Lekove kupuju kao bombone

Started by Bred, 03-10-2009, 00:12:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

nastavak sa naslovne ...

Podaci iz istra¾ivanja koje je predstavljeno na 30. Konferenciji op¹te medicine Srbije odr¾anoj u Beogradu ove nedelje, u kom je uèestvovalo oko 9.000 pacijenata iz cele Srbije, pokazuju da je èak 78 odsto njih kupovalo ili kupuje lekove na svoju ruku i da se sami leèe antibioticima i drugim lekovima koje ne bi smeli da uzimaju bez lekarskog nadzora.
- Samoleèenje je uzelo maha, i to je potpuno zabrinjavajuæe. Pacijenti dolaze u ordinaciju i pre nego ¹to i¹ta uspem da ka¾em, obaveste me da su tri ili èetiri dana uzimali neki od antibiotika i da im nije pomoglo, a da su sad do¹li kod mene da vide ¹ta æe. Koliko sam mogla da primetim, najomiljeniji im je „sinacilin“. Ipak, brine me ¹to bez konsultacija sa lekarom uzimaju i ozbiljne antibiotike kao ¹to je „ciprocinal“, koji ima mnogo nuspojava.


vise -> http://www.blic.rs/drustvo.php?id=113095

Lesko987

Ajom kikiriki, semenke, suncokret, antibiotici, bensedincici zanimacija za usta!!!!  :chill:

frckica-j

©arene pilule za lilule... Ma daj, katastrofa. Ali najgore je ¹to ti ne mo¾e¹ nekom da objasni¹ da to tako ne mo¾e, ne smije! "Æut' ti mala! ©ta ti zna¹? Jo¹ ti nisi zavr¹ila fakultet!"  :face:

Bred

Ne, ovde je poenta sto ispadosmo MI krivi.

Nazalost, imao sam priliku da vidim kako to izgleda kad treba da ides kod lekara. Prvo dok zakazes, pa dok dodjes na red, mozes umreti 100x do tad.

Najbolje je procitati komentare ispod ovog teksta na blicovom sajtu.

I sami lekari prepisuju antibiotike na slepo a onda smo mi krivi kad taj isti antibiotik prodamo.

Uzas. Lekari su strasno ljubomorni na nas, em sto vise zaradjujemo em sto nam pacijenti vise veruju ...  :plez

frckica-j

®iva istina. Evo, moj primjer. Brat dobio gnojnu anginu, bez AB-a mu propisala fenoksimetilpenicilin. Ok, ok, to je u redu. Par dana kasnije, razbolim se ja i odem istoj ljekarki. Meðutim, ne lezi vra¾e, nije to kod mene tako drastièno kao kod njega. Pomalo èudni simptomi:nije visoka temperatura, nema gnojnih èepova. Pita ona mene: "Da niste bili u kakvim egzotiènim krajevima?"  :K2: Ne znam kako sam se suzdr¾ala da se ne nasmijem. Na kraju mi dala ampicilin. A sva prièu o antibiogramu, propisivanju antibiotika isl. okaèi ti maèku o rep. Ona je bre specijalista, ¹ta æe njoj da joj neki tamo tehnièari pokazuju koji lijek ona da primjeni.  :nene:

Bred

Cliacil je odlican za gnojne angine!
Ampicilin sme da se primeni samo kada je iskljucena mononukleoza posto je za nju kontraindikovan.

Dakle, kao sto sam rekao, i lekari napamet propisuju antibiotike.

Ende.

:wink:

an85

moram da kazem da je tekst njesra ali su komentari na njega odlicni! Mislim prvo pocinje kako su pacijenti krivi sto kupuju na svoju ruku a posle pljuvanje po farmaceutima zasto im prodaju a sve to da se prebace greske lekara zbog pogresne dijagnoze,olakog prepisivanja lekova bez izvrsenih potrebnih analiza...

Ko je kriv sto se ceka kod lekara 100 god na pregled pa je coveku veca sansa da zaradi jos neku bolest u cekaonici nego da dodje na red,pa pacijent ode u apoteku da kupi nesto da mu bude bolje?

U tekstu samo sto nisu napisali: Ko je onim apotekarima dao pravo da savetuju i izdaju lekove? stasno...
:krsti: :molim:

Bred

Upravo tako an, zbog toga sam ja i bio veoma besan kada sam ovako skaredan tekst procitao.
:face:

A komentari dovoljno govore kome pacijenti veruju.  :wink:

Lekarima su uvek svi drugi krivi sem njih samih ...  :wall: :shock2:

Adonis_Vernalis

Da mi napravimo Kontra-Salernski edikt, pa bar u svojoj nahiji objedinimo struke i vaspostavimo lekaro-apotekara, posle kojih hiljadu godina mirovanja? Naravno, pod svojim pla¹tom? Mislim da bi bilo probitaèno.