Statistika u farmaciji

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

mikele

#75
Ајде и ја да питам нешто.
Средња вредност може да се израчуна за податке који су изражени:
номиналном скалом
ординалном скалом
интервалном скалом
скалом односа

Има исто такво питање,али за медијану и за перцентиле.Код њих се тражи најнижа скала мерења са којом могу тачно да се израчунају.

Bred

pa najniza je valjda za intervalnu jer ona uzima vrednosti od 0 ?

Ivke

 Zna li neko kad ce biti rezultati kompjuterskog dela iz prvog roka? Rekli su kao ove nedelje, ali kada...

ivana

Bice u sredu,najverovatnije

Ivke


besno pile

ljudi,pamtite zadatke koje dobijete na kompjuterskom delu,pa ih ,pliiiiiiiiiiz,postujte!
tnx! :cvet
ili,da li je neko mozda prepisao koji na poslednjem terminu?

Bred

Sam test juce je bio ok ali oni sto su oduzimali bodove...pa to je uzas!!!

spavalica

kompijuterski deo:

1.kod grupe gojaznih osoba koje su podvrgnute dijeti pracena je conc.glukoze.pre dijete,prva nedelja posle,druga nedelja posle,treca nedelja posle dijete.da li ima znacajne razlike u conc.glukoze?
Kruskal-Wallis test jer ima 4 grupe podataka,a pritom je besmisleno pratiti Glukozu kod dijete.
(isti ovakav zadatak prati ce conc.mokracne kiseline ->Kruskal-Wallisov test)

p.s.da je trazeno pracenje holesterola bila bi ANOVA!!!!!

2.bio je T test 2 populacije,ali ne mogu da se setim zadatka!!!!

BK

Da li moze jos uvek da se pogleda test kako je pregledan, nesto mi malo poena imam a nisam mogla da idem danas...A na cemu su to sve oduzimali..

Murakami

Na poenima su zaista opasno zakidali  :F
Ali to je normalno posto ovaj predmet pretenduje na titulu solidno teskog ispita.
Dva sata i skripte na ispitu su bile previse a deset pitanja premalo.....tako to ide....
Mislim da je samo danas u tri moglo da se pogleda...

salexandar16

Izasli su rezultati ispita za one koji su polagali u prvom terminu...

Ingrid

cao, imam jedno pitanje za kompjuterski deo. Da li mi dobijamo ista ona uputstva za rad koje smo imali na vezbama, tj. da li su na njima oni primeri koje smo radili na vezbama... cisto da posluze za uporedjivanje sa zadacima koje dobijamo na ispitu??

Bred


Ajvi

@Ingrid
Da, da, da.. Vec sam rekla da, da..  :lol:

Ingrid