Analitika lekova

Started by Veca, 09-05-2006, 16:02:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Veca

Zna li neko da li se ponavljaju na analitici pitanja iz prethodnih rokova?!

kaja

Ponavljaju pitanja, ali i ubacuju nova na kvarno.

Bred

I to je posao za studentske organizacije ili studenta prodekana. Kako mogu da ubacuju nova pitanja a da studente ne obaveste?!

kaja

Da li je to pitanje ili konstatacija?
Quote from: Bred on 10-05-2006, 09:27:16
I to je posao za studentske organizacije ili studenta prodekana. Kako mogu da ubacuju nova pitanja a da studente ne obaveste?!

Veca

Jel ima mozda neko  nova pitana iz analitike?

Bred


kaja

Quote from: Veca on 10-05-2006, 13:20:04
Jel ima mozda neko nova pitana iz analitike?
1) U kojoj oblasti apsorbuju tetraciklini:UV ili VIS? 
2)Koje uslove treba da defini¹emo za kvalitativnu spektrofotometrijsku analizu?
3) Navesti dva primera gde se koristi polarimetrija u kvalitativnom ispitivanju lekova.
Ova pitanja je dao kolega na starom forumu.

Veca


Bred

Forma pismenog ispita iz Analitike lekova

Ispit traje 2h i ima 15 pitanja. Prva grupa pitanja obuhvata 10 pitanja po 1 bod a druga grupa ima 5 pitanja po 2 boda. Maksimalan broj poena je 20, a za pozitivnu ocenu je potrbno po 6 osvojenih poena iz svake grupe

12poena-6
13 i 14 poena-7
15 i 16 poena-8
17 i 18 poena -9
19 i 20 poena -10

tiki

Ako bi neko od dobrih kolega bio ljubazan da mi pomogne u sledecem:
4.pitanje penicilini,Da li se potenciometrijska titracija odigrava u kiseloj ili baznoj sredini?
2. hloramfenikol:u kojem polozaju se gradi hidroksamska kiselina?
Imam nekoliko varijanti i nisam pametna da sama otkrijem tacne reakcije!!!!!hvala unapred

jovannica

Jel zna neko gde da nabavim pitanja za kolokvijum iz analintke, by the way, jel se ta pitanja ponavljaju?

Bred

Evo na starom forumu imas pitanja za kolokvijum http://www.farmacija.netfreehost.com/farmacija-ftopic323-20.html
Pitanja su se, bar u prvom semestru, ponavljala

kaja

Da li neko ko sprema ANALITIKU LEKOVA zna odgovor na 6. pitanje kod HLORAMFENIKOLA ???
HVALA

tiki

pitanje 6.hloramfenikol: 1.chen kao reakcija nakon hidrolize(bez dihlorsircetne),N iz te amino grupe daje el.par tj.koordinativna i kovalentna sa o iz alkoholne do benzenovog prstena. 2 hloramfenikola 1 Cu
2.bez prethodne hidrolize,neutralan komplex,o iz alkoholne do benzenovog prstena gradi kovalentnu,a krajnja alkoholna gradi koordinativnu vezu sa Cu.Takodje 1Cu 2 hloramfenik.
3.negativan komplex ,grupe kao u prethodnoj samo su sve4 kovalentne veze i ceo komplex je  2-
Mislim da je to to!

kaja

Quote from: tiki on 17-05-2006, 10:55:08
pitanje 6.hloramfenikol: 1.chen kao reakcija nakon hidrolize(bez dihlorsircetne),N iz te amino grupe daje el.par tj.koordinativna i kovalentna sa o iz alkoholne do benzenovog prstena. 2 hloramfenikola 1 Cu
2.bez prethodne hidrolize,neutralan komplex,o iz alkoholne do benzenovog prstena gradi kovalentnu,a krajnja alkoholna gradi koordinativnu vezu sa Cu.Takodje 1Cu 2 hloramfenik.
3.negativan komplex ,grupe kao u prethodnoj samo su sve4 kovalentne veze i ceo komplex je 2-
Mislim da je to to!
HVALA! JA NISAM BILA SIGURNA, JER NEMAM GDE DA PROVERIM.