Patolo¹ka fiziologija

Started by Bred, 22-05-2006, 10:23:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zoca

da nema neko iskuckane lepo te bolesti? ako ima posaljite mi na mail...

izy811


zoca

drugari posto hocu patofizu da ucim preko leta...da li neko zna kada ce odprilike biti u septembru...pocetkom...ili....
znacilo bi mi da znam kako da kombinujem sa jos jednim...

mullala

Pitanjce...
Da li ona knjizica (Patoloska Fiziologija, Gordana Leposavic :) ) moze da bude dovoljna za spremanje ispita?

SUNCE


izy811

ja mislim da moze, s tim da je znas bukvalno napamet i da imas uvid u testove od ranije kako bi znala sta da ocekujes i do kojih sitnica treba da obratis paznju

Nina

Немојте само да професорка види име теме...

mullala

#22
'Ajmo, ko je polagao danas patofizu, pricajte utiske... :)
Meni se cini da je bilo relativno tesko - mada, sa ovom kolicinom spremanja i etika bi mi bila relativno teska...
Interesuje me vase misljenje i misljenje vasih poznanika, da li smo dovoljno lose uradili da ocekujemo da spusti kriterijum?  :V
Ako bude gledala u odnosu na moj rad, spustice   :lol2: :lol: :embarrased:
Pozdrav od muljave  :wink:

I da...
Quote from: SUNCE on 10-06-2006, 19:12:08Meni su rekli da je ovo dovoljno,a ti proveri da li ih ima jos...

BOLESTI

1. sok
2. secerna bolest
3. kusingov sindrom
4. dijareja
5. kontraktilnost miokarda
6. infarkt mioakrda
7. srcana insuficijencija
8. extrapirimidalni motorni put - Parkinova bolest
9. hipertireoza
10. bronhijalna astma
11. ABI
12. HBI
13. pepticki ulkus
14. ciroza jetre
15. plucne opstruktivne bolesti
16. Arterijska Hipertenzija...   :>
Cisto da znamo za sledeci put... :K

zoca

ispit za septembarski ispitni rok je 12.09...

mullala

#24
Dakle, danas se dogodila sledeca stvar:
Rezultati iz patofize... Moj test: prvi deo - 36 poena, drugi deo 5 poena!!!
Pogledam ja sta mi nije tacno, kad ono - pepticki ulkus 5, arterijska hipertenzija 0
Sta je pogresno u peptickom ulkusu? Nije nigde spomenuta Helicobacter Pylori! Ok, ona jeste najvazniji uzrocnik peptickog ulkusa, ali na nju su se odnosila 2 od 5 (ili 6, nisam sigurna) pitanja, dok su ostala pitanja skroz tacna. Da li to zasluzuje samo 5 poena od mogucih (koliko ja znam) 20 i potpuno ne-pregledanje arterijske hipertenzije? Kod arterijske hipertenzije je samo ponesto podvuceno i precrtano sa par znakova pitanja (izmedju ostalog i naziv IDIOPATSKA za onu arterijsku hipertenziju kojoj nije poznat uzrok???), sa profesorkinim obrazlozenjem da sam pisala ciste gluposti?!!!
Iz obe bolesti je tacno odgovoreno bar 2 od 5 pitanja, dok su ostala delimicno tacna. Mozda tu i ne moze da se skupi 60%, ali sigurno nije 5/40 poena!!!
Molim vas da mi kazete da li je takav stav profesora opravdan i da li treba da cutim zato sto ne znam za vise od 6, ili treba da probam da se izborim za svoje pravo da dobijem ocenu koju zasluzujem? [/color]Znam za stav mnogih profesora da je razlika izmedju 6 i 10 u izlaganju a ne u znanju, ali tako nije na pismenom ispitu, na kojem se jasno vidi sta si napisao a sta nisi.
Ako se slazete sa mnom da je to vredno borbe (iako znam da jurisham na vetrenjacu) pisacu u temi "Problemi sa profesorima na ispitu". U suprotnom cu da cutim i da ucim, posto mozda smes da se bunis samo ako znas za 10?
Molim vas za komentar...

Edit: Jos da dodam da mi je receno: "Vidi se da niste bili na predavanjima..."
Kao prvo: Predavanja iz patoloske fiziologije su predavanja iz cetvrte godine koje sam najvise posecivala (necu lagati da sam bila na svim, ali bila sam na dosta).
Kao drugo: Koliko ja mogu da se secam sa predavanja, ako sam ih pohadjala do pre godinu dana???
Kao trece: "Bolesti" sam ucila iz skripte koja pravljena po uzoru na stare testove - a iz predavanja je!!!
i kao cetvrto: Nek neko vise objasni profesorima da nigde ne pise da su predavanja obavezna, da to ne sme da bude razlog obaranja studenta, vec da moze samo da mu bude olaksica ili razlog za bolju ocenu!!!

Edit2: Pretpostavljam da ovakvim stavom mogu sebi da obezbedim ne-prolazenje u svakom sledecem roku u kojem mi doticna profesorka bude pregledala test, jer ako ovo cita, verovatno ce se setiti o kome se radi, posto sam prilicno detaljno opisala dogadjaj.

I necu cekati da date komentare, pisem odmah i drugoj temi (isto ovo) da ne bih odustala kad se malo ohladim...

ivilija

#25
Morala si da proucis malo detaljnije i njen prirucnik(za specijalnu patof.) a i da za opstu uzmes knjigu sa medicinskog fakulteta iz Kragujevca, predavanja ti sigurno nisu dovoljna,ja sam to polagala pre vise od godinu dana i govorim ti iz svog iskustva.

mullala

Ne radi se o znanju koje je trebalo da pokazem nego o nekorektnom ocenjivanju znanja koje sam pokazala. I prilicno mi se smucio stav "Nemoj da se bunis" jer nam je zbog takvog stava katedra za Farmaceutsku hemiju takva kakva je, zbog takvog stava profesorka Leposavic moze da oduzima poene a da joj niko nista ne kaze, zbog takvog stava ljudi polazu organsku PISMENO bezbroj puta... I sve ostalo sto nam se desava na fakultetu cemu ne smemo da prigovorimo posto cemo nadrljati.
I, draga Ivilija, drago mi je da znas moj identitet (nisam sigurna da li sam se negde odala) ali ja ne znam ko si ti...

ivilija

#27
Ma nisam mislila da ti nisi znala na ispitu,daleko od toga...Treba se buniti i uvek stajati iza stvari koje uradis,to uopste ne osporavam,ja sam bila uvek prva sto se bune tice,jer sam ja takve stvari od te zene dozivela jos kod potpisa,da sam dobila extrasistole i pocela da se gusim koliko me je iznervirala oko potpisa,dok sam na ispitu prosla koliko toliko ok jer sam polagala iz kolokvijuma i na prvom dobila 7 (iskreno nisam nesto ucila),ali sam se za drugi zato razbila i dobila 9,sto bi se reklo na kraju 8 i nisam bila zadovoljna (mislim da sam znala za vise,no dobro). A ti za sledeci rok procitaj i ono sto sam ti rekla.
Isto smo godiste i jednom davno smo nesto razgovarale,a meni Bog dao da odlicno pamtim likove,a tvoje ime sam slucajno zapamtila,jer je neuobicajeno.Znas i ti mene iz vidjenja ali ja ne zelim da se potpuno otkrijem,a i imam razloga za to...
Pozdrav i vise srece drugi put! :twisted:

kaja

MOLBA:
DA LI POSTOJI MOGUCNOST DA NEKO (BRED) PONOVO STAVI PREDAVANJA IZ PATOFIZE????
HVALA!
P.S. Bila sam na starom forumu i ne moze vise da se skine sa nono8. ???

Bred

Pa nemam ni ja sva predavanja...