Koji su vasi najveci strahovi??

Started by Coolgemini, 29-08-2006, 08:13:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Smrda

#45
kako mislis da svest ne moze da proizvede neki strah?

Coolgemini

Podsvest je ta koja proizvodi strahove,a koja indirektnim prenosom iz svesne zone manifestuje loshe- primljene opazaje iz spoljasnje sredine..Nama se cini da mi svesno pravimo strahove,ali izvor straha duboko lezi u podsvesti i na njega se samo moze uticati analizom duboke svesti,sto znaci da se pravi koreni straha moraju vezati za tacno primljeni stimulus.Problem je sto se jedan takav stimulus tesko moze ponovo opaziti jer najcesce nam podsvest diktira da to toga nikako ne sme doci jer ce ponovni stimulus biti JOSH jaci i da cemo se nakon susretanja sa strahom,taj strah mnogo drugacije i snaznije shvatiti...Zato ukoliko zelite da se pozabavite problematikom svojih strahova,predlazem prvo psihicku pripremu i volju da se sa posledicama nakon toga lakse izborite..Jeste tesko i da u dosta slucajeva ne uspeva,ali strah se jedino moze odstraniti direktnim susretom sa njim :wink:

Smrda

aaa...cool,sad te shvatam..mislila sam da si rekao kako svest uopste ne utice bilo na stvaranje,bilo na manifestaciju straha,pa mi bi malo nejasno :) :)
e to..slazem se i ja da je najbolji nacin diraktan susret sa strahom(sem ako nisu fobije u pitanju,onda vec...strucna pomoc),ja sam uspela jedan strah da prevazidjem direktnom izlaganju istom,ali zato sa pacovima nemam nameru da se druzim...neka,neka....od njih cu i dalje da se bojim,tj gadim!!

Al-Jasmina

E da sumiram CoolGov post:
Ono cega se najvise plasite je indikacija da to treba i da radite...
Smrdo, ne treses se ti dan-noc zbog pacova..
ali kad bi ti pacovi opsedali dom- logicno je da bi trebalo da se boris s njima
(deratizacija ili evakuacija)

e sad, ako postoji nesto sto vas opsedako zastrasujuca ideja ili slicno...
moguce je da veliko blazenstvo i spoznaja chuche iza horizonta sukoba
(pod uslovom da pobedite ili prebrodite uz minimalne gubitke)

Smrda

Jaco...ja biram evakuaciju...ma skapira la sam ja njega skroz,nakon objasnjenja doduse...i slazem se sa vama.....u prve redove,pa kud pukne pukne.....

Darker

E, ja se pla¹im da se uozbiljim, odnsono pla¹im se da æu tako prestati da se smejem, odnosno ja sam Petar Pan :> :> :>

zoe

Quote from: Darker on 02-10-2006, 12:41:59
E, ja se pla¹im da se uozbiljim, odnsono pla¹im se da æu tako prestati da se smejem, odnosno ja sam Petar Pan :> :> :>

Pa jest, samo se deca smeju... :cvet :)

sandric


Smrda

ti onda moras da probas skakanje padobranom!!!! :> :>
mislim...da bi razbila strah,naravno!!! :)

Al-Jasmina

#54
To nije strasno...
meni je wrh zastrasujuceg za one koji se zentaju visine pentranje i planinarenje..
Ono sa padobranom zaurlas a instruktor te sutne iz aviona i onda uzivas...
a kad visis SATIMA krvavih prstiju sa neke stencuge
sav izubijan i vetar hoce da te striptizne sa te litice...
e to je prevazilazenje straha od visine!
To je Sv.RAT protiv straha! :happy:

Brian_May

Uzasno se bojim misheva, a da je to vise od straha pokazalo se pre dve godine kada sam sa drustvom gledao Ligu Sampiona, kada se u mojoj sobi pojavio ''nepozvani gost''. Naravno da nije bilo urlanja i panike(hej, pa ipak sam bio u drustvu), ali je svakako bilo dovoljno adrenalina da skocim na krevet i sa improvizovanom palicom(za to je posluzila novina, mislim da je bio ''Kurir'' :F), cekam da se uljez pojavi. Naravno, nisam sishao sa kreveta sve dok, najblaze receno, mish nije bio ''neutralisan''.

Mozda ova moja prichica malo lici na parodiju filma, pa recimo ''Osmi putnik'', ali je to jednostavno tako, i imam osecaj da taj strah ne mogu da kontrolisem pa se  zato ovako smesno ponasam kada dodjem u bliski susret sa vec pomenutim ''izazivacima straha''(kakav sam ja komplikator :smile:)

zoe

Brian, tako ja reagujem na insekte! Tj. slicno! Ja urlam, kukam, a neko drugi je sa improvizovanom palicom! :K

willie the scot

meni je mish na vezbama iz gnozije prosao kroz noge... :)
brian may?...ja sam se kada sam bio klinac bojao briana may-a u onom spotu queena kada prelazi noktima od 10 cm preko vrata gitare...

Al-Jasmina

Brian,
a sta radis na vezbama kad su u istoj prostoriji misevi?
Mislim jel ti lakse kad su u kavezima?

Btw, moja mama je cekala na terasi da ja neutralisem misa u kuhinji...
a isto reaguje na sve pacolike- i na hrcke....
ne kapiram sto...slatki su

Smrda

eee...ljudi,ljudi...ja rekoh da ne podnosim miseve i pacove,a vi nasiroko o istima.cccc......uf!
aaa,sad shvatam...to je da bih prevazisla strah!!!
ja na svu srecu nisam imala miseve na vezbama ili mozda nisam bila tu,ne secam se....na svu srecu!!!
brian skroz te kapiram.....