Iskustva sa DIANE 35

Started by SPAJALICA, 03-02-2010, 22:18:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

SPAJALICA

Htela bih da èujem iskustva vezana za kori¹æenje ovog leka.

Meni je ordiniran zbog policistiènih jajnika. Moram da priznam da sam imala i pozitivnih i negativnih promena, ali me interesuju iskustva drugih pripadnica lep¹eg pola koje su ga koristile.

Doktorka me je ubeðivala kako "samo one koje ne vode raèuna se ugoje"...


shmizla

Ja cu ti reci kako je meni bilo, ali moram odmah da napomenem da sam ih pila samo 2 nedelje, jer nisam htela vise. Nista od onih simptoma tipa mucnina, glavobolja... nista od toga nisam imala. Ali, ono sto je meni uzasno smetalo je sto sam vec drugog dana vezala ogromnu kolicinu vode, i stomak mi se bio uzasno naduo, i takav je ostao. U pocetku sam mislila da je to prolazno, ali posle desetak dana sam pitala doktorku, i ona mi rece da je to to, tj da ce tako biti dok god ih pijem, uz objasnjenje da to nije salo i da se ja nisam ugojila, vec da je to voda, i da ce ona "otici" (preko bubrea, jelte  :wink: ) cim prestanem da ih pijem. E sad mozda to nekome i nije toliko bitno, ali mene je uzasno nerviralo jer su sve farmerke pocele da me stezu, i nisam se vise prijatno osecala, pogotovo na treningu, a s obzirom da nemam policisticne jajnike, nije bilo neophodno da ih pijem, pa sam prestala. I naravno cim sam prestala, vec sutradan sve se vratilo na staro. Ne znam da li ti je ovo pomoglo, ali... toliko od mene.  :wink:

SPAJALICA

Hvala ti! Po¹to ja imam jo¹ uvek problem sa tim farmericama!  :shock2:

magi

Ja sam ih pila nekih 9 meseci zbog problema sa licem,a prethodno sam vagala pola godine piti ili ne piti?
U svakom slucaju,jedini problem koji sam imala bila je emotivna preosetljivost
(najlakse mi je tako definisati to stanje kmecanja ni-zbog-cega a005),nesto slicno kao PMS,s tim sto je trajala duze nego PMS,
ali je i ona nestala.
Lice mi se sredilo kao ni od cega pre toga,sto je i bio cilj.
I nisam se ugojila.
Iskreno,cula sam mnoge price pre nego sto sam pocela piti,ispostavilo se da su samo price...
Nemoj se preterano brinuti,Diane su mnogima pomogle.
Nadam se da sam i ja pomogla,pozdrav. :wink:

SPAJALICA

OK. Iskustva su razna...

SPAJALICA

Ja sam dugo pila ovaj lek, ali niko mi nije rekao da pravim pauzu, kako sam to negde proèitala. Lekar mi je rekao da ga koristim tri godine i to sam i uèinila. Meðutim, tek se na novijim pakovanjima leka dobija uputstvo u kome izmeðu ostalog pi¹e da je jedan od moguæih komplikacija i poveæanje telesne te¾ine u veæem procentu korisnika.
Nervira me samo to-kako je moguæe da mi lekar tvrdi jedno, a da se de¹ava sasvim drugo....("samo one koje ne vode raèuna se ugoje"...
)Prvih ¹est meseci mi je veoma bilo te¹ko da odr¾avam te¾inu, koja je bila zadovoljavajuæa (tad sam bukvalno gladovala!). Kad sam  poèela da jedem malo vi¹e to se odrazilo poveæanjem te¾ine od 10 kg! :shock2:
Najvi¹e ¹to me nervira je to ¹to sindrom policistiènih jajnika ima u sebi jedan od sledeæih opisa: te¹ko odr¾avanje te¾ine i sklonost gojenju!!!! a005 a005

Bred

Niste ni svesni koliko lekari nekad ne znaju osnovne stvari o lekovima ....  :wink:

SPAJALICA

#7
Na¾alost! To sam osetila na svojoj ko¾i!

Hm, svaki lek je gorak!

Mislim da je svaki organizam "laboratorija za sebe".

Valjda æe na kraju ispasti ne¹to dobro! Bacam se na zdrav naèin ishrane i ¹etnje! (Po ko zna koji put!!!! :ball2:)


Hm, evo nai¹la sam na jedan zanimljiv link
za ¾enski deo populacije .... mo¾ete pitati ginekologa neke stvarèice koje vas interesuju i td.
http://www.21dan.com/index.jsp

blabla

Ja sam dobila uzasne glavobolje i bolove u nogama pa sam morala da prestanem da pijem Diane :(

andjelina

Sindrom policisticnih jajnika moze biti povezan sa drugim metabolickim poremecajem, vezanim za metabolizam glukoze.Kasnije u zivotu moze doci i do pojave dijabetesa.Kada je vec uocen sindrom policisticnih jajnika treba uraditi jos neke testove hormona i test tolerancije na glukozu, pa onda odrediti odgovarajucu terapiju. Najzanimljivije u celoj prici je to sto ta terapija zapravo uopste nije hormonska vec se daju gluformin ili metformin u odgovarajucem rezimu doziranja (a to su zapravo lekovi za insulin nezavisni tip dijabetesa).Na ovaj nacin se bez uzimanja hormona uspesno regulise ceo taj metabolicki poremecaj.Moj savet vam je da se oko problema sa policisticnim jajnicima posavetujete i sa endokrinologom i sa dobrim ginekologom koji se bolje razume u hormonalne poremecaje.

SPAJALICA

Hvala veliko na savetu!