Pretuèeni mu¾evi tra¾e spas od ¾ena

Started by Bred, 27-09-2009, 13:55:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

iwanna 87

Evo javljam se ! :)))) samo da ne moram nikoga da bijem!  :K
p.s.  promenih sliku i iz ambicioznog clana,predjoh u redovni! Ahahahah!! COOOOOLLLLL!!!

Bred

:lol3:

Sto se tice logike ako on(a) mene onda cu i ja nju(njega) ->     
Mu¾a isekla na komade i spalila  (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16725.0.html)

:wink:

iwanna 87

E,izgleda trovanjasu izasla iz mode.. sada samo radi ,,statatataraaa""! :befehl
Oko za oko, zub za zub... u ovom slucaju preponu,list, :K nadlakticu!! :luda:

an85

iwanna,no hard feeligs!  :ok: :lol:

Quote from: Bred on 28-09-2009, 22:45:54
:lol3:

Sto se tice logike ako on(a) mene onda cu i ja nju(njega) ->     
Mu¾a isekla na komade i spalila  (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,16725.0.html)

:wink:

ovo je jos crnje :run

negde sam citala njenu izjavu kako je kad ga je ubila,polako ga komadala :bljak: i zavijala u kese,da se covek ispovraca... :bljak: a posto je to bilo u mom gradu,svi ljudi pricaju koliko je taj lik bio dobar...

Adonis_Vernalis

#19
Kada sam tra¾io dobrovoljce, imao sam u vidu logistièku pomoæ u smislu volontiranja, prikupljanja podataka na teritoriji èitave Srbije i njihove statistièke obrade, i tome slièno. Biæe dosta posla, zato æe mi trebati ljudi koji znaju da rade ono ¹to æu im predlo¾iti. Jo¹ je rano da iznosim detalje, ali mislim da ni¹ta neæu prejudicirati ukoliko napomenem da æe se ovaj projekat ticati zdravlja mu¹ke populacije, bez obzira na godine ¾ivota.

Mo¾da ova moja dva posta malo be¾e iz okvira teme, ali ne toliko koliko se na prvi pogled mo¾e uèiniti. Mu¹ka populacija, iako èini skoro polovinu stanovni¹tva, potpuno je zanemarena i zapu¹tena u zdravstvenom pogledu. S pravom su, veæ decenijama, zdravstvene studije u celom svetu posveæene ¾enskom polu. Postoje bolesti koje su "rodno" predodreðene. Zahvaljujuæi ovakvim studijama, tzv. "¾enske bolesti" su dobro prouèene i epidemiolo¹ki obraðene, a to je dobro, jer se mo¾e mnogo toga preduzeti u smislu za¹tite ¾ena od, èesto, te¹kih oboljenja sa neretkim letalnim ishodom, ili razornim uticajem na reproduktivnu sposobnost, tj. uticajem na kvalitet ¾ivota. ©ta, s druge strane, znamo o tzv. "mu¹kim bolestima", onima koje spopadaju na¹e oèeve, strièeve, braæu, mu¾eve? Malo, ili vrlo malo.

Mu¹karcima u celom svetu, a ne samo u Srbiji, nametnuto je te¹ko breme hrabrosti, neustra¹ivosti, nepogre¹ivosti, snage, uspe¹nosti, itd., a uvedena im je i svojevrsna "zabrana" ispoljavanja straha, bola, ljubavi... i svih drugih emocija, generalno. Pa ipak, svi smo samo ljudska biæa sa svojim vrlinama i manama.

Kad to budemo shvatili, biæe nam jasno i za¹to treba da postoji "sigurna mu¹ka kuæa", kao mesto gde æe i oni i svi drugi prihvatiti da su samo ljudi, a ne nadljudi. Ovo nije stvar za sprdnju i zafrkanciju. Osvrnite se oko sebe i pogledajte, ako ni¹ta drugo, brakove va¹ih roditelja, sa akcentom na oca. Koliko tog èoveka zaista poznajete?

Ako ste utvrdili da ga, u stvari, uop¹te ne poznajete, da ne znate ni ¹ta mu je u glavi, ni ¹ta mu je u du¹i, onda je vreme da proèitate dve opasno dobre knjige australijskog psihologa Stiva Bidalfa. Jedna se zove "Kako odgajati sinove", a druga se zove "Biti mu¹ko". Mo¾da æete tada najzad i zaista upoznati najva¾nijeg mu¹karca u svom ¾ivotu. A onda, i sve ostale, dok jo¹ ima vremena i za vas, i za njih.

Lesko987

Onda evo i ja se javljam kao dobrovoljac iz Nisa.

iwanna 87

Moze!!:)) Bas da vidim sta muskarci kazu o svemu ovome.. bTj.da li ser oni osecaju zlostavljani od strane zena... :*:  :)):

Adonis_Vernalis

Evidentirano. No, obratite pa¾nju: zdravlje. Zlostavljanje u porodici neæe biti predmet ovog istra¾ivanja.

an85

evo onda imate i dobrovoljca iz Ue  :ok: 
Tema je odlicna.

dirigent

Muskarac je obespravljen u odnosu na zenu .

Kad zena prva osamari muskarca retko ce ko reci da ga zena tuce. Ako muskarac uzvrati zeni svi ce reci da ju je muskarac tukao.
Ako muskarac prvi osamari zenu svi ce reci da ju je tukao . Ako zena uzvrati opet ce reci da je muskarac tukao.

  Znaci ako imas zakonsku zenu koja je namerila da te ostavi , moze da te isporivocira ili konstantno maltertira ne bi li docekala da joj uzvratis , a onda unajmi advokata i kaze kako je zlostavljas u porodici i trazi ti po osnovu bracne tekovine sve sto si stekao i sto si nasledio.
 
  Osnovna boljka zapadnog sveta je sto pati od akutnog viska demokratije...

frckica-j

Kada to stavi¹ tako, to zaista tako zvuèi. Samo je stvarnost malo drugaèija.

®ena mo¾e nekoliko puta da o¹amari mu¹karca ali to, sve zajedno, nije ni blizu jednako jednom mu¹kom ¹amaru. Za¹to?  Zato ¹to sve vi mi¹iæaviji i fizièki jaèi od nas, bili sitniji ili krupniji svejedno je. ®ene, sitnije ili krupnije, imaju vi¹e masnog tkiva nego mi¹iæa, a to ne doprinosi snazi.

I kada ¾ena udari mu¹karca zna da je tu kraj i da je to odraz nemoæi, jer ako nam uzvratite ¹amar, mi smo veæ u polusvjesnom stanju. A i da ne uzvratite, nego odete ili nas ¹èepate za ruke, opet ni¹ta nismo dobile. A i to je u najboljem sluèaju; niko nije dovoljno lud da misli da mu neæe neko vratiti udarac.

A ¾ena æe o¹amariti samo u krajnjem sluèaju:kada je ba¹ uvrijeðena i poni¾ena do krajnje granice, jer ma koliko ljuta i bijesna bila, svesna je svoje fizièke slabosti.

A sve ovo je napisala amazonka. Pa opet, nikad svoje konflikte ne rje¹avam fizièkim putem, makar i bio neko sitniji od mene, iz svega veæ napisanog.

@Adonis: ¾elim Vam puno sreæe, mada, znajuæi na¹ mentalitet, bojim se da to neæe iæi najbolje. Ne poznajem ba¹ mnogo mu¹kog roda koji voli da prièa o svojim problemima, pogotovo intimne prirode (pritom mislim na onu anketu vezanu za probleme sa prostatom, po¹to pretpostavljam da je i to dio projekta). Sreæno!

Bred

Upravo tako, zene su po defaultu slabije ali kao sto ima zena jokozuna tako ima i "neznijih" muskaraca.


Lesko987

Cekajte bre zene! Hocete ravnopravnost. Ako cemo potpunu onda pola muskaraca pola zena svugde- u skupstini, u rudniku, u jaslicama, a ne gde se zenama svidja muski posao tu pola pola a gde ne neka budu samo muski a kod tekih zenskih poslova isto trazite pola pola a kod laksih ne. Svugde (npr. u sportovima) gde zene postizu losije rezultate postoji uvek postoji muska i konkurencija. A na primer na fakultetu nema najbolji zenski student i najbolji muski osim ako je u ukupnoj konkurenciji najbolji muskarac. A kao i u sportu sto zene su fizicki slabije pa se posebno takmice tako i mi na faxu smo oslabljeni. Kad dodjem na ispit a 90% studenata su zene i jos se izazovno obuku ja ne mogu da se potpuno skocentrisem i mi muski tako radimo sa nedostatkom ispit. Mi studiramo u otezanim uslovima i zato trazimo posebnu kategorizaciju.   :help2:

frckica-j

 :siza: Lesko evo da ti jo¹ ote¾am uslove studiranja!  :jub:   :ljubav: 

A ¹ta je sa nama Lesko? Npr, na nas 10 cura na farmaciji doðe i mu¹karac. Zna¹ li ti koliko je to konkurencije! Ihaj! Dok se ja pobijem sa jo¹ 9 cura za tog jednog momka, nemam snage za ostalo! :K

an85

 
Quote from: Lesko987 on 05-10-2009, 08:12:25
  Kad dodjem na ispit a 90% studenata su zene i jos se izazovno obuku ja ne mogu da se potpuno skocentrisem i mi muski tako radimo sa nedostatkom ispit. Mi studiramo u otezanim uslovima i zato trazimo posebnu kategorizaciju.   :help2:

E Lesko bas mi te zao... :siza: