©ta mislite o laganju?

Started by Bred, 05-09-2006, 20:33:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Smrda

ja sam danas slagala....bas,eto...pogazih sopstvene reci....i sad se mrzim,ali nema nazad....

Maslacak

#16
Postoji jedan problem kod precutkivanja...ako se kaze delimicna istina, a izostavi vrlo vazan deo koji jako menja znacenje prve istine... politicari to stalno rade... a onda kao: nisu lagali.
Moja sestra stalno precutkuje ocene. Roditelji to tumace kao: laganje :> Zato sto su posledice iste. Ali Darker, super ti je def...

Precutkivanje i laganje nije isto, ali i jedno i drugo mogu biti jednako i korisni i stetni, samo treba znati upotrebiti na pravi nacin... :> Ja npr precutim kad primetim da me drugarica laze :lol:

Ja sam inace jedno cudo od iskrenosti...nije da ne umem da lazem, ali jednostavno ne osecam potrebu. Ako sam ikad i slagala, bilo je za neke potpuno bezazlene stvari... Mada se tolika iskrenost nije pokazala tako dobro, jer sam par puta zakljucila da je ipak trebalo da slazem... :K Receno je lepo u jednoj seriji: Dostojevski je napisao knjigu o coveku koji je uvek govorio istinu...i nazvao je "Idiot" :> :> :> Obozavam i tu recenicu, i tu knjigu :happy:
A imam i taj problem, sto rece i Aqua, da u samom startu verujem ljudima...naivna mala... :happy: Posle dodjem kuci, presaberem se, ili mi neko skrene paznju na nesto, i zakljucim: Sta mi bi da poverujem u te gluposti! :roll:

Jedino sto sam izostrila sluh za gorepomenutu drugaricu (nekada jako dobru) koja je poslednjih godinu dana pocela nenormalno i patoloski da laze... niko iz drustva ne zna otkud to i tako odjednom, ali nemoguce je neprimetiti... posebno jer ne pazi sta kome govori...tuzno jako, ne znam kako da joj nagovestimo, ili sprecimo...  :confused:

Smrda

imala sam ja jedan slican slucaj...nema tu kako lepo da joj kazes....dokle god se trudis da balansiras,ona ce ziveti u lazi...ja sam svojoj drugarici nakon dugog vremena pokusavanja da joj na fin nacin stavim do znanja,morala direktno da kazem...po p[rincipu glavom o zid...
jako je lose podnela...shvatila je posle izvesnog vremena,sad se izvlaci iz sopstvenih zacaranih krugova,nismo vise drugarice istog intenziteta,valjda se stidi ili je ljuta,ali tu i tamo se vidjamo...ja se nadam da ce jednog dana sve doci na svoje...

Maslacak

Ma smesno je to, to su nekakve potpuno nepotrebne lazi, izmisljanje filmskih prica o sebi jednostavno da bi se ona osecala bolje, ili da bi mi kao drustvo imali bolju sliku o njoj... nekako se pitam i zasto joj reci bilo sta, jer generalno nikom ne steti time, sem samoj sebi, a imam utisak da ni ona sama ne zna kako i zasto to radi, deluje kao da i ona sama veruje u sve to... Obicno ima neku osnovnu istinu oko koje pocne da kiti i kiti, i dodaje uvek nesto svaki put kad ponovo prica, tako da poslednja verzija vise uopste ne lici na prvu... :K Ludilo...

sandric

Ja ne volim lazi i trudim se da uvek govorim istinu,to mi se vise puta obilo o glavu ali ja se drzim stava da je bolje uvek govoriti istinu ma koliko to bilo bolno...naravno neke stvari treba i precutati,to nije laganje nego jedno blago pomeranje iznosenja nekog iskaza,...to je jednostavno nacin kako sto manje povrediti osobu do koje vam je stalo

Smrda

a,sandric slazem se sa tobom....ali  ako ta osoba sazna,za nju ne postoji razlika izmedju lazi i precutkivanja....tu je caka...

Korisnicko Ime

Ne volim da lazem, ne volim da me lazu. Naravno omakne mi se x puta, bude mi krivo, osecam se kao g... ali sta sad. Nekada je mozda bolje slagati, mislim na neke sitne lazi, nego sebe zavlaciti u probleme objasnjavanja, pravdanja itd.

hulio_salinas

ne lazem... samo kada mi sestrica (od tetke) place, pa joj ja kazem da cu prebiti onog ko ju je naljutio (teca)...

Darker

Quote from: Korisnicko Ime on 12-10-2006, 16:47:48
Ne volim da lazem, ne volim da me lazu. Naravno omakne mi se x puta, bude mi krivo, osecam se kao g... ali sta sad. Nekada je mozda bolje slagati, mislim na neke sitne lazi, nego sebe zavlaciti u probleme objasnjavanja, pravdanja itd.
Macane, ipak je æutanje zlato, hehehehhehe

hulio_salinas

ovo je mali OFF, ali oprostite:

"Zasto Darker i KI imaju istu sliku u potpisu?"

je l' ste u itsom klanu ili sta....

jos jednom izvinite sto je mali OFF...

Darker


Smrda

a mozda je rec o podeljenim licnostima....pa nas lazu,tj laze?!?!?

Korisnicko Ime

Pazi, nedostaje nam jos nekoliko macanosa ovde pa da drustvance bude kompletno. Nadam se da cemo ih uskoro i videti ovde. Nije to klan, vise drustvo macana. :K


Coolgemini

Pa ovde su svi macanosi i macanke...Bez izuzetaka :K :K

Smrda

Cat Club!!!!!
Quote from: Korisnicko Ime on 13-10-2006, 18:07:24
Pazi, nedostaje nam jos nekoliko macanosa ovde pa da drustvance bude kompletno. Nadam se da cemo ih uskoro i videti ovde. Nije to klan, vise drustvo macana. :K


i sta ce biti onda ...??? :hmje li treba da se plasimo?!?!? :wink:

Quote from: Coolgemini on 13-10-2006, 18:39:35
Pa ovde su svi macanosi i macanke...Bez izuzetaka :K :K
je li to laskanje ili laganje??? :>