Koji su vasi najveci strahovi??

Started by Coolgemini, 29-08-2006, 08:13:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Smrda

opet su me podsetili na miseve!
\i to one laboratorijske,male bele...
i kako ono bese
:"GREJU!!!............." :shock
Neka fala,ja :run :run

TIJANA82

Ja patim od socijalne fobije :(  a bojim se i pasa lutalica, mada i svih vecih pasa :(

Darker

Znaèi parola: govorim tiho i nosim psa(manjeg,èim ga nosi¹) sa sobom?:-):-)

Maslacak

e ajde, ovo me bas zanima...
kako se kod tebe manifestuje socijalna fobija?
obicna stidljivost, ili nekako drugacije? :K
ne volis drustvo, ili volis, ali ne uspevas da se uklopis?

pitam onako, zanima me...nemam bas socijalnu fobiju, ali sam u neku ruku asocijalna :>

tarantulica

Quote from: Maslacak on 10-04-2007, 18:46:13
e ajde, ovo me bas zanima...
kako se kod tebe manifestuje socijalna fobija?
obicna stidljivost, ili nekako drugacije? :K
ne volis drustvo, ili volis, ali ne uspevas da se uklopis?

pitam onako, zanima me...nemam bas socijalnu fobiju, ali sam u neku ruku asocijalna :>

Misli¹ autistièna?  :> :cvet

TIJANA82

Quote from: Maslacak on 10-04-2007, 18:46:13
e ajde, ovo me bas zanima...
kako se kod tebe manifestuje socijalna fobija?
obicna stidljivost, ili nekako drugacije? :K
ne volis drustvo, ili volis, ali ne uspevas da se uklopis?

pitam onako, zanima me...nemam bas socijalnu fobiju, ali sam u neku ruku asocijalna :>

ne, ne, ne!  Socijalna fobija je strah od procenjivanja od strane ljudi, javlja se anksioznost u bilo kojoj situaciji koja podrazumeva da se nalazis u centru paznje.  Zeznuta stvar :(  Mislim da ja imam blazi oblik (zamisli kako je meni na ispitu) :)  Nema to bas mnogo veze sa drustvenoscu i komunikativnoscu u sustini, to je vise fobija (iracionalan strah), kao agorafobija ili klaustrofobija

Maslacak

kapiram da je iracionalan strah, ali bas zato, tesko da se takva vrsta straha uopste ne odrazava na drustvenost i komunikativnost... Zato sam i pitala kako se "manifestuje" kad je drustvo u pitanju, da li zbog toga delujes stidljivo i povuceno ljudima, i tako... Ili bas nemas problema s tim, vec samo kad su u pitanju ispiti? :>
Ma fobije su inace mnogo zeznute, niko te ne razume, i svi imaju "lek"...koji ne pomaze :K

malena

Quote from: TIJANA82 on 14-04-2007, 21:21:23
Quote from: Maslacak on 10-04-2007, 18:46:13
e ajde, ovo me bas zanima...
kako se kod tebe manifestuje socijalna fobija?
obicna stidljivost, ili nekako drugacije? :K
ne volis drustvo, ili volis, ali ne uspevas da se uklopis?

pitam onako, zanima me...nemam bas socijalnu fobiju, ali sam u neku ruku asocijalna :>

ne, ne, ne!  Socijalna fobija je strah od procenjivanja od strane ljudi, javlja se anksioznost u bilo kojoj situaciji koja podrazumeva da se nalazis u centru paznje.  Zeznuta stvar :(  Mislim da ja imam blazi oblik (zamisli kako je meni na ispitu) :)  Nema to bas mnogo veze sa drustvenoscu i komunikativnoscu u sustini, to je vise fobija (iracionalan strah), kao agorafobija ili klaustrofobija
E potpuno te razumem i ja se tako osecam,cim vise od dva coveka gleda u mene,izgubim se ne znam prostu recenicu da sastavim,zacrvenim se i da me neko pita kako se zovem postaje mi tesko pitanje,tako da imam veliki problem na usmenim ispitima,profesori me obaraju,i kad znam kazu ostavljate utisak da ste nesigurni,malo bolje vi to utvrite pa dodjite drugi put...E ne znate kakav je to osecaj znam da sam ucila i da znam al pogubim se i trass... :wall: :wall:

TIJANA82

Razlicito se ispoljava i razlicitog je intenziteta, kad je bas ozbiljna, piju se anksiolitici i antidepresivi za svaki izlazak iz kuce :(  Sve je ok kad je samo stidljivost u pitanju :)  a to je kod blazeg oblika...  A za ispite stvarno nema leka, i ja se uvek spetljam i lose prodjem na usmenom.   Pffffff

Maslacak

uf, pravi haos.
Pitam se, moze li u takvoj situaciji, npr, da se uz lekarsko uverenje napise molba dekanu da osobe u takvoj situaciji sve ispite polazu pismeno...
Mislim, ako moraju da se piju lekovi, to je sasvim dobar argument.


Masha

Uh, uh, uh. Ja po prirodi nisam asocijalna i nikada nisam imala problem da se uklopim u novo drustvo i nikada nisam imala problem u komunikaciji bilo kog tipa. Onda sam se razbolela i dugo nisam isla u skolu, gimnazija je u pitanju, i kad sam trebala da se vratim, pojavio se problem. Prosto, ne da nisam mogla da odem u skolu, nego me je plasio i obican izlazak na ulicu. Uskocili su tu svi, od porodice do lekara i lekova, ali nista bez onoga stisnuti zube i, mic po mic, vratiti se starim dobrim navikama. Sve ovo pisem, ne da bih napomenula da se Tijana82 ne trudi i svi koji imaju isti problem, jer ja sam to stekla, a kod nje je verovatno urodjeno, nego da bih napomenula da se strahovi daju prevazici. Ja sam vec pisala da se, od kada znam za sebe, plasim vode, ali naucila sam da plivam i idem na more i ostale vodene povrsine  :wink:. Ne skacem nijednim stilom, cak ni na noge, ne ronim, ali se lepo izbrckam i pocrnim i super mi je. Dakle, stisnuti zube i samo napred.

Maslacak

apsolutno.
i upravo tako: malim koracima, polako, strpljivo, hrabro i uz puno podrske...
i ja mislim da se moze prevazici :happy:

TIJANA82

Ma kakvi lekovi ,taman posla :) 
Kao i svaka fobija, leci se suocavanjem sa strahom! Ako vas vise zanima,dosta ima na netu o tome, ja sam slucajno nasla i prepoznala kod sebe neke simptome... Ali nije tako daleko otislo, hvala sto se brinete :D

Sole

ja se plasim Boga mi, zmija!
i to mnogo! :run
a ustvari, gade mi se nevidjeno :bljak:, imala sam blizak susret kad sam bila mala i kazu da sam toliko urlala da me je cula cela ulica... ne dao mi Bog da se susretnem sa tom odvratnom zivuljkom.
a imam i neku fobiju od duboke vode... :hmm
isla sam cak i na plivanje, trenirala, dobro plivam.
u bazenu mi je ok, ali kad odem na more treba mi malo vremena da se oslobodim...
imam trip da je dole nesto crno, belo ili kako vec i da se pomera i da ce da me zgrabi... nije to verovatno samo strah od ajkula vec od onog nepoznatog dole, kako ne volim kad ne vidim dno i sta je dole... odmah :run
uff...

Baby Jane

Ja se uzasno plasim grmljavine :roll: :roll: :roll: i tad budem bas :42: :42: :42: