Prijemni ispit 2010.

Started by _Joja_, 15-05-2010, 15:15:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alhemicarka

On se nesto ljuti na mene i nece nikada da mi odgovori.  :( :( :hmm

mrsH

Ne treba lekarski pregled 100%  :wink:

alhemicarka

Hvala na obavestenju.  :Bog  Ako i bude zatrebalo, reci cu da sam zdrava i kraj.  :wink: A i ne verujem da ce traziti nesto sto nisu napisali na sajtu da treba. Ali ko ce ih znati...

Jovana Bajic :)

Quote from: jecka1991 on 16-06-2010, 10:02:12
Ja sam ovde glavna zamlata, tek ucim lipide  :indi: Samopouzdanje mi je 0! ne znam sta cu sa sobom :wacko:

Ahahah djes' kolega!  E moje samopouzdanje je -1 ... Ja i ono sto sam znala iz neorganse zaboravila sam,organsku guram i nekako a matematiku da ne spominjem.Al ko zna sta moze biti  :wacko:

alhemicarka

Joj, ljudi, i kod mene je takva situacija...  :42:

Scepty

#95
Ma ajde bre ljudi... relaaaaaaax~~~~~~~ don't worry beeeeee happy @_@ (http://www.youtube.com/watch?v=u-rJ-6hBfSo&feature=related) dooo do do doo doo dooo dooo dodododo doooodooo doo dooo doooo...  

Aendrew

Quote from: Scepty on 16-06-2010, 12:39:48
Quote from: Aendrew on 16-06-2010, 10:16:03
aaa na¹ao sam, ja sam negde drugde tra¾io  :wall:

ja idem na biohemiju, ne boj te se :>:

idi na op¹ti :P

Ma ne bojim se nego onako, cisto sam znatizeljan. Negoooo.... kazes biohemija... huh?
Ja jos uvek nisam 100% siguran sta cu,   ovaj opsti ili bio... Volim vise od svega istrazivacki rad i rad u laboratoriji, al' mi se braco u sestre nikako ne radi u nekoj medicinskoj labi za analizu kojekakvih izlucevina. A sa druge strane mi se ne ide ni na opsti, jer ne zelim da se bavim trgovinom. Ne znam sta cu -.-'  Ako idem ovako po inerciji ici cu na opsti... pa kako bude.
    ...Any advices???...

edit: @alhemicarka Pa ako ti je hitno posalji Bredu PM i pitaj ga.

Scepty

#97
...Nesto listam ja juce hemiju... kad se odjednom setih nekih zanimljivih zadataka koje sam smisljao nekada davno, ne bas davno doduse. Eto sve mi je zanimljivije od ucenja. Uglavnom nema nikakvog racunanja, samo logickog razmisljanja i malkice znanja. Ae malo cisto da odagnate misli. Prvo pitanje je iz neorganske (lagano, nista specijalno, al' opet tricky), drugo je iz organske (malo teze).

1) Zagrevanjem belog, kristalnog praha (neka bude to supstanca X) dobijaju se iskljucivo gasoviti proizvodi. Provodjenjem gasne smese kroz baritnu vodu zapremina se smanji za 1/3, hladjenjem preostale gasne smese (do sobne temp.), njena zapremina se smanji za 1/2. Sta je supstanca X?

2) Neko organsko jedinjenje X pri hidrolizi daje samo jedan proizvod. 1 mol dobijenog proizvoda Y moze da reaguje sa 1 mol Natrijum-karbonata. Jedinjene Y ima 3 izomera, ali samo jedan od njih u jednoj reakciji daje jedinjenje X. Pri reakciji jedinjenja X sa benzenom dobija se jedan derivat antracena. Sta su je jedinjenja X i Y???

  To je to, nadam se da vam se svidja. Malo razgibajte vas mozak. Post-ujte resenje, a uz resenje bi trebalo da ide i objasnjenje.
Ne znam dal' sam ubo'o vasu sferu interesovanja, al' licno meni je ovo puno zanimljivije od klasicnog bubanja trivijalnih naziva i kojekakvih gluposti. Ajde gud lak ^^

Anaaa

U reakciji Aluminijuma i Natrijum hidroksida izdvaja se u elementarnom stanju: Napisite mi reakciju pls  :help3:

alhemicarka

#99
Al+ NaOH + H2O---> NaAlO2 + H2
Vodonik je u elementarnom stanju, a voda se dodaje, mada ti se to u zadatku ne kaze jer je to caka koju treba da znas.  :wink:

Anaaa

Hvala puno  :ok:
Jos ovaj:
Odrediti koeficijente u reakciji:
5KBr + KBrO3 + 3H2SO4 = 3Br2 + 3K2SO4 +3H2O (odredila sam koef. kao sto vidite al nzm dalje)

Ako dobijemo 4,8g broma masa utrosenog redukcionog sredstva je:

alhemicarka

Koje je resenje tog zadatka? Ja sam dobila nesto, ali bolje da prvo proverim pre nego sto napisem.

Anaaa

Quote from: alhemicarka on 17-06-2010, 10:50:19
Koje je resenje tog zadatka? Ja sam dobila nesto, ali bolje da prvo proverim pre nego sto napisem.


Ponudjeni su:
1,67 grama 
5,95 g
3,57 g
i
5,01 g

A moja drugarica je zaokruzila pod 2 ali to ne mora biti tacno :)
Jel redukciono sredstvo KBr ?

alhemicarka

Da, i tacan odgovor je pod dva.
5*119       6*80
x           4,8
________________

x=5,95

Anaaa

Quote from: alhemicarka on 17-06-2010, 10:57:00
Da, i tacan odgovor je pod dva.
5*119       6*80
x           4,8
________________

x=5,95

AAA znaci nmg da vjerujem,radim ga pola sata ovako,ali sam obrnula proporciju ...  :F HVALA  :thanx2:
Sto je 6*80??