Statistika u farmaciji

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

ivanabg

Ajvi,
da li je prvi zadatak t-test za 2 populacije?

Ajvi


Pa, ja sam tako radila, recimo da sam 99% sigurna da je tako.. Neka me neko ispravi ako gresim..

Murakami

I da li je stvarno dovoljno 3 max-4 dana da se ova ljepota spremi ??? :hmm
Svi pricaju da jeste ali meni bas i ne deluje tako...

Bred

nama je asistentkinja rekla da treba 7 dana za pismeni deo i 2 dana za racunarski ...

Enea

eto, a ja sam istripovala da mi ni deset dana nije dovoljno =(

besno pile

e,ljudi,
da li je stubicasti dijagram isto sto i stapicasti ili isto sto i histogram?

Bred

E owi testowi su katastrofa? Odakle oni ocekuju da ja izwucem tacne odgowore?da bacam graske kad u knjizi nema?! I oni stwarno ocekuju da u 10.zadatku iz februara 2006. pamtim napamet formulu za warijansu i da im tamo racunam?!

Bred

Stubicasti je waljda isto sto i histogram? I takodje mi je sporan 7.zadatak iz feb.06?

benefit

Potrebno je 6-7 dana za pismeni deo i jedan dan za racunarski deo, bitno je samo da se prepozna tip zadatka, jer na ispitu daju kompletna uputstva. U prvom terminu prosle godine je cak mogla i skripta sa vezbi da se ponese, ali su to ukinuli pocev od drugog termina u junskom roku 2006. godine. Sto se racunarskog dela tice bitno je jedino da se prepozna koji je test u pitanju i da se zna da se napise komentar. A sto se testa tice, istina je da uvek bude po koje pitanje na koje nem aodgovora u skripti, pa tu, sta ces, zaokruzis na srecu...

BK

#54
Ja bih rekla da je stubicasti isto sto i stapicasti, za prikazivanje kvalitativnih podataka (x osa kategorija), a histogram za kvantitativne (x osa klasni interval.
Samo da mi neko potvrdi da ne treba faktor dizajn, koji je u skripti 20003/2004 u oblasti ANOVA?
Ustvari da li je jos nesto izbaceno? Meni je asistentkinja nesto pricala da jeste ali ja tad uopste nisam citala statistiku tako da kao da mi je pricala na "spanskom". :help:

Bred

Po testowima widim da traze da znamo i formule za interwale pouzdanosti?!

BK

A zar nam oni te sve formule nece dati na jednom papiru?

ivana

#57
Dace vam formule koje su vam potrebne za zadatke, a nama je bas bio zadatak da se izracuna interval pouzdanosti. Samo treba prepoznati da li racunas t ili z
Izbacena je dvofaktorska analiza varijanse, to ne dolazi!

ivanabg

Da li neko zna odgovor na pitanje 7. test juni 2006. (2) ?
Kako podeliti na 6 klasnih intervala?

Murakami

Pa poenta je samo da ti poslednji klasni interval bude od 10-12...Sve ostalo je regularno broj intervala je 6 a sirina 2 i to je to...
Nego Jun 2006(3):Pitanje 1. : kako znati da li da interval pouzdanosti racunamo sa z ili t?
                 Pitanje 5. :da li dobijate neki od ponudjenih rezultata ili nesto priblizno (koliko?) ?
                 Pitanje 14.:Ako histogram ima DUZI KRAJ NA LEVOJ STRANI( :wall: :hmm :shock),ONDA JE.... Sta je tacno pitanje,a sta odgovor?
Januar 2006( bez broja) 1. pitanje ?
Jun 2006 (4)11. pitanje ?
Hvala unapred !!!!!!!!!! :Bog