Koji su vasi najveci strahovi??

Started by Coolgemini, 29-08-2006, 08:13:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Maslacak

...verujte kad vam vampir kaze...informacija iz prve ruke... :lol:

Pre neku noc oko ponoci u gradu me je opako smarao jedan lik (ocajnik) na stanici...da se upoznamo...ja sam bila vrlo jasna, ali on uporan...usao i samnom u bus...a mama javila da je nestalo struje kod nas na Karaburmi i da je mrkli mrak... :>

Nego pisem sve ovo, zasto sto mi je bilo prosto neverovatno da se uopste nisam uplasila...cudo jedno... Nekako mi je proslo kroz glavu da bi opusteno mogao samnom do kuce, i da me u tom mraku dohvati...ali bas nikakav strah nisam osetila...jel samnom sve u redu?? :K

Al-Jasmina

Jeste, samo si svesna svoje snage..
ili izvesnosti da je on ipak jadan i mali i da nista nece uraditi! :)

Smrda

mozda si podsvesno znala da nije opasan...smarac-da...ali opasan-ne

Maslacak

Da, bice da je tako nesto...
Da je bio neki celavi rmpalija verovato bi bila drugacija situacija... :K

SPRING

Ja se bojim golubova i liftova sa metalnim vratima... :1

dyki

Quote from: SPRING on 10-11-2006, 22:31:35
Ja se bojim golubova i liftova sa metalnim vratima... :1

Imam 2 drugarice (koje su inace sestre od tetke valjda) koje se uzasno plase ptica, ne zna se ko od koga vise bezi u parku :)
Ja imam jedino trip od npr. bioloskih/hemijskih otrova (mislim na strah "sta ako pocne rat pa krenu time da se svi gadjaju", nekako mi se cini mnogo gore od bombi/standardnog ratovanja jer ne mozes da se sakrijes ili odbranis lako) Inace, od obicnih stvari, nije da se plasim, samo bas ne volim insekte :)

sandric

ja upravo prozivljavam svoje strahove

Al-Jasmina

@Dyki  :cvet
You have a poentu there!

Bioloski rat, neka megakataklizma od koje nema bekstva...
Ozonski omotac koji nestaje kao dodo,
civilizacija koja gubi zamah jer nestaje energenata... :shock
zagadjena voda koju moras da pijes, radioaktivna hrana koju moras da jedes... :ohwell:

Strahujem od rasipnistva sa prirodnim resursima...nisu neiscrpni...  :box 

Smrda

ali ja na te globalne strahove ne obracam paznju...sta kad ne mogu da uticem niti da ih prevazidjem?!?...pa ni ne razmisljam...to se valjda zove poricanje,ili tako nesto...

Alnus Glutinosa

i kod mene tako...sitnice me grickaju i uzasavaju, koje su nekima i smesne...   :stid:

Coolgemini

Globalne strahove prave drugi ljudi koji se bore za svoj opstanak..Naravno to su bogati Ameri koji troshe sve moguce izvore da bi njima bilo najbolje,a oni koji nemaju i koji se bore za zivot,njima ostaje jedino da se plase sta ce ih snaci...Da li da se poricu ili da se udje u kostac sa tim strahovima??Ako se poricu,zivot postaje kratkotrajan ali smo makar svesni zasto zivimo...A ako udjemo u kostac sa njima,mozemo produziti zivot,samo je pitanje zrtve koja ce se uciniti... :roll:

hulio_salinas

Globalni strahovi su ideja velikih, mocnih i kratkotrajnih. Suvise je licno da li ce se to primiti kod svakoga. Mislim da ne mora uvek biti strah. Moze biti zelja da se ucini nesto dobro. Mozda u nekima od nas gori Prometejski duh. Mozda su osudjeni na smrt u susretu sa realnoscu a mozda i nisu. Ako ovog sekunda odgovorimo, kazacemo da su budale oni koji misle da mogu uciniti nesto za opste dobro. A ako odgovor odlozimo za koji trenutak... Tada postavljamo pitanje: Da li je Tesla Budala? A Ajnstajn? A Gutenberg? A Bel?
Mozda u globalnim strahovima neki ljudi vide resenje problema.

Coolgemini

Mozda....ali mozda se iz tih strahova stvaraju i drugi globalni problemi koji samo zatrpavaju ovu planetu :roll:..Ljudi mahom trudeci se da izmisle nesto opste dobro,nisu svesni da time podsticu druge da smisljaju i eksperimentishu i tako Zemlja postade jedan eksperiment gde se muckaju ljudi,a kao rezultat>smanjenje prirodnih resursa,povecanje broja stanovnika,globalna prenaseljenost,itd...Problemi stvaraju druge probleme...a sve je to zbog straha od smrti,a ljudi kao da nisu ni svesni toga..Glavni problem je sto je covek zaboravio na svoje prirodno poreklo i sto ga okupira osecanje besmrtnosti..A protiv prirode se ne moze :][..Zbog toga i postoji ova cudna globalna neravnoteza :roll:

hulio_salinas

u pravu si ***qlg. U pravu si da problemi stvaraju druge probleme. Zato i zivimo kao sto zivimo. Iz najbolje namere, neki ljudi stvore zlo sveta. A-bomb, TNT, kloniranje,...
Svi su preokupirani osecanjem besmrtnosti (i tu si u pravu). Ja znam jedan nacin da se pobedi strah od smrti, ali necu vam reci, jer cete mi odgovriti: "Bezi ti sa svojom verom i religijom!" Svako treba da se okrene sebi u smislu da prevazidje strah od smrti. Mozda je upravo strah od smrti uzrok svih strahova.

Smrda

put do pakla poplocan je dobrim namerama.....uvek bilo
Quote from: hulio_salinas on 19-11-2006, 19:03:51
...........Svako treba da se okrene sebi u smislu da prevazidje strah od smrti. Mozda je upravo strah od smrti uzrok svih strahova.
:Bog :Bog :Bog :Bog.........mozda....ili strah od prolaznosti....
Quote from: Coolgemini on 19-11-2006, 18:52:14
...Glavni problem je sto je covek zaboravio na svoje prirodno poreklo i sto ga okupira osecanje besmrtnosti..A protiv prirode se ne moze :][..
:Bog :Bog..... u tome lezi zec....
jaooo,sto lepo zborite... :cvet :cvet