Evroliga 2006/2007

Started by nasty girl, 16-09-2006, 12:33:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Phenomenon

Quote from: nasty girl on 09-03-2007, 10:30:57
moji favoriti su CSKA i PAO

Ja ne vidim da bi iko drugi mogao da uzme Evroligu osim ta 2 tima

Roben

Quote from: Phenomenon on 09-03-2007, 18:56:56
Quote from: nasty girl on 09-03-2007, 10:30:57
moji favoriti su CSKA i PAO

Ja ne vidim da bi iko drugi mogao da uzme Evroligu osim ta 2 tima
TAU је исто у њиховом рангу
али за разлику од ове две екипе играју лепу кошарку
CSKA и PAO форсирају само одбрану и то ме нервира  :wall:

mikele

Quote from: Roben on 09-03-2007, 19:45:41
TAU је исто у њиховом рангу
али за разлику од ове две екипе играју лепу кошарку
CSKA и PAO форсирају само одбрану и то ме нервира  :wall:
Ајде једном ја и ти да се сложимо око нечега. :K :K :K
Стварно немам ништа да додам.Осим,можда,да ће сада Божа Маљковић мало више да форсира одбрану,тако да ће и Таукерамика бити врло слична овим двема екипа.

Roben

мислим да није први пут
а велика је вероватноћа да Маљковић почне да тражи јаку одбрану
надам се да неће

mikele

EL: Antonis Focis MVP èetvrtog kola Top 16
(http://www.putfile.com/pic.php?img=4947020)

Ko¹arka¹ moskovskog Dinama i grèki reprezentativac Antonis Focis progla¹en je za najkorisnijeg igraèa èetvrtog kola Top 16 Evrolige, saop¹teno je na sajtu tog takmièenja.

Focis je u trijumf svoje ekipe nad gostujuæim Arisom iz Soluna (71:69) ugradio 28 poena (9-7 za dva poena, 5-3 za tri), deset skokova, jednu asistenciju i blokadu i osvojio 38 indeksnih poena.

Drugo mesto ove nedelje zauzeo je centar Partizana Kosta Peroviæ, koji je u porazu crno-belih od Olimpijakosa (79:75) upisao 19 poena i 11 skokova, ¹to mu je donelo 33 indeksna boda.

Treæa pozicija pripala je igraèu Unikahe iz Malage Danijelu Santijagu, èija 23 poena (¹ut za dva 12-9) su presudno doprinela pobedi njegovog tima nad Benetonom u Trevizu (79:76).

(MONDO)

pop

Quote from: mikele on 09-03-2007, 23:49:03
Quote from: Roben on 09-03-2007, 19:45:41
TAU је исто у њиховом рангу
али за разлику од ове две екипе играју лепу кошарку
CSKA и PAO форсирају само одбрану и то ме нервира  :wall:
Ајде једном ја и ти да се сложимо око нечега. :K :K :K
Стварно немам ништа да додам.Осим,можда,да ће сада Божа Маљковић мало више да форсира одбрану,тако да ће и Таукерамика бити врло слична овим двема екипа.

Sad kad Boza udari po defanzivi, ne ginu im dobri rezultati. Mislim da je to bila jedna od retkih Perasovicevih slabih tacaka. Ovom trojcu evro-favorita bih dodao jos i Barsu, ali sam 100% siguran da ce biti i nekih iznenadjenja kad krene knock-out faza. Uostalom, tako je i u fudbalskoj Ligi Shampiona.

Pedja

Ma CSK-a ce uzeti...

biwi

Po meni najveci favorit da sada mi je bio TAU, i po leprsavoj igri, a bogami Perasovic je sakupi igrace boli glava, bekovska linija Planinic, Rakocevic, House, Ergodan, Arslan, ne zna se ko je bolji, ispod kosa Skola i Splinter... o cemu mi da pricamo, medjutim od kada ih je Boza preuzeo bice tu svasta, mislim da je to pogresan potez jer boza forsira defanzivnu kosarku a mislim da to sa ovom ekipom nece uspeti!!! zato su moji favoriti CSKA i PAO

Phenomenon

Ne razumem zasto svi toliko ne volite odbranu. Jeste da nije lepa za oko, ali odbrana dobija tekme.

Roben

Quote from: Phenomenon on 11-03-2007, 15:45:34
Ne razumem zasto svi toliko ne volite odbranu. Jeste da nije lepa za oko, ali odbrana dobija tekme.
сам си реко зато што није лепа за око

mikele

Quote from: Phenomenon on 11-03-2007, 15:45:34
Ne razumem zasto svi toliko ne volite odbranu. Jeste da nije lepa za oko, ali odbrana dobija tekme.
Није битно да ли волимо одбрану или не.Поента је у томе да екипа Таукерамике није навикла да игра на кош мање,већ на кош више и питање је како ће сада прихватити нови систем игре.Са друге стране ЦСКА и ПАо тако играју већ годинама и довели су тај стил игре до савршенства,тако да су они по мени главни фаворити.
Мада ко ће га знати,можда је Таукерамици управо недостајала добра и чврста одбрана па да буду на самом врху. :hmm
Време ће показати

biwi

Mikele, mozda si upravu, videcemo u ostalom, najvise bih voleo kada bi final-four bio toliko neizvestan i kada bi na njemu bili CSKA, PAO, Barcelona i TAU, pa neka pobedi bolji......

nasty girl

Nova pobeda CSKA u Moskvi

Ko¹arka¹i CSKA iz Moskve pobedili su Olimpijakos 83:79 u petom kolu Top 16 faze Evrolige u grupi E, i tako potvrdili dominaciju. Najefikasniji u ekipi Etorea Mesine bili su Lengdon sa 23 poena i Smodi¹ sa 20 poena i 5 skokova, dok su kod gostiju iz Grèke Skuni Pen i Burusis ubacili po 16 poena.

Olimpijakos je odlièno otvorio utakmicu u Moskvi i u sedmom minutu imao i sedam poena prednosti nakon trojke Burunono3 13:6, ¹to je i odr¾ao do kraja prve deonice 20:14. U drugoj èetvrtini CSKA se vraæa, i trojkom Smodi¹a u 13. minutu sti¾e do izjednaèenja 23:23, a novom trojkom Smodi¹a i do voðstva minut kasnije 28:27.

Do kraja poluvremena viðena je igra ko¹ za ko¹ pa su Rusi na kraju druge deonice vodili 39:37. U drugom poluvremenu nastavljena je izjednaèena igra sve do tri minuta pre kraja treæe èetvrtine kada Lengdon sa pet uzatopnih poena, i Papalukas trojkom donose plus sedam za svoju ekipu 57:50.

Olimpijakos uspeva da se vrati u poslednjoj deonici, ali domaæin nijednog trenutka nije ispustio prednost. Raspolo¾eni Pen i Burusis su u poslednjem minutu poku¹ali da naprave preokret, ali su Holden i Lengdon trojkama obezbedili pobedu svojoj ekipi.

CSKA sada ima svih pet pobeda u grupi E, dok je Olimpijakos na dve pobede i tri poraza.

B92


kada sada nisu izgubili nece nikada.... :wall: :wall: :wall:

Roben

TOP 16: Furija crno-belih u Badaloni!

Ko¹arka¹i Partizana u Badaloni su zabele¾ili spektakularnu pobedu nad Huventudom 89:80 (21:22, 22:28, 24:16, 22:14) i ostali u konkurenciji za osvajanje drugog mesta u E grupi "Top 16" faze Evrolige!

Crno-beli su se u 27. minutu na¹li u naizgled izgubljenoj situaciji, jer je ¹panski tim trojkom Rudija Fernandeza poveo sa 64:51. Huventud je vr¹io pakleni pritisak na loptu, izabranici Du¹ka Vujo¹eviæa su mnogo gre¹ili i generalno igrali krajnje nesigurno (ukupno 23 izgubljene lopte!), nalazili su se na pragu katastrofe.

Na tih "minus 13", Uro¹ Tripkoviæ ulio je nadu sa dve trojke zaredom, ali u tom trenutku niko nije mogao da pretpostavi da æe to biti samo poèetak serije od 32:6(!), kojom je Partizan tri minuta do kraja stigao do 13 poena vi¹ka (83:70) i re¹io meè u svoju korist.

Tripkoviæ je postigao 26 poena (¹ut za trojku 6-8), Predrag Drobnjak 17 (3-5, tri blokade), a Du¹an Kecman 14 (2-3). Njih trojica zajedno su dali 11 od ukupno 12 trojki za Beogradjane na ovom meèu.

Iako nisu imali tako impresivan statistièki uèinak, veoma va¾ne role odigrali su Kosta Peroviæ (9p, 6sk, 4as) i Vontigo Kamings (7p, 6as, 6izg.l), a u jednom delu utakmice i Nikola Pekoviæ (7p, 4sk).

Rudi Fernandez po¹teno se isproma¹ivao na putu do 16 ko¹eva za ekipu Huventuda, dok je Elmer Benet 13 od svojih 15 poena postigao u prvom poluvremenu. Robert Arèibald stao je na 14, a Èarls Gejns na 13 pogodaka.

Sada na tabeli vodi CSKA sa perfektnim skorom 5-0, slede Partizan i Olimpijakos sa po 2-3, dok je Huventud poslednji sa uèinkom 1-4.

Narednog èetvrtka sastaju se Partizan - CSKA i Olimpijakos - Huventud. Da bi se crno-beli plasirali u èetvrtfinale, neophodno je da pobede, a da Grci izgube, jer bi u sluèaju istog broja bodova oni bili u prednosti zbog dve pobede u medjusobnim susretima.

Dakle, Partizanu æe biti neophodna pomoæ Huventuda, ekipe koju su "upropastili" pred njenim navijaèima, ali prvenstveno njihova vanserijska partija, po¹to je CSKA ove sezone do¾iveo samo jedan poraz u Evroligi (od Orteza) i poznat je kao tim koji, bez obzira na okolnosti, uvek igra punom snagom.

REZULTATI 5. KOLA I TABELE

GRUPA D

Ortez - Makabi (èetvrtak, 20.30)
Lotomatika - Taukeramika (èetvrtak, 20.45)

TABELA: TAU* 4-0, Makabi 2-2, Lotomatika 1-3, Ortez 1-3.

GRUPA E

CSKA - Olimpijakos 83:79
(Lengdon 23, Smodi¹ 20 - Pen 16, Burusis 16)
Huventud - Partizan 80:89
(Fernandez 16, Benet 15 - Tripkoviæ 26, Drobnjak 17, Kecman 14)

TABELA: CSKA* 5-0, Partizan 2-3, Olimpijakos 2-3, Huventud 1-4.

GRUPA F

Efes Pilsen - Barselona 82:78
(Hejslip 25p, 11sk, Gonlum 18 - Navaro 16, Vaskez 14)
Panatinaikos - Prokom (èetvrtak, 19.45)

TABELA: PAO* 4-0, Barselona* 3-2, Prokom 1-3, Efes 1-4.

GRUPA G

Beneton - Aris 83:72
(©umpert 17, Spenser 15 - Skejls 14, Sigalas 11)
Unikaha - Dinamo Moskva (èetvrtak, 20.45)

TABELA: Unikaha 3-1, Dinamo 3-1, Beneton 3-2, Aris 0-5.

* Timovi oznaèeni zvezdicom osigurali su plasman u èetvrtfinale plej-ofa.

(MONDO)

nasty girl

jao jbt....ima nade....drugi smo..... :loptica :loptica :loptica :loptica