Vladika ni¹ki Irinej novi patrijarh

Started by Bred, 22-01-2010, 21:59:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Episkop ni¹ki Irinej izabran je na zasedanju Svetog arhijerejskog sabora za 45. poglavara Srpske pravoslavne crkve. Ustolièenje sutra u 9 u Sabornoj crkvi.

Novoizabrani patrijarh Srpske pravoslavne crkve Irinej ni¹ki rekao je da je njegov izbor bila volja bo¾ja i Svetog arhijerejskog sabora SPC. "Na tu èasnu i te¹ku du¾nost izabran sam uz pomoæ braæe arhijereja sa kojima æu zajedno nositi breme i sve probleme", rekao je vladika Irinej, neposredno posle izbora.

Izbor patrijarha oglasila su zvona na Sabornoj crkvi taèno u 14:30, a u 15 sati na zgradi patrijar¹ijskog dvora podignuta je zastava koja je 15. novembra, na dan smrti patrijarha Pavla, bila spu¹tena na pola koplja.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=22&nav_category=12&nav_id=405930

dirigent

Irinej je iz Nisa . Car Konstantin je rodom iz Nisa . 1700 godina hriscanstva bi trebalo obeleziti u Nisu. Cini se da bozja promisao dela u pravcu toga da papa i predstavnici protestantskih zajednica posete Srbiju. Ne zelim da prognoziram , ali mi deluje vise od slucajnosti.