tableta za ''dan posle''

Started by pozitiva, 10-08-2010, 09:55:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pozitiva

koliko je zapravo stetna i koliko ''cesto'' sme da se upotrebljava npr ''Postinor2''?

pozitiva

i da...bilo bi lepo da neko danas odgovori :roll:

alhemicarka

Ja ti ne mogu reci nista strucno, samo ti mogu ispricati svoje iskustvo sa njom. Popila sam je samo jednom i to samo zbog toga sto sam ponekad panicar bez  potrebe. Posle toga sam 29 dana imala krvarenje, skroz sam se bila poremetila. Moja doktorka kaze da ne bi trebalo da se pije vise od jednom mesecno.

pozitiva

hvala na odgovoru i na iskrenosti.
vrlo traumaticno iskustvo si imala...
i ja sam je samo jednom probala i sve je proslo u najboljem redu,ali me brinu posledice na organizam.
cak sam cula da sme koristiti samo jednom godisnje,ali nista slicno na uputstvu ne pise.

alhemicarka

Nisam cula za to da se sme koristiti samo jednom godisnje, ali mi je doktorka najiskrenije rekla da to treba izbegavati. Sto se mene tice, hvala lepo, ali to vise ne zelim ni u snu da vidim. I da, nemoj se zahvaljivati.  :wink:

pozitiva

a sad bih volela da cujem sta kazu farmaceuti...

Bred

Danas je sve pitanje sta se sme a sta ne sme, svedoci ste one frke sa escapelom.

Uglavnom, ranije je vazilo pravilo ne vise od 2 puta godisnje.

Danas - sve je moguce, kako vam lekar kaze (pod uslovom da nije korumpiran i/ili vrbovan sto je danas retkost) :face:

pozitiva

nisam u toku,kakva frka oko Eskapela je bila?
tek skoro sam saznala da je to ''zamena'' za Postinor npr,ali kosta duplo vise?!

mrsH

Zvanicna preporuka - ne vise od 4 puta mesecno da se koristi. Pa vi procenite :) , meni to deluje previse i sumnjam da ce ti bilo koji lekar ili apotekar tako nesto reci.
Sto se tice efekta na organizam, svako reaguje razlicito. Neko ne dozivi nikakav problem a drugi ... uglavnom je mucnina i povracanje najveci problem kao i poremecen naredni ciklus. Inace postinor2 sadrzi levonorgestrel koji je prisutan u skoro svim oralnim kontraceptivma (samo u vecoj dozi je u postinoru)

_djevojka_

Hormonska bomba. Nije preporucljivo uzeti niti prvi put, a jos manje bombardovati svoje telo cetiri puta mesecno.

Bred

#10
Quote from: pozitiva on 10-08-2010, 22:34:59
nisam u toku,kakva frka oko Eskapela je bila?


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/179940/Pilula-za-dan-posle-hormonska-bomba



:news:
http://www.spas.rs/download/(22.)Richter%20Gedeon-Urgentna%20kontracepcija-Doc%20dr%20Ana%20Mitrovic.pps