Main Menu

Zelena kafa

Started by Bred, 23-08-2009, 00:05:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

Zelena kafa za mr¹avljenje je NOVI NAPITAK koji se sastoji od organskih zrna zelene kafe, koja smanjuju absorpciju masti, ¹eæera i skroba u crevima, èime se smanjuje broj unetih kalorija u organizam. Medicinska istra¾ivanja su pokazala (Journal of International Medical Research, 2007) da Zelena kafa doprinosi gubitku te¾ine, prirodnim putem.
Zelena kafa za mr¹avljenje je napravljena od najkvalitetnijih zrna zelene kafe, pome¹anih sa ekstraktima biljaka 100% organskog porekla koje dokazano uni¹tavaju ¾elju za hranom, ¹to znaèi da je mo¾ete lako uklopiti u Va¹u dnevnu rutinu ishrane, kao prvu jutarnju kafu.
Klinièke studije o uzimanju zelene kafe u periodu od 8 nedelja su pokazale:
   
          
1. Gubitak telesne te¾ine za 10%
2. Proporcionalno poveæanje mi¹iæne mase u odnosu na masno tkivo od 8%
3. Smanjenje indeksa telesne mase za 8%
4. Sve to BEZ promene naèina ishrane
   
          
     

Kako se to posti¾e?
Specijalna me¹avina zelene kafe i ekstrakta biljaka spreèavaju unos glukoze (seæera) u creva, reguli¹uæi metabolizam, ¹to za rezultat ima garantovani gubitak te¾ine. Veæ poznata kao izuzetna hrana za usporavanje starosti (anti-aging food), zelena kafa je puna anti-oxidanata koji poma¾u u borbi protiv slobodnih radikala odgovornih za o¹teæenja æelija i bolesti.

Dodatno, spreèavajuæi aktivnost gluko-6-fosfataze, takodje ogranièava oslobadjanje ¹eæera u krvotok, èime se pospe¹uje oslobadjanje triglicerida iz masnog tkiva. Konaèno me¾ete postiæi ono ¹to ste oduvek ¾eleli:

IZUZETNE REZULTATE BEZ NAPORA

Izgubite 3kg za 2 nedelje
Izgubite 5kg za 4 nedelje
Izgubite 7kg za 6 nedelja
Izgubite 10kg za 8 nedelja

dalje -> http://www.dermomedica-bg.com/zelenakafa.php



U prodaji se mogu naci kapsule zelene kafe Dietpharm-a(20kapsuula ~1700din) (preporuka) i kesice(14kesica~2300din) i kapsule(20kom~2000din)  koje proizvodi Strongnature.
Quote
SASTAV:

Jedna kapsula sadr¾i 400 mg suhog standardiziranog ekstrakta zelene kave (Coffea canephora robusta P.) s najmanje 45 % ukupne klorogeniène kiseline (Svetol® - za¹tiæeno ime tvrtke Naturex).

SVOJSTVA I PODRUÈJA PRIMJENE:

Espresso green je prirodni biljni ekstrakt dekofeinizirane zelene kave èija je uèinkovitost potvrðena klinièkim studijama. Glavni aktivni sastojak je klorogenièna kiselina. Pr¾enjem kave uni¹tavaju se mnogi korisni sastojci koji se nalaze u zelenom zrnu, posebno klorogenièna kiselina èiji se sadr¾aj na taj naèin smanjuje i do 70%.

Smatra se da ekstrakt zelene kave, odnosno aktivni sastojak klorogenièna kiselina, ogranièava otpu¹tanje glukoze u cirkulaciju. Time se poveæava sagorjevanje masti kao izvora energije te dolazi do posljediènog gubitka masnog tkiva.

Espresso green znaèajno smanjuje tjelesnu te¾inu te poveæava udio mi¹iænog tkiva u tijelu. To povoljno utjeèe na smanjenje indeksa tjelesne mase (BMI) te doprinosi pravilnom oblikovanju tijela.

NAÈIN PRIMJENE:

Uzima se 1 kapsula na dan, uz glavni obrok. Preporuèene dnevne doze ne smiju se prekoraèiti.

POSEBNO UPOZORENJE:

Trudnice i dojilje ne smiju uzimati ovaj proizvod.

ÈUVANJE I ROK VALJANOSTI:

Èuvatia na suhom i tamnom mjestu, pri temperaturi do 25°C, izvan dohvata male djece.
http://www.dietpharm.hr/?ItemSubID=21&PiID=504



QuoteHlorogenska kiselina je u velikoj kolièini prisutna u zrnu kafe i to u obliku kalijumove soli vezana sa jednim molekulom kafeina. Konstatovano je da hlorogenska kiselina predstavlja depsid sastavljen od jednog molekula kafene kiseline i jednog molekula hinske kiseline. Kafena kiselina se javlja u razlièitim oblicima, ali najèe¹æe kao monometil-etar pod imenom ferulièna ili hesperetinova kiselina
http://hemija.chem.bg.ac.yu/g39_1998/strana081.htm

QuoteThe amount of chlorogenic acid or caffeic acid available to act as an antioxidant in vivo will depend on absorption from the gut which may be incomplete and any subsequent metabolism which may be extensive. It has recently been demonstrated that humans absorb about 33% of ingested chlorogenic acid and about 95% of ingested caffeic acid (4). A study of human chlorogenic acid metabolism showed that the unabsorbed chlorogenic acid which reaches the colon is hydrolysed to caffeic acid and quinic acid by the colonic microflora (5). Following dehydroxylation by the colonic microflora, absorption and further metabolism in the liver and kidney, benzoic acid is formed and conjugated to glycine to form hippuric acid. About half the ingested chlorogenic acid appears as urinary hippuric acid (5). This metabolism can be expected to considerably diminish the antioxidant activity of chlorogenic acid in vivo as hippuric acid has no antioxidant activity.
http://www.cosic.org/coffee-and-health/antioxidants

QuoteChlorogenic acid has been proven in animal studies in vitro to inhibit the hydrolysis of the enzyme glucose-6-phosphatase in an irreversible fashion. This mechanism allows chlorogenic acid to reduce hepatic glycogenolysis (transformation of glycogen into glucose) and to reduce the absorption of new glucose. In addition, in vivo studies on animal subjects have demonstrated that the administration of chlorogenic acid lessens the hyperglycemic peak resulting from the glycogenolysis brought about by the administering of glucagon, a hyperglycemiant hormone. The studies also confirmed a reduction in blood glucose levels and an increase in the intrahepatic concentrations of glucose-6-phosphate and of glycogen.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorogenic_acid]Chlorogenic_acid

DaDaK

Da li je neko koristio zelenu kafu?I kakva su iskustva? :help3:

philoserbiana

ja sam popila jednu kutiju sa kapsulama, rezultat je NULA izgubljenih kg :-)
Vise verujem u zeleni caj i vezbanje...mozda je bolje kupiti zelenu kafu u kesicama...recice vam farmaceut da ne jedete slatko i masno dok koristite ovaj preparat :-)

Bred

Hm, kod nas su zene uglavnom bile zadovoljne.
Mi smo prednost davali dietpharmovim kapsulama jer sadrze tacan podatak koliko standardizovanog ekstrakta kafe ima nego strongnature-ovim uprkos agresivnoj medijskoj kampanji.
U ovim drugima pise da sadrze ~5,7g kafe(?!) pa je verovatno efekat i duiretski.

U svakom slucaju, mora se korigovati i ishrana i vise se fizicki aktivirati.  :wink:

iwanna 87

Samo korigujte ishranu i vezbanje i ne bacajte pare na glupe napitke koji ce se pre ili kasnije obiti o glavu.. :batina

Bred

Ali zene su totalno poludele za ovim, to je prosto neverovatno.
:face:

pozitiva

da jesu,kao i za bilo cim sto je trend u datom trenutku,sto ne znaci i da je nesto dobro ili delotvorno...
moja sestra je takodje popila jednu kutiju-i nista!

iwanna 87

Xeexex, ista prica kao herbafast,pa krk,podobijase osteoporozu zbog njega.. :run

Bred

Hm, osteoporozu?

Odakle ti to?

Sa herbafastom je bilo zadovoljno vise od 95% nasih pacijenata.

iwanna 87

Joj,radila sam slicne svari.. Tj,sa slicnim proizvodima..,tako da me ne pitaj odakle to znam,ali informacija je proverena... :pst :ohwell: I tako kada udjes u svet tih cuda ,shavtis kakve sve n.e daju,a kojima se cuti.. :namcor

Bred

Hm, koliko dugo treba da pijes da bi dobio osteoporozu?!?!
Sumnjam da je u pitanju jedna ili dve kutije ...  :wink:

Kako god, kad je u pitanju OTC toliko ima (dez)informacija da se u krajnjem slucaju moras najvise osloniti na svoj mozak, logiku, znanje i licno iskustvo.

iwanna 87

pa,zena je pila oko 4m.... I eto.. zavrsila na VMA posto joj je muz vojno lice ..

Bred

Brate, 4m non stop, to je 12 kutija?!
:face:

iwanna 87

da ali nije vise bila debela! :))

Bred

Pa da, osteoporoza je kolateralna steta. :D

Mada, opet, niko verovatno ne moze dokazati da je to od herbafasta ...  :wink: