Infostudovo istrazivanje plata - plata farmaceutskog tehnicara

Started by Bred, 05-12-2009, 02:05:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Bred

Proseèna plata za poziciju
Farmaceutski tehnièar (Medicina, farmacija, veterina), Republika Srbija

Izvor podatakaBruto plataNeto plataBroj ispitanika
Uèesnici u istra¾ivanju (RSD)42 20030 300145

Poreðenje va¹e plate sa platama u zemljama srednje Evrope

Dajemo vam poreðenje va¹e plate sa odgovorajuæim platama u zemljama srednje Evrope.

Prilikom poreðenja plata sa drugim zemljama, koristi se iznos bruto plate, a ne neto kao ¹to je u ostatku istra¾ivanja.

Poredjenje va¹e plate prema platama:*Bruto meseèna plata [RSD]Broj ispitanika
u Slovaèkoj58 300273
u Maðarskoj59 700177
u Èe¹koj Republici67 700235
*Da bi rezultati bili objavljeni neophodno je da postoje odgovori bar 10 uèesnika u anketi koji su na odgovarajuæoj radnoj poziciji.

®elite da dobijete poreðenje svoje plate sa drugima?
Uèestvujte u na¹em istra¾ivanju plata i uporedite va¹u platu po obrazovanju, radnom mestu, polu i drugim kriterijumima.

 


http://www.istrazivanjeplata.com/plata/medicina-farmacija-veterina/farmaceutski-tehnicar

Lesko987


Bred


Lesko987

Kazi mi koje zanimanje sa srednjom strucnom spremom ima veci prosek, vecu minimalnu platu i sigurniji i laksi posao?

Bred

Npr vaspitacice u vrticima, vozaci gspa itd itd ...

Drugo, ovo nije MINIMALNA, nego prosecna plata. Tehnicari u unutrasnjosti rade i za 15000din.

Trece, posto ces kod nas pre sresti tehnicara u apoteci nego farmaceuta, samim tim je odgovornost tehnicara mnogo veca, cesto oni sami drze smene i rade sve ono sto bi farmaceuti trebali da rade, dakle posao tehnicara + posao farmaceuta + posao cistacice.  :wink:

Lesko987

Za vozaca gsp i vaspitacice treba da ceka posao i neka veza. A unutrasnjosti nije bas tolika plata min je 22000-23000 osim nekih budala koje ne znaju da vrednuju svoj posao pa misle i 10000 din da je dosta za posao i pristaju i kada traze posao ne kazu za koliko pristaju da rade.


Ova anketa je NEREALNA. PA GDE IMA DA KASIRKA IMA PROSECNU PLATU 20000. LJUDI BEZ SKOLE KAD IH PITAJU ONI DODAJU DUPLO A KAD PITAJU AKDEMSKI OBRAZOVANE LJUDE ONI SMANJE MIN. 20%.

Bred

I za nas ce vrlo uskoro trebati veza ...  :wink:

Ne znam za ostalo ali plate za apotekare (farmaceute + tehnicare) su uboli.

:wink:

iwanna 87

E,ljudi otvaraju se nove fabrike,Hemofarm  se siri,krecu klinicki farmaceuti.. mislim danama tek krece posao,kakav treba da bude... S obzirom da nam zdravstvo nije nikakvo,a treba da ispunjava neke standarde za ulazaku Eu,bice tu dosta reformi.. :)): :)): :)): :~ Znate kako nasa vlada voli da slihta! :)) :a

Lesko987

Pa apsolutno! Do sada su doktori radili farmaceutski posao. Sada se nakon odlaska tih ljudi u penziju zaposljavaju farmaceuti. I u Nisu je slucaj da radi mnogo farmaceuta koji su u penziji i kada oni prestanu da rade tu idu mladi farmaceuti.

Bred

Ajoj Lesko, tebra ...  :wall:

Znas li da zdravlje actavis zaposljava ekonomiste da rade kao strucni saradnici i da oni idu i obilaze apoteke i predstavljaju farmaceutima novosti iz svoje firme?

Da li znas da alkaloid a verovatno i hemofarm ce u veoma bliskoj buducnosti takodje preci na zaposljavanje tehnicara kao strucnih saradnika jer njih manje placaju?

Jedina svetla tacka za nas farmaceute moze biti predstojeca akreditacija apoteka. U BiH npr. u svakoj smeni MORA da bude prisutan farmaceut jer su u suprotnom kazne drakonske a zdravstvena inspekcija mnogo azurnija i motivisanija za kontrolisanje apoteka, radnika i vlasnika.  :wink:

Lesko987

Ne znam ali sam cuo da taj posao ce zakonom morati da  rade ljudi iz farmaceutske struke.

Bred