Aleksandar Borodin

Started by aziraphale, 29-08-2006, 18:28:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

aziraphale

svojevremeno sam, u jednoj knjizi naslovljenu jednostavnim "organic chemistry", naleteo na interesantan propratni prilog o jos interesantnijoj osobi. posto je to na mene delovalo....hmmm...specificno, recimo to tako, iz momenta sam i sam osetio potrebu da napisem prilog o Gospodinu.

napominjem da cu se truditi da korigujem tekst u cilju "malo manjeg otrova koji iz mene izlazi". ipak je ovo "javni sektor".

(pocetak citata)



O Borodinu


(izbaceno)
...knjiga, skinuta sa neta, iz koje trenutno radim, je
stvarno odlicna i svasta se moze iz nje nauciti (vec sam postao prava
mala bubalica, vid me sta bulaznim:)...

ALI...
za neverovati je da se u takvim, sto bi se reklo, akademskim knjiskama
moze naci nesto sto ce te apsolutno izbaciti iz takta...pritom ne
mislim na, cesto mi se cini, beskrajne strane novih, novih i, iznova,
novih nepoznatih cinjenica...vec...

kraca biografija izvesnog aleksandra...pardon, zasluzuje da se iscimam
oko velikih slova, Aleksandra Borodina...pogledam ime, vidim poznato
mi...po zanimanju lekar, po profesiji hemicar, bavio se izucavanjem
aldolne kondenzacije (hmmm) i bio vrlo uspesan u tom domenu...
ok, reakciju znam, ali ne, nisam od ranije mogao da procitam tako neko
ime i da ga zapamtim...nije da je cika bas Njutn, pa sad eto svi ga
znamo...kopka po malom mozgu...kad ono, setih se...(ovo vec izaziva
citavu provalu neobuzdanog besa, sto dovodi do pisanija ovog teksta,
sto bi se dalo kasti)...cika je kompozitor!!!...onaj isti, cuveni ruski
kompozitor druge polovine XIX veka..."p >:D ti materina, kako ti je
poslo za rukom"...ali C!...to i dalje nije kraj...slag na torti,
tresnjica na sladoledu, orgazam posle 45 minuta sledi...pride
profesor i, obrati paznju, vatreni borac za prava zena ("u rusiji!!!!
u XIX veku!!!!! jel on normalan!?")...

dragi gospodine Borodin, skidam Vam kapu, ali nevertheless potrudite
se da NE gorite u paklu, jerbo zelim licno i personalno da Vas palim
za vjeki vjekova...samo ja i niko vise...i vjecno zahvaljujem Vasoj
preuzvisenoj ekscelenciji sto se nije preuranjeno borila protiv fasizma,
posto bih se iz momenta ubio od bruke i blama od svog nistavnog i
ocito bezvrednog zivota...

vecno zahvalan, vas
aziraphale

nije potreban dalji komentar

(kraj citata)


zaista vrlo zivopisna licnost koja je vodila dvostruki zivot, u najmanju ruku, i koji je, sto je najgore, ostavila jak i jasan trag u dve ne moze suprotnije oblasti ljudskog delovanja. crnjak je, i, u tome sto i jedna i druga kukaju sto se nije posvetio samo jednoj.

a mi se posle jadamo sto ispit ne mozemo da polozimo

:Bog

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Borodin

Coolgemini

Quotesvojevremeno sam, u jednoj knjizi naslovljenu jednostavnim "organic chemistry", naleteo na interesantan propratni prilog o jos interesantnijoj osobi. posto je to na mene delovalo....hmmm...specificno, recimo to tako, iz momenta sam i sam osetio potrebu da napisem prilog o Gospodinu.

napominjem da cu se truditi da korigujem tekst u cilju "malo manjeg otrova koji iz mene izlazi". ipak je ovo "javni sektor".

Nije mi jasan tvoj ''otrovni'' argument na doticnog gospodina Borodina..Coveku svaka cast kad je uspeo da se ostvari na multi nivou.Ne vidim razlog zasto bi ga palio...jedino ako se njegova reinkarnacija nije usmerila ispravno na tvoju individuu :K

aziraphale

"...malo manje otrova" se odnosilo na psovke, koje, po prirodi svojoj, umem da izgovaram/pisem vrlo cesto... za redom... tekst sam morao da editujem, jer bi u suprotnom trecina bila cenzurisana od strane moderatora... bolje ja, nego on...

Borodinu se, iskreno, divim, zato sam se valjda i potrudio da ga predstavim sirokim narodnim masama, ko sto rekoh, nije da je Njutn, ali zasluzuje da se o njemu cuje po koja.

zamisli da (m)ucis organsku 2 i pokusavas da dokucis sve moguce i nemoguce testove, a onda naletis na biografiju tipa koji je mogao to i mnogo vise, pride i da komponuje simfoniju, koja ti se, uzgred budi receno, jako dopada. zar ne bi, makar pokusao, da se nasmejes i izvrnes sve to na salu. jedino sto su meni "psovka i ironija dve omiljene stilske figure", sto ljudi na forumu, samim tim i ti, ne moraju da znaju, pa osim ako ih ne uputim, mozda nece ni razumeti (moja greska).

ponovicu...

Gospodinu se  :Bog

Coolgemini

Hahaha...Znam kako ti je..Sad cu i ja da ga upoznam.. :K.A sto ne bi ''gospodina Borodina'' pokusao malo da upoznas sa problemcicima u temi ''organska 2-pitanja i zadaci''??Mislim da bi nam MNOGO pomogao :)

aziraphale

bih ja, ali javlja se problem.

o.k. ubijem se (ovaj vid komunikacije otezava primecivanje lakoce sa kojom je to izgovoreno) & odem u Pakao, AKO postoji mesto mi je zagarantovano, sretnem A.Borodina, AKO je tamo zavrsio, postavim mu organsku smicalicu (kakav sulud sklop), AKO postoji mali odmor izmedju vruceg ulja i cerecenja konjima, a onda se vratim nazad (!?), pazi za ovo sam siguran da ne postoji ni "AKO" inace to bi moglo srbima da da za pravo da traze da "gore u paklu na pocek" (highly unlikely). i citava ta smicalica samo radi kojeg odgovora iz organske.

suma sumarum = 1 mrtav (ja) + 3 AKO + 1 nikAKO

zamolicu te da nadjes alternativni vid pronalazenja resenje (licno cu ti pomoci, dokle god to ne zahteva da se ubijem pre toga  :) )

Coolgemini

Izgleda da stvarno nije losh ovaj Borodin...nabavljam ga sto je pre moguce. :K..pa da vidimo ko ce prvi da jase na paklenim jednorozima i kvasi nozice na vatrenim talasicima :>

Nagflar_the_Sinner

Hell Yeah!
Mister Borodin je najjaci lik!

Coolgemini

Nagflar,nisam znao da ti je on idol... :> :>

dirigent

Aleksandar Borodin je saradjivao sa Mendeljejevim na periodnom sistemu elemenata , bio rezervni general ruske armije , i jedan od vodecih kompozitora ruske petorice.

      Poslusajte 

      Gudacki kvartet D-Dur
      Polovecke igre iz opere knez Igor
      Imas tri divne simfonije

      Covek je pisao izvrsnu muziku , samo steta sto nije pisao vise.
     
       Bio je jedan rasejani profa o cemu ima mnogo anegdota.
     

aziraphale

Quote from: dirigent on 30-07-2007, 17:45:41
      Covek je pisao izvrsnu muziku , samo steta sto nije pisao vise.

o tome i pricam, muzicari su u fazonu "steta sto nije pisao vise", a hemicari "steta se nije bavio vise naukom". kad, majku mu!? :)

di neku anegdotu, nece se baci...