Nove ¾rtve "svinjskog virusa"

Started by Bred, 26-04-2009, 13:58:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

frckica-j

Mo¾e¹ i saobraæajnu nesreæu: da vozi¹ u okvirima ogranièenja brzine, da bude¹ potpuno koncentrisan na vo¾nju, da ne pije¹ pa sjeda¹ za volan, da ne razgovara¹ na telefon dok vozi¹,  isl. Ali nesreæe se ipak dese ponekad.  :roll:  Isto je i sa gripom: ako se sprema¹ i èuva¹ èitav ¾ivot i ako je zaradi¹, preboliæe¹ je. Ali kljukanjem tamifluom i vitaminom C "5 do 12", i sveop¹tom panikom, neæe¹ postiæi ni¹ta.  :nene:

Bred

To ne mozes da znas da li tamifluom mozes ili ne mozes nesto da postignes. Ono sto je bitno jeste da se tamiflu ne uzima kao preventiva vec SAMO na preporuku lekara.
Sto se vitamina C tice, to ne moze da skodi.
:wink:

frckica-j

Napisala sam kljukanjem tamifluom misleæi na to da ljudi kod nas rade sve u ¾ivotu po devizi-ne mo¾e da ¹kodi. Zato sam to tako i navela jer mo¾e da ¹kodi i jer svi bi odmah poceli da piju tamiflu na znak najmanjeg simptoma gripe-nebitno da li je svinjski ili neki drugi. A svi znamo da, nazalost, situacija vezana za izdavanje lijekova u teoriji i praksi nije ba¹ ista.  :wacko:

Kako ne mo¾e da ¹kodi puno vitamina C? Jeste hidrosolubilan vitamin, ali pomisli samo na stomaène tegobe kada neko popije pola pakovanja ¹umeæih tableta za jedan dan? I jos pride limun, mandarine, narand¾e, kiseli kupus, paprike...  :wacko: A gdje su ostale tegobe? Plus ¹to znamo da imuni sistem ne mo¾e da se stvori odjednom.

E sad da ne ka¾e¹  :1 kako sam ja protiv uzimanja vitamina. NISAM.  :nene: Ali èitavo proljeæe, ljeto, jesen ljudi ne vode raèuna o svom zdravlju i sad odjednom se sjete da ga treba èuvati i onda poènu da piju ko zna ¹ta u ogromnim kolièinama-milione èajeva, raznoraznih srebrnih, zlatnih i ko zna kakvih voda koje lijeèe sve ¾ivo, jo¹ brdo vitamina i ribljeg ulja, da bi prevenirali gripu i odjednom postali super ljudi imuni na sve... Pa ne mo¾e tako odjednom... TO  JE  MOJA  CIJELA  PRIÈA!

Adonis_Vernalis

Èujte ono ¹to i sami znate: statistika, u zemlji Srbiji, predstavlja nauku koja od mlevenog mesa na jednoj i kiselog kupusa na drugoj, pravi sarmu na treæoj strani.

Sa smrtno¹æu se mo¾emo ¹aliti. No, smrtnost ne bira èiju æe avliju posetiti...

Nemojte zbrajati babe i ¾abe. Da saobraæajne nesreæe nastaju od kijanja tokom vo¾nje, ili grip od vo¾nje kraj otvorenog prozora, veæ bi neko statistièki obradio incidencu takvih dogaðaja. S obzirom na to da sam pre godinu dana pre¾iveo te¹ku saobraæajnu nesreæu, a nisam kijao, a s obzirom na èinjenicu da svakog dana prevalim oko 180 km u oba pravca da bih do¹ao na posao, jesam li ja najzad imunizovan od prevrtanja na krov?

Veæ sam kaèio postove na ovu temu. Sada¹nji "meksièki" grip je roðeni brat nekada¹njeg "honkon¹kog", koji je satro oko milion ljudi ¹irom sveta 1968. godine. Samim tim, jednako je ozbiljan kao i prethodni:

http://en.wikipedia.org/wiki/Influenza_A_virus_subtype_H3N2#Hong_Kong_Flu_.281968-1969.29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Influenza_A_virus_subtype_H3N2#Hong_Kong_Flu_.281968-1969.29)

Beli luk mo¾e da pomogne. Mnogima æe i pomoæi. Ako ne direktno, onda indirektno: onemoguæiæe socijalne kontakte u krugu od 3 metra od osobe koja ga je konzumirala. Naroèito posle 2 dana, i izluèivanja metabolita aktivnih sastojaka putem znoja. Rakija takoðe poma¾e: u dovoljnoj dozi, prespavaæete epidemiju, ¹to je ekvivalent zimskom snu u medveda. I bajalice poma¾u: ako im verujete, imate oko 30 % verovatnoæe da æete odoleti (placebo efekat).

U nekada¹nja vremena, kada je Bog bio suvi¹e visoko, a car previ¹e daleko, takva sredstva su bila jedino sredstvo leèenja. No, tada je proseèni ¾ivotni vek populacije na ovim prostorima bio 40-50 godina, maksimalno. Uvoðenjem antibiotika i drugih savremenih lekova (kao ¹to mnogi "poznavaoci" ka¾u: proizvoda farmaceutske mafije), proseèni ¾ivot èoveèanstva se produ¾io na kojih 70 godina. Postavljam pitanje: za¹to su nekada¹nji ljudi u proseku ¾iveli 15-20 godina kraæe nego dana¹nji ljudi? Beli luk, rakija i slanina su i tada bili poznati diljem puèanstva. ©to im te namirnice nisu obezbedile bar 70 godina lagodne starosti, nego su od karijesa umirali kao muve, u jeku snage?

Biæe da je zbog slanine. Ta namirnica se jela jednom godi¹nje. O svetlim praznicima.

Ne ka¾em da se MORATE vakcinisati. Nego, ka¾em da se MORATE ozbiljno ophoditi prema ovom problemu.

Lak¹e æu podneti podsmeh zbog dizanja sme¹ne larme, nego prekor zbog neèijeg preranog gubitka. Radim sa ljudima (sa mnogo mladih ljudi) i moje je da vas pozovem na oprez. Vi radite kako vam volja.

Bred

#34
Quote from: Adonis_Vernalis on 11-11-2009, 12:51:09
Ne ka¾em da se MORATE vakcinisati. Nego, ka¾em da se MORATE ozbiljno ophoditi prema ovom problemu.

Lak¹e æu podneti podsmeh zbog dizanja sme¹ne larme, nego prekor zbog neèijeg preranog gubitka. Radim sa ljudima (sa mnogo mladih ljudi) i moje je da vas pozovem na oprez. Vi radite kako vam volja.

Apsolutno se slazem!!!






:news:

nastavak sa naslovne ...

Ministar je objasnio da to znaèi da u ovom trenutku nema op¹te zabrane te vrste.

Progla¹enje epidemije, kako je istakao, podrazumeva i vanrednu imunizaciju, a prednost æe imati osobe sa hroniènim poremeæajima zdravlja i deca starija od ¹est meseci.

Milosavljeviæ je naglasio da Srbija ne kasni sa poèetkom imunizacije, buduæi da æe biti jedna od prvih zemalja van EU koja æe zapoèeti vakcinaciju protiv novog gripa. Naredba o progla¹enju epidemije stupa na snagu po objavljivanju u slu¾benom glasniku.

Èlan radne grupe Branislav Tiodoroviæ rekao je ranije za B92 da u Srbiji treba da bude progla¹ena epidemija novog gripa.

"Na osnovu ocene epidemiolo¹ke situacije i na osnovu procene kako æe se ona odvijati u narednim mesecima, postoje svi uslovi da se proglasi epidemija. S obzirom da do ovog trenutka imamo zvanièno potvrðenih 258 sluèajeva, ¹to æe sigurno u toku narednog perioda biti poveæano, zatim da imamo u klinikama za infektivne bolesti i u infektivnim odeljenjima u bolnicama sigurno preko 350 ljudi, s obzirom da smo do sada imali 7 fatalnih zavr¹etaka i da postoje svi uslovi i faktori rizika za ¹irenje epidemije u svim delovima Srbije - na osnovu svega toga postoje apsolutno uslovi da se mo¾e proglasiti epidemija", rekao je Tiodoroviæ.

dalje -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=11&nav_category=12&nav_id=391880

iwanna 87

Iskreno,akoda sam pala sa Marsa.. meni to ne izgleda tako strasno.... Mislim da se galama  dize preterano...

Adonis_Vernalis

Mo¾e biti da ste u pravu. Mo¾da je silna dreka dignuta bez preke potrebe. Ali, kao zdravstveni radnici (sada¹nji ili buduæi), nemamo pravo na to da nagaðamo ¹ta æe biti, veæ da efikasno sprovedemo ono ¹to se mora sprovesti. Epidemija je progla¹ena, a to podrazumeva odreðenu disciplinu. Ovo nije bombardovanje 1999., pa æemo svojim telima saèuvati beogradske mostove, veæ ne¹to drugo.

U Srbiji, tokom celog XX veka, samo su dve epidemije bile progla¹ene. Prva, pegavog tifusa 1914. godine, a druga, variola vera - 1972. Ovo je treæa.

Ne ¾elim da di¾em paniku. Samo nagla¹avam da je potrebno da budemo ozbiljni.

Lesko987

Ustao ja jutros i bolovi u grlu, u misicima, zacepljen nos i temperatura 37.9C i imam valjda grip. Odoh ja kod doktora i milina bozja kako sam rekao imam temperaturu odmah je sestra pocela da se dere i trazi bilo kog doktora i pojavio se jedan odma pa preko reda na pregled a red je bio pitaj boga sve penzioneri pauza cekaju ceo dan a ja odmah.


I an kraju nije grip neko upala grla i opsti zamor tela. Ali zavrsio sam za minut.

misos

dobra fora da ne cekas silne redowe, ali stvar je ozbiljna... u cg ima nekih slucajeva ali jos ne toliko da se proglasi epidemija, a koliko widim ljude po gradu i nesto ne dotice ta tema narocito, setaju, cmokaju se, grle...

Bred

Mislim da su zabrinjavajuci simptomi dva dana temepratura visa od 38,5C koja ne prolazi ni uz dejstvo lekova i krajnje otezano disanje ...  :wink:

iwanna 87

Ok.. Dook jos nije proglesena ova epidemija,mogu da kazem da sam na osnovu simptoma prlezala to cudo....
skoro ned dana sam imala visko t,oko 38.9 i jedva je aspirin od 500mg+paracetamol spusti,ali u roku od sata ona se podinge.. Jednom sam vec prelezala upalu plucne maramice,prosle godine,tako da kada sam osetila da otezano disem,pogotovo da mi je daha ponestajalo dok lezim,mislila sam da sam se opet prehladila nekako...
E,tu onda na scenu nastupa moja mama,koja je car od zene... Po sto puta na dan propolis i polenova zrna, belog luka ,da je cela soba smrdela,po min 2l caja,puno limuna i posle treceg dana antibiotik,zbog oportunistickih bakterija...i pravi ona neka cuda za kasalj,kao cena belog luka u medu sa sircetom i vrelom vodom,za     temperaturu ,rakija u carapu i polutke krompira na stopala... I ne znam da l' je   virus otisao ili je ona uspela sa tim,ali poslened danma ja sam bila dobro i sada sam ok i zato mi je sva ova panika smesna.. Znam da nisu bakterije,posto kad god ih imam tu je i nezaobilazna angina... Inace,otkako znam za sebe ,svaki virus prelezim,imam jako slab imunitet,svakog meseca sam bar dvaputa bolesna min... uzas! :ziveliZato mislim da panika skroz neopravdana i mislim da je ovo stvar samo politike,jer ljudi najvise brinu za zdravlje ,a zdravlje donose pare... I bas kao medicinski radnik,znajuci koliko dobrobiti lek nosi ako je pogresno dat,mislim da ne treba zuriti sa vakcinacijom,polako... Ipak antitela se ne sticu sterilnim uslovima,to ja najbolje znam,sve umereno,pa polako.. Bez panike,bez zurbe.... :puca2:

Lesko987

Ti narodni lekovi su dobri ali samo kao dopunska terapija. Ako se sada odbaci savremena medicina kao glupost i propaganda onda mi sebe sami unazadjujemo jer sto onda ucis naucna dokstinuca i ides na fax ?! Mi onda unistavamo citavu civilizaciju, vredjamo sve umove sveta i vracamo u mracno doba ili cak dalje u kameno doba!!! Svi ljudi koji su gurali civilizaciju napred i isli dalje onda ih ti obelezavas kao budale i uzaludne ljude!!!!!!!!! :shock2:

olgica

90 ljudi se razboli od H1N1, i svi nose maske.
Milion ljudi se razboli od AIDS-a, a i dalje niko ne stavlja kondom!

(sa Vukajlije)

Bred


iwanna 87

Mislim da sto se tice virusa,tu smo jos uvek nemocni.... Pojedine mozemo da kontrolisemo,ali vecinu ne.. Tako da ne treba zuriti... :nene: