FKS i izmena Pravilnika koja ugrozava privatne apoteke?

Started by kalito, 21-12-2013, 19:03:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kalito

 Da li je jos neko cuo da ce Farmaceutska komora u utorak usvojiti Pravilnik po kome apoteke ne smeju da drze parfeme, dezodoranse, klompe itd? Da ce morati da imaju minimum 75 kvm? Ja sam trazila na sajtu Komore ali nikakvu zvanicnu informaciju o tome nisam nasla a ovo mi je rekla koleginica iz drzavne u fazonu - sad cemo sve privatnike da zatvorimo? I da ce rok za primenu biti do mesec dana?!?!
Ako je sve ovo tacno - u jako velikom smo problemu.

Pominjala je i konacno usvajanje Plana mreze apoteke pri cemu ce moci da bude samo 1 apoteka na 3-5000 stanovnika i ne smeju biti jedna do druge?

Ima li jos neko ovakvu informaciju?

mortisha2


girl from ipanema

Problemi u farmaciji u Srbiji su dosta kompleksni.Nicanje apoteka kao pecuraka devedesetih,hiperprodukcija diplomiranih farmaceuta otvaravanjem fakulteta u Novom Sadu,Nisu,Kragujevcu itd.Poslednjih godinu dana se pozatvaralo 50%manjih apoteka,a one druge su u stanju klinicke smrti.Radila sam u jednom lancu koji drzi monopol na trzistu,farmaceuti iznose kofe prljave vode na kraju smene i ribaju podove.Da ne govorimo o tome da tehnicari izdaju lekove na recept.Postavlja se pitanje zasto uopste postoji Farmaceutski fakultet?Izmena pravilnika je sasvim u redu da je sve ostalo uredjeno kako valja.Saucesce svim kolegama,ceka nas blistava buducnost

Bred

Da li pricamo o ovom pravilniku: http://www.farmkom.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=307:pravilnik-van-snage&catid=92:fp-opsirnije

Ako je sve ovo tacno, situacija je onda jako alarmantna!

Nista se ne moze seci preko noci a ne bi cudilo da Komora ovo upravo tako i hoce da progura! Sajt im je toliko netransparentan, nepregledan i neazuran da je to sramota.
Uostalom, i rad same Komore je netransparentan sto vidimo po gornjem primeru.
Stvarno i jeste greska privatnih apoteka sto su odbile da ucestvuju na izborima za Komoru i eto sta se sad desilo. U svim bitnim organima Komore sede predstavnici drzavnih apoteka!

Ovo je definitivno atak na male apoteke jer 75 kvm nije uopste malo!

malena

Super!!! Sad necemo imati ni ove bedne plate... Sa farmaceutskim  fakultetom imamo platu ko kasirke u Maxiju... Ovo je porazavajuce... Komora nista ne radi za svoje clanove... A zna da naplati debelo obaveznu clanarinu!!! Uzas...

tanjababovic

Ne igrajte se sa takvim informacijama,neko moze i nervni slom da dozivi.Molim administratora da objasni o cemu se radi.

Bred

Mozda je stvarno najbolje da sutra neko nazove Komoru i lepo pita o cemu se radi i napise ovde posle?

girl from ipanema

Ova informacija je toliko nebitna,jer i do sada je bila propisana odredjena kvadratura apoteka pa nijednu bunker ap. nisu zatvorili.....a sigurno je tacno jer u velikim farmaceutskim lancima se za ovo znalo odavno a odluka jos nije zvanicno doneta..uzivajte

Bred

Gore spomenuti Pravilnik ide na usvajanje na Skupstinu komore sad u januaru a min.kvadraturu ce na predlog Komore uvrstiti valjda u neki Zakon u narednom periodu tako da ako se ne izvrsi pritisak, stvarno ce ostati da apoteke moraju imati min ~70kvm.
Dosadasnji uslov je valjda bio 40kvm pa je lako bilo zazmuriti ako apoteka ima manje ali 20 i 70 kvm uopste nije malo da se ne primeti razlika.

girl from ipanema

Da,zmurilo se na jedno oko ako apoteka ima 25 kvadrata,a na oba ako ima 10..Sve u svemu,tuzno...Farmaceuti cute.

girl from ipanema

Ovaj tvoj argument-progledalo se za "par kvadrata" za ranije propisanu kvadraturu,podseca na izjavu Velje Ilica o kraduckanju..Zakon mora da se postuje,bitno je i pola kvadrata,dokle god budemo tako razmisljali i pravdali nepostovanje propisa lose nam se pise

mortisha2

Skoro sam usla u privatnu apoteku u Knezu u Beogradu, farmaceut nije imao MANTIL, ni identifikaciju da li je farmaceut ili tehnicar, izracunala je cenu na digitronu i nije mi ni racun dala. To je apoteka u glavnom gradu u glavnoj ulici, sad ce kao nov zakon nesto da promeni kad se ni osnovne stvari ne postuju.

girl from ipanema

Apoteka Grcka kraljica u Knezu je skoro trazila farmaceutske RADNIKE bez drzavnog ispita za prodaju preparata?!!!

girl from ipanema

Jel ima nekih novosti?Bila je skupstina pa se dosta lilijevaca pobunilo...kazu da se zakon donosi zbog evropske unije i da privatni apotekari imaju 6 meseci da se prilagode novim propisima

shanji

Odrzani su sastanci u ograncima komore na kojim su izabrani clanovi izbornih tela. Izbori za skupstinu komore su 30-tog marta. Ovog puta se pokrenula do sada inertna masa farmaceuta koji rade u privatnom sektoru, sto je pohvalno, jer do sada ih prakticno u skupstini nije ni bilo... Prosto, ne sme se dozvoliti da komora, koja je osnovana i postoji da bi stitila interese struke, donosi odluke, pravilnike, itd, zbog kojih ce jako veliki broj kolega ostati bez posla. Kao da vec nemamo dovoljno problema... Ali videcemo, nista me vise ne moze iznenaditi.