena Dragana - naravno, zbog Savinog povratka.

(MONDO)