Statistika u farmaciji

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

hope

Da li neko ima testove ili zadatke resene da pozajmi za kopiranje??
Hvala  :cvet

hope

i kako stoje stvari sa tablicama i formulama? To nam oni daju, mi nosimo, ili nesto trece? =)

besno pile

ja sam svoje vec podelila  :ohwell:

tablice nosis svoje(jel tako beshe?! :hmm),formule dobijas,kao i uputstvo za vezbe na kompjuterskom delu :wink:

saschka

..ma da.. ako ne ponesesh svoje daju i oni.. imaju nekoliko kopija.. ali ako hoces da se osigurash da cesh ih imati bolje ponesi svoje..
..fora kod rachunarskog dela je da prepoznash zadatak i nachin na koji cesh ga reshiti na kompu (tj.da prepoznash test) a ako te komp z.. nije nishta strashno, mislim da ti skinu vrlo malo poena ili chak ne skinu nishta.
..samo napred.. :cvet

Enea

u nekoj grupi u kojoj sam ja bila, samo nas troje je shtampalo izvestaj, ostali su ga prepisivali sa monitora :pst

jecapereca

Quote from: Enea on 08-10-2007, 18:47:19
u nekoj grupi u kojoj sam ja bila, samo nas troje je shtampalo izvestaj, ostali su ga prepisivali sa monitora :pst
Verovatno su te koji su prepisivali ucili na vezbama da mora da se stedi na dragocenom nam papiru  :F

hope

da li neko zna, kad se kaze asimetricna na desno za grafik, da li to znaci da je na desnom kraju medijana a levi kraj je izduzen ili obrnuto??

cvjetic

asimetricna na desno znaci da je na desnoj strani duze,i ide modus,medijana,pa srednja vrijednost...

hope

da li su kategorije hotela i postanski brojevi gradova ordinalne velicine??

Enea

kategorije hotela, jesu.. za posh. brojeve ne bih znala

hope

Hvala puno, i bas bi mi znacilo kad bi mi neko jos rasvetlio par pitanja:
1. koeficijenat determinacije je: mera korelacije y i x, mera stepena varijacije u y?
2. kad se kaze: dominantna vrsta drveca, da li su to ordinalne velicine?
3. kad se promene jedinice mere u kojima je izrazen y sta se menja: b, a, r, standardna greska reg. prave?
4. kako napraviti klasne intervale kad su celi brojevi u pitanju, mislim na granice intervala, jer treba onda ici na prvu decimalu? I kako to sve izvesti ako su brojevi od 0-12 i treba da napravimo 6 intervala? Poslenje 12 ne spada u poslednji interval jer je izvan granice.  :wall:
5. koji test primenjujemo kad je mali broj podataka a poznata je devijacija, z ili t?
6. neko pitanje sam nasla: najniza skala merenja za testiranje hipoteze t testom: Nominalna je bio jedan od odgovora na resenom testu. ???
Hvala najlepse  :Bog

hope

Anyone please?? Sutra je ispit!!  :help2:

zezilija

1.stepen korelacije
2.nema logike,ali su izgleda nominalne
3.ja mislim da se menja sve osim r

Enea

4. oduzimas ceo broj, a ne decimalni

hope