Veliki broj maloletnièkih trudnoæa

Started by Bred, 07-12-2009, 19:43:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Beograd -- Srbija u svetskom vrhu po broju maloletnièkih trudnoæa. Svake godine zatrudni oko 7 000 devojaka uzrasta izmeðu 15 i 19 godina.

Prema podacima Republièkog centra za planiranje porodice, vi¹e od polovine maloletnièkih trudnoæa zavr¹ava se namernim prekidom. Razlog ovako porazne statistike je pre svega nedovoljna zdravstvena prosveæenost

Istra¾ivanja Svetske zdravstvene organizacije i Unicefa pokazuju i da je u Srbiji zdravlje mladih od 18 do 26 godina ozbiljno ugro¾eno porastom seksualno prenosivih infekcija.

A od ukupnog broja ustanovljenih trudnoæa u Studentskoj poliklinici, 60 odsto studentkinja trudnoæu prekida kao ne¾eljenu.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=06&nav_category=12&nav_id=396645

iwanna 87

Jok ima da radjamo... Kako vlada brine o nama devojkama!!! :shock2:

Bred

Pa kondom u vecini slucajeva moze da resi problem.

Nego ljudi ne koriste ni kondome.  :nonono:

iwanna 87

Dok ga neko pametan ne izbusi... A neko razvije i nus efekat na to.. a i to muskarci treba da stvljaju,a oni nece..:)) pa devojke krive sto su trudne! :)))) A iu danasnje vreme,deca se satiru od se..oba! :))Bez zezanja znam klinku koja se porodila u 8 razredu...

Bred

Zato kondome kupovati u APOTEKAMA :?:

Pa mis'im sad, ne vuci me za jezik, ali ako on vec ne stavi, ona ne mora da pristane na sex, jelte? :D

Satiru se a nemaju pojma sta se tako sve moze zakaciti.

A to upravo znaci "nedovoljna zdravstvena prosveæenost".

iwanna 87

ypo znaci da je ovo i Balkan!! Kada pitaju roditelje,oni cude ,crvene,misle deca su mala i sve im brane... Moji ,na svu srecu,bili su otvoreni prema meni.. ..ali znam drugarice koje su do sad 3x abortirale,kao vole ga ,on ne voli kondom i eto ti ga..

aska

roditelji su najbitniji ali i okolina tj drustvo jak obitno! ja nisam bas tako davno isla u skolu ali je u mojoj generaciji bilo par cura poznatih po tome, danas je po generaciji par onih koje nisu isle na abortus :shock2:!
Sto se tice toga da "on ne voli kondom"- to u prevodu znaci ne voli nju jer da mu je stalo do nje (devojke)a i do sebe, naravno, itekako bi ga koristio!
tako da, od takvih bezite glavom bez obzira- i muskaraca koji to tvrde i devojaka koje na to pristaju...  :run

iwanna 87

razumemo se u potpunosti...:))ali ,eto,moja sestra npr je dobila gljivice od kondoma.. i sta ce ona...

Bred

Eh sad, kako si sigurna da je bas od kondoma?!
:wink:

iwanna 87

Nisam,ja.. Rekao joj ginekolog,kaze vidjala je takve slucajeve u preakse...     

Bred

Svasta cu jos cuti ...

Kondomi koji upravo stite od polno prenosivih bolesti izazivaju pojavu gljivica?!

:face:

Mozda zavisi i od kvaliteta kondoma?

nensi.d

Pa meni bas ovih dana traze u apoteci HIPOALERGENE kondome, jer navodno, zbog alergije, iritiranosti sluzokoze, razvija se posledicno gljivicna infekcija.
Tako su mi objasnili...
A hipoalergene kondome nisam mogla nigde nabaviti za apoteku...
Veleprodaje to nemaju...

Bred

Ok za alergiju ali za gljivice?

QuoteDermatitis uzrokovan lateksom

Danas ljudi sve vi¹e dolaze u kontakt sa lateksom. Vi¹e ljudi upotrebljava kondome kako bi prakticirali siguran seks. Lijeènici i stomatolozi veæ rutinski nose rukavice od lateks kada pregledavaju pacijente. Upravo i zbog toga razloga sve vi¹e ljudi pokazuje znakove alergije na lateks.

To bi moglo dovesti do ogromne kolièine alergijskih reakcija, naroèito ako uzmemo u obzir da je 1986 prodano pet stotina milijuna kondoma. U sluèaju dermatitisa uzrokovano kondomom, mo¾e se raditi o reakciji na neki protein sadr¾an u kondomu, na antioksidacijske kemikalije koje su dio njegovog sastava (one spreèavaju njegovo raspadanje) ili mo¾ete reagirati na konzervans kao ¹to je paraben koji se nalazi u tzv. vla¾nom kondomu

Ljudi koji pate od dermatitisa uzrokovanog od kondoma ¾ale se da ih peæe vagina, dalji su simptomi crvenilo i oteklina na podruèju prepona, ekcemu slièan osip na unutra¹njoj strani butina ili oko usta

Mo¾da æe vam pomoæi ako promijenite vrstu kondoma koji trenutno koristite.Upotreba kondoma napravljenog od ovèije utrobe. Meðutim, ova vrsta kondoma ne ¹titi od virusa side. Preporuèuje se da u sluèaju alergije, kondome stavite jedan preko drugog, a redoslijed æe ovisiti o tome koji je partner alergièan na lateks.

Ako ste alergièni na lateks posjete lijeèniku mogu postati problematièni. Pacijenticu koja je bila kod ginekologa svrbi vagina zato ¹to je doktor pri pregledu imao rukavice od lateksa. I gumena marama koju koriste stomatolozi mo¾e uzrokovati alergiju.

Da li ste alergièni provjerite tako da na vla¾nu ruku stavite rukavicu i nakon 15 do 30 minuta provjerite da li se pojavila reakcija. Ako su vam ruke alergiène na lateks, to znaèi da je Va¹e cijelo tijelo takoðe alergièno na njega.

Nada za buduænost: kondomi za ¾ene koji se umjesto od lateksa proizvode od poliuretana.
http://poliklinikazdravlje.com/portal/content/view/634/47/

http://www.durex.com/en-GB/Products/Condoms/Pages/AvantiUltima.aspx

Iwanna_ph

ne znam zaista... i ja sam cula ,ne samo od sestre vec jos od nekolicine devojaka,da je to od kondoma... i ginekolog im je zabranio upotrebu..

Lesko987

Te gljivice su se mozda prenele jer je musko reciklirao kondom ali ga nije dobro oprao i dezinfikovao!