Vrtoglavica i nizak pritisak posledica toplog vremena

Started by Bred, 11-06-2011, 22:13:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

S.Vasiæ |

Nagli porast temperature u Srbiji uzrokovao je tegobe i kod zdravih osoba i kod hroniènih bolesnika. I jedni i drugi su se jednako ¾alili na vrtoglavicu, ote¾ano disanje, pojaèano znojenje i lupanje srca. Lekari savetuju da mirujete u hladu, nadoknaðujete teènost i lak¹e se hranite.

nastavak -> http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/258893/Vrtoglavica-i-nizak-pritisak-posledica-toplog-vremena

Flin

Postovani, pokusala sam da pronadjem temu Brzo skidanje visokog pritiska, koju sam nedavno pronasla na vasem forumu, ali mi to ovaj put nije poslo za rukom, pa vas molim da mi ovde, na ovoj temi odgovorite. Pokusacu ukratko da vam opisem problem za koji sam sama odgovorna. Pokusala sam da skinem svoj visak od 10 kg na najlaksi nacin i porucila kapsule koje su navodno sasvim prirodne, ali je meni nekako bilo jasno da posto imaju efekat sadrze neki sastojak koji bi mogao biti stetan po zdravlje. Citajuci razne forume i tekstove dosla sam do zakljucka da bi to mogao biti sibutramin. Analizirala sam njegovo dejstvo, nuspojave itd, mozete misliti kako kad sam totalni laik i struka mi apsolutno nema veze sa farmacijom, hemijom, medicinom,.. i dosla do zakljucka da mi nece skoditi, jer nemam visok pritisak, srcane probleme, problem sa stitnom zlezdom itd. Popila sam 8 od 36 kapsula i sve vreme imala nuspojave kao sto su vrtroglavica, preznojavanje, zujanje u usima, blaga drhtavica i lupanje srca. Deveti dan odlazim u najblizu apoteku da mi provere pritisak, kad ono uzaaas 144/100, puls 101, dok je moj uobicajeni pritisak 110/75 i manji, a puls 80.  Apotekarka me salje u ambulantu, koja je u komsiluku, moja dr mi meri zivinim meracem i vrednost je 130/90, radi mi EKG, koji je ok, puls mi je 85. Od tad je proslo vise od tri nedelje, a moj pritisak nikako da se vrati u normalu. Pokusala sam sokom od paradajza, belim lukom i ljutom papricicom, ali 120/ 86 je najnizi p. koji mi je od tad izmeren. RAnije sam beli luk morala da solim, jer mi se posle konzumiranja istog spavalo. Pretpostavljam da cete reci, kao sto mi je i moja lekarka rekla da je to blago povisen pritisak i da sem blagog sedativa nista vise od terapije nije potrebno, ali meni ovaj pritisak jako smeta, lose se osecam. Mozda je bitno da napomenem da imam 37 godina i da nikad, sem pred nekeke vece i drasticnije promene vremena nisam imala skokove pritiska, a i kad sam ih imala bile su na granici 120/90 sto mi je i tad jako smetalo. Jos samo jedna stvar, kad osetim nemir, a ispostavi se da mi tad skace taj donji ili kako ga vec nazivate dijestalni pritisak popijem 2.5mg Dijazepama, ali ne primecujem da me nesto Bog zna kako umiri. PS. Panicarka sam nevidjena i pretpostavljam da bi mi se pritisak odavno stabilizovao da nisam tri nedelje u svakom trenutku o njemu razmisljala. Postovani strucnjaci, pomagajte mi da vratim svoj nizak pritisak, koji me je izludjivao.  :shock2: Izvinite zbog opsirnosti i spama.  :cvet