Ostali svetski (muzicki) festivali

Started by Darker, 24-05-2006, 00:43:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Coolgemini

hehehe...Nisam ni ja bas siguran da je tako,ali to su najnovija istrazivanja koja postoje..Trenutno najveci broj ljudi iz Evrope dolazi na exit i on je jedini koji je uspeo da toliko popularnih izvodjaca skupi na jednom mestu..Pogledaj ponude ostalih festivala,pa ce ti biti jasnije :wink:Ako postoji nesto protiv,slazem se(naravno) :)

AquArius

QuoteMa pusti ti njih, idi na DJ stage u pola pet ujutru i osvrni se oko sebe:skoro svi su sa naocarima za sunce i deformisanih faca...Sa bolesno pokocenim donjim vilicama...Obrati paznju ove godine na to, ako budes u prilici!  :) 

Znam.
To se zove ispiranje mozga.
Na DJ areni sam mozda provela ukupno 15 minuta svih ovih godina. Dovoljno je daleko od svega ostalog. Svako na svoju stranu...  :)

zoe

E ne znam! Ja sam skroz strejt ali sam se prvi put uz tehno dobro provela upravo u DJ areni! Mislim da je sve to individualno....

AquArius

Stalno zaboravljam, darkeru, ajde ovaj naslov teme izmeni u Exit (i ostali...) - pomeri zagradicu.



Maslacak

Mene Dj arena fascinira...niko (ili dobar deo) ne zna sta trenutno svira, nikom nije ni bitno...ali svi djuskaju kao ludi, i ocigledno se dobro provode i tako do raaane zore.... Ja tako ne bi ni u snu, mene ta muzika ubija. Ali moja dobra dugarica sve vreme bude tamo, nista je drugo i ne zanima...a da je vidite nikad ne bi rekli, devojka je strejt i prava umetnicka dusa...  :happy: Tako da je to sve, sto rece zoe, individualno...nekom jednostavno odgovara, i to je to.

KaBoom

Još samo jedan dan! A onda, State of Exit - State of mind! :) Dobrodošli (ako neko od vas dolazi)!

Darker

QuoteStalno zaboravljam, darkeru, ajde ovaj naslov teme izmeni u Exit (i ostali...) - pomeri zagradicu.
happy?

Coolgemini

QuoteMene Dj arena fascinira...niko (ili dobar deo) ne zna sta trenutno svira, nikom nije ni bitno...ali svi djuskaju kao ludi, i ocigledno se dobro provode i tako do raaane zore.... Ja tako ne bi ni u snu, mene ta muzika ubija. Ali moja dobra dugarica sve vreme bude tamo, nista je drugo i ne zanima...
...Razumem zasto te ta muzika ubija...i pokusavam da razumem i druge zasto su toliko protiv te t-house i urbane elektronike...mada ja ti mogu reci da je to poseban trip i dozivljaj uziveti se u tu muziku,mada stvarno treba imati energije i zelje da upoznas taj trip i iskustvo.. :wink:
Ako nemas zelje,bice ti odbojno i skroz bezv...Treba da budes maximalno opusten i skroz free(ne u smislu navaren)ali poneka casica nije na odmet... :>Npr nikako nisam mogao da nagovorim jednu ortakinju( nasu koleginicu by the way) da krene sa mnom u Underground i kad je jedan dan bio programiran za Marka Nastica,DJ Sashu i ostalu electronic mashineriju,uspeo sam da je nekako nagovorim da krene i mogu ti reci da se skroz opustila i extra provela...Sada uvek ide na electro-house zurke :~
jeste da je ovo  :OFF ali sam zeleo samo da naglasim da ima dosta veze sa Exitom i da ako ne krenes totalno opusten i spreman da ludujes celu noc do zore,onda ti Exit nece biti neki dozivljaj... :wink:

pekmez

#53
Quote from: AVENDON on 04-07-2006, 12:25:34
Quote from: Coolgemini on 04-07-2006, 11:44:09Ima najveci rejting od svih evropskih festivala,najveci broj posetilaca,najveci broj razlicitih izvodjaca i naravno najveci broj razlicitih branshi

Za ovo sto si rekao, nisam bas siguran da je tako.............

добро прогласили су га најбољим свеÑ,ским Ñ,,есÑ,ивалом ове године, заÑ,о шÑ,о нема Ð"ласÑ,енберија (или како већ), због добриÑ... извоÑ'ача и првенсÑ,вено због локације.

Quote from: Coolgemini on 04-07-2006, 12:54:06
hehehe...Nisam ni ja bas siguran da je tako,ali to su najnovija istrazivanja koja postoje..Trenutno najveci broj ljudi iz Evrope dolazi na exit i on je jedini koji je uspeo da toliko popularnih izvodjaca skupi na jednom mestu..Pogledaj ponude ostalih festivala,pa ce ti biti jasnije :wink:Ako postoji nesto protiv,slazem se(naravno) :)

лично мислим да Рок ам ринг у Немачкој има боље извоÑ'аче.

AquArius


Bred

 Ludnica poèinje

Festival na novosadskoj tvrðavi poèinje veèeras. Na 26 bina nastupiæe vi¹e od 600 izvoðaèa. Velike zvezde lagano pristi¾u u Srbiju, a „Blic“ se potrudio da otkrije ¹ta su svi oni tra¾ili od ljudi iz „Egzit“ organizacije. Ideje i hirovi svetskih muzièara zanimljiva su stvar ¹to se pokazalo i ovoga puta...
   
   

Ko bi rekao... ¾estoki rokeri ne ¾ele u svojoj blizini bilo kakav alkohol, legendi iz osamdesetih ne pada na pamet da sedne u automobil bele ili, ne daj bo¾e, srebrne boje, a nove zvezde svetske muzièke scene insistiraju da sve stvari budu neotpakovane - to se bar mo¾e zakljuèiti kada se pogleda ¹ta su „Kalt“, Morisi, „Franc Ferdinand“ i druge zvezde „Egzita“ zahtevali od organizatora.

Momci iz benda „Franc Ferdinand“ tra¾ili su da sve ¹to je navedeno u rajderu (listi zahteva) bude nekori¹æeno i neotpakovano, a Aleks Kapranos i ekipa tra¾ili su i razglednice Novog Sada (sa markicama) i novine iz domovine, „Gardijan“ i „San“.

Blesave Fince iz grupe HIM zanimalo je da li je kod nas zabranjeno pu¹enje, ¹to nije èudo jer su u svom rajderu napisali da svi èlanovi benda „pu¹e kao da ne postoji sutra!“.

Legendarni Morisi je insistirao da automobil koji æe ga saèekti nikako ne sme biti srebrne ili bele boje! Takoðe, buduæi da su i Morisi i njegovi muzièari vegetarijanci, oni su napomenuli da ih remeti i miris mesa u bekstejd¾u.

Ijan Estberi i ostali èlanovi grupe „Kalt“ deklarisali su se kao zakleti antialkoholièari, pa su tra¾ili da u bekstejd¾u ne bude alkohola.

Èlanovi benda „Kardigans“ interesovali su se kakva je na¹a lokalna hrana, a njihova poruka za organizatore „Egzita“ glasi: „Potrudite se da nas neprijatno ne iznenadite na doèeku i biæemo izuzetno fleksibilni i neæemo ni mi vas iznenaditi“.
Èetvrtak, 6. jul
   
Petak, 7.jul

Mejn stejd¾
The Cardigans 20.30-22.00
Franz Ferdinand 22.30-00.00
The Cult 00.30-01.40

Dens arena
M.A.N.D.Y. 00.00-01.30
Layo&Bushwacka 01.30-03.15
Dave Clarke 05.00-06.45

Fju¾n stejd¾
Suzanne Vega 20.45-22.00
Partibrejkers 22.30-23.45
Darko Rundek 01.35-02.45

Vorld mjuzik
Black panters 18.30-19.10
Kal 22.00-23.15
Shukar Collective 01.15-02.30

Metal hamer
Madball 23.00-00.15
Vrisak generacije 01.35-02.15
   

Mejn stejd¾
Dizzee Rascal 21.30-23.00
Morrissey 23.00-00.30

Dens arena
Nick Warren 00.00-02.00
Hernan Catteneo 02.00-04.00
Steve Lawler 04.00-06.00

Fju¾n stejd¾
Massimo Saviæ 20.15-21.30
Let 3 23.30-01.00

Vorld mjuzik
Vlatko Stefanovski i Teodosi Spasov 21.45-23.00
GYASS Band 00.30-01.45

Metal hamer
Max Cavalera&Danny Lilker 23.50-01.10
Subota, 8. jul
   
Nedelja, 9. jul

Mejn stejd¾
HIM 21.00-22.30
Billy Idol 23.00-00.30

Dens arena
Junior Jack &Kid Creme 00.00-02.00
David Guetta 02.00-04.00

Fju¾n stejd¾
Sofa Surfers 21.45-22.45
Dog eat dog 00.45-02.00

Vorld mjuzik
Lajko Felix 21.20-22.20
Banda Berimbau 01.15-02.15

Metal hamer
Hetera 22.30-00.00
Ritam nereda 01.30-02.45
   

Mejn stejd¾
Pet shop boys 22.15-23.45
Scissor sisters 00.15-01.30

Dens arena
Derrick May 00.00-02.00
Jeff Mills 02.00-04.00

Fju¾n stejd¾
Neno Belan 22.00-23.00
Junkie XL 23.15-00.15

Vorld mjuzik
©aban Bajramoviæ 20.45-21.45
String forces 00.45-02.15

Metal hamer
Moonspell 23.00-00.15

Aleksandar Novakoviæ
www.blic.co.yu

Marina

Svima vama koji ove godine idete na Exit (ja po prvi put ne idem), zelim da se super provedete, da upoznate interesantne ljude i da vam vreme bude lepo! I naravno da nam pisete kako je bilo!

KaBoom

Ako ¾elite da vidite malo mojih slika sa Exita, kliknite OVDE (http://www.medfax.org/forum/forum_posts.asp?TID=230&PN=1&TPN=1)!

Stvarno fenomemenalan provod...

AquArius

"Oh well I woke up tonight and said I
I'm gonna make somebody love me..."  :Z


F.F. su bili odlicni!

dissolved girl

franz ferdinand i scissor sisters su po meni imali ubedjlivo najbolje nastupe :Bog...isla bih na sziget samo zbog njih (dobro i zbog radiohead i placebo :wink: )...dobar egzit,dobar....