Statistika u farmaciji

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

makica

Potvrdjivanje je 1.juna od 9-11h, pa se tada odlucujes za termin koji hoces.
:wink:

lijepa bosanka

U koliko je sati ispit sutra,02.06.??

mali veseljak


lijepa bosanka


SEKI

ljudi da li neko moze da mi kaze koji test je koristio danas na ispitu za 19. zadatak,data je konc. mokracne kiseline pre i posle,i dato je da je nivo VEROVATNOCE 0.05.
Da li je to t-test za parove ili test neparametarske korelacije?

zoca

i drugari da cujem utiske?

malena

Evo moji utisci,test je bio sasvim ok ko je ucio sigurno moze za prolaz,caka i nije bilo toliko koliko znaju,par nekih manjih forica li sasvim ok... Mislim i da je bio mozda jedan zadatak sa vezbi,ali posto ih ja nisam basmnogo citala da znam tekst vec neku kao ustinu,nisam bas sigurna mozda je bio jos neki madam mojoj grupi mislim da nije... Bila normalna raspodela 2 zadatka mislim interval pouzdanosti 2 zadatka,T test za razliku parova bar ja mislim :-D i korelacija za neparametaski zadatak...

dekky

Quote from: SEKI on 02-06-2009, 15:21:26
ljudi da li neko moze da mi kaze koji test je koristio danas na ispitu za 19. zadatak,data je konc. mokracne kiseline pre i posle,i dato je da je nivo VEROVATNOCE 0.05.
Da li je to t-test za parove ili test neparametarske korelacije?
U 19-om zadatku je t-test za parove, bilo je pitanje da li ima znacajne razlike u konc. mokracne kiseline pre i posle dijete, totalno tipicno...
A neparametarska korelacija je bila u 20-om zadatku, poredjenje konc. fenobarbitona i IgG.

makica

Da li moramo neke formule da znamo napamet,ili sve potrebne formule dobijamo na ispitu?
Pitam ovo zato sto na onom papiru sa formulama za izracunavanje nema svih formula iz skripte, a neke su vazne. :roll:
Hvala!

Bred

Trebalo bi sve potrebne formule da dobijete na ispitu ...

philoserbiana

samo broj stepeni slobode, formula :-)

malena

I klasne intervale da znas sve ostalo dato...  :wink:

makica

Malena, kako mislis klasne intervale...sta tu treba da se zna? :help:
Nesto mi mozak ne radi...

malena

Pa kako se racuna broj i sirina klasnog intervala,posto mozda dobijes zadatak da nesto podelis u klasne intervale pa da izracunas frekvencu,i da eto treba i da znas kako se racuna relativna,kumulativna frekvenca...

P.S.tek sam jutros prisla kompu,valjda ti nije toliko kasno...  :wall:

makica

A to!!! Ja sam mislila da je u pitanju nesto drugo! :cvet
Da li bi mi neko objasnio kako se racuna ona fo-ocekivana f kod TESTA SLAGANJA?
Ne mogu da ukapiram to nikako,nekako ne dobijam iste vrednosti... :wall: :wall: