Evroliga 2006/2007

Started by nasty girl, 16-09-2006, 12:33:30

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

hulio_salinas

pa sto sad zalis... nemas nista od toga... opusti se... mozda ce za 4 godine biti bolje?!

nasty girl

Quote from: hulio_salinas on 30-11-2006, 18:39:12
***nasty da ste pobedili Okse, sigurno ne bi napisala ovo...   :K :K :K
veruj mi napisala bih zato ato me fudbal ne zanima i nije me nikad ni zanimao....
hulio u off- u si tema je o evroligi a ne o fudbalu...pocecu da ti brisem poruke... :K :K :K :K :K

Quote from: chicio on 30-11-2006, 18:41:17
chovjeche, idem na fudbal jednom u chetiri godine i bash sinocc nabodoh lozhu na jna. uzhas. bolje da sam se nervirao sa pivom u ruci ispred tv-a za basket

tebi bi bolje bilo da si isao na kosarku....

Quote from: pop on 30-11-2006, 12:44:40
Uzeo sam za tribine, i to izgleda na vreme, posto sam posle cuo da nije bilo karata ni kod najsnabdevenijih tapkarosa. Bilo je i dosta ljudi s nasheg faxa, odnosno kolega apsolvenata. Sve pohvale, nema sta.

i aj sretoh koleg  sa moje godine i bas se iznenadih.... da sto se tice karata...dok sam cekala coverdale-a lik prilazi tapkarosu i takaros mu kaze da karata sada za tribine kosta 2000 dinara jer malo kome je ostala neka karta da se poroda....

Phenomenon

Sa ovakvom igrom sigurno u TOP16.
Ovogodisnji final 4 je u atini, a PAO je jedan od glavnih favorita, nr za F4 vec za sampiona Evrope.
Kao sto je Vujosevic rekao, PAO ne spada u timove protiv kojih treba traziti bodove za plasman u TOP16.

Vujke i Obradovic rispekt

nasty girl

#48
Poraz Partizana u Malagi

Ko¹arka¹i Partizana pora¾eni su od Unikahe rezultatom 66:58 (22:16, 17:13, 20:22, 7:7) u sedmom kolu Evrolige.

©panski klub vodio je bukvalno tokom celog meèa (osim izjednaèenja na 1:1), ali je Partizan imao put u neizvesnu zavr¹nicu, koji je ispustio lo¹im napadom u poslednja tri minuta.

Domaæa ekipa je sredinom druge èetvrtine imala 14 poena prednosti (34:20),  kada je izgledalo da Partizanu preti ubedljiv poraz. U treæoj èetvrtini "crno-beli" hvataju prikljuèak, a poslednja èetvrtina predstavljala je pravo muèenje za navijaèe.

Puna èetiri minuta nijedan od timova nije dao poen, a Partizan je trojkom Kamingsa u 35. minutu pri¹ao na 55:59. Meðutim, usledila je serija Unikahe od 7-0, kojom domaæin sti¾e do +11 tri minuta pre kraja. Od tada Unikaha nije dala nijedan poen, ali Kamingsov ko¹ plus bacanje bilo je sve od oba tima u fini¹u meèa.

Posle sedam meèeva obe ekipe imaju skor 3-4.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Vontigo Kamings sa 16 poena, Pekoviæ je imao 10,. a Kecman 9 poena (plus 7 skokova). Kosta Peroviæ je dao samo dva poena (1/8 za 2, 0/2 za 1) i imao 10 skokova, ali je dobio kljuènu blokadu od Florana Pjetrusa.

U ekipi Unikahe Bernardo Rodriges dao je 15, a Kabesas, Himenes i Vasilijadis po 12 poena.

Partizan je imao veliku prednost u ofanzivnom skoku (20-6), ¹to je donekle posledica samo 32 posto ¹uta za 2 i 4/16 za tri poena. Unikaha je za 2 ¹utirala 44 posto, a trojke su im bile kljuène oru¾je (9/18).

Èetvrta pobeda Partizana u Evroligi

Foto: Fonet


Ko¹arka¹i Partizana pobedili su rimsku Lotomatiku sa 73:63 (17:10, 14:20, 20:13, 22:20) u 8. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Drobnjak sa 15 poena, Tripkoviæ je ubacio 14, Kecman 10, Kamings 9 (8 asistencija), Peroviæ 8, Bogdanoviæ 7, a Pekoviæ 5.

Sa druge strane, Mavrokefalidis je imao 16, Hokins 12, Bodiroga 11, a Èetmen 7 poena.

Partizan je prelomio utakmicu krajem treæe èetvrtine kada su pogotkom Kamingsa po prvi put poveli dvocifrenom predno¹æu, 51:41.

Crno-beli su vodili veæim delom prvog poluvremena (prva èetvrtina 17:10, poluvreme 31:30), ali je Lotomatika do kraja treæeg perioda uspevala da zadr¾i prikljuèak.

Poslednja èetvrtina poèela je serijom od dva minuta bez ko¹a na obe strane, da bi zatim Hokins pogodio za 51:44. Svu odgovornost kod crno-belih tada preuzima sjajni Predrag Drobnjak, koji posti¾e 10 vezanih poena, ukljuèujuæi dve trojke i u kljuènom periodu Partizan ponovo uspostavlja dvocifrenu prednost 61:49.


Foto: Fonet


Tripkoviæ je trojkom u 37. minutu prekinuo kratku seriju Rimljana, da bi Kecman, 40 sekundi pre kraja, novom trojkom i definitivno slomio otpor gostiju i osigurao veoma bitnu pobedu za srpski tim.

Pored u poslednjoj èetvrtini fantastiènog Drobnjaka, pobedi je u velikoj meri doprineo i Uro¹ Tripkoviæ, koji je tek treæi put imao pozitivan indeks korisnosti i to najbolji ove sezone, 12.

Crno-beli su imali samo 12 (12/20) pogodaka za 2, ali su zato pogodili 10 trojki (¹ut 10/27), za razliku od gostiju koji su imali katastrofalnih 11 odsto za tri (2/17). U skokovima i izgubljenim loptama ekipe su bile potpuno izjednaèene, po 25 skokova i 11 izgubljenih lopti.     

Trener Partizana Du¹ko Vujo¹eviæ rekao je posle meèa da je zadovoljan igrom i pobedom.

"Ostvarili smo ¹ta smo hteli veèeras - pobedili smo i to sa vi¹e od pet poena razlike. Savladali smo njihovu zonu i jakom odbranom uspeli da pobedimo izuzetno motivisanog protivnika", rekao je Vujo¹eviæ.

Trener Lotomatike Jasmin Repe¹a rekao je posle meèa da je zadovoljan igrom, kada se uzme u obzir da je ekipa imala brojne probleme sa povredama.

Partizan sada ima uèinak od 4 pobede i 4 poraza, dok Lotomatika ima 2-6. U narednom kolu srpski ¹ampion gostuje izraelskom Makabiju.

bilo je fenomenalno.... :Bog :Bog :Bog :Bog

pop

Vidim da nasty jos nije stavila post u vezi pobede Partizana nad Romom od 10 razlike, pa sam se zabrinuo jer znam da je bila u grotlu najvatrenijih navijaca u Pioniru u trenutku najjace shutke (medju tifozima poznate kao every-go:K
Elem, tekma je bila extra, atmosfera u hali jos jaca, a najvaznije da smo ih dobili sa vise od 5 razlike (koliko smo izgubili u Rimu).

Dread Lord

Svaka cast Partizanu na pobedi...Ako ovako nastave idu u Top 16 90 %   :wink:

Phenomenon

Quote from: pop on 16-12-2006, 12:17:26
Vidim da nasty jos nije stavila post u vezi pobede Partizana nad Romom od 10 razlike, pa sam se zabrinuo jer znam da je bila u grotlu najvatrenijih navijaca u Pioniru u trenutku najjace shutke (medju tifozima poznate kao every-go:K
Elem, tekma je bila extra, atmosfera u hali jos jaca, a najvaznije da smo ih dobili sa vise od 5 razlike (koliko smo izgubili u Rimu).

Na tekmi je bilo fantasticno. Krece "evri go", i odmah sam poleteo 3m napred. Na kraju odredjen broj navijaca ostaje u Hali i nastavlja sa navijanjem, igraci izlaze iz svlacionice i dolaze na parket, pozdravljaju nas i ponovo se vracaju unutra. Navijanje i dalje ne prestaje, igraci ponovo izlaze na teren, i masa krece na parket. Znaci, SHOW! To mi je bio prvi put da sam usao na parket Pionira...

nasty girl

#52
Quote from: Phenomenon on 17-12-2006, 18:14:49
Quote from: pop on 16-12-2006, 12:17:26
Vidim da nasty jos nije stavila post u vezi pobede Partizana nad Romom od 10 razlike, pa sam se zabrinuo jer znam da je bila u grotlu najvatrenijih navijaca u Pioniru u trenutku najjace shutke (medju tifozima poznate kao every-go:K
Elem, tekma je bila extra, atmosfera u hali jos jaca, a najvaznije da smo ih dobili sa vise od 5 razlike (koliko smo izgubili u Rimu).

Na tekmi je bilo fantasticno. Krece "evri go", i odmah sam poleteo 3m napred. Na kraju odredjen broj navijaca ostaje u Hali i nastavlja sa navijanjem, igraci izlaze iz svlacionice i dolaze na parket, pozdravljaju nas i ponovo se vracaju unutra. Navijanje i dalje ne prestaje, igraci ponovo izlaze na teren, i masa krece na parket. Znaci, SHOW! To mi je bio prvi put da sam usao na parket Pionira...

ne da je bilo extra....kada sam sisla na onaj teren nisam mogla da erujm da sam dole i da su i oni (igraci) tu dola....ne znam kakve su me emocije tada nadvladale, ali nisam znala za sebe.... :stid:

Quote from: pop on 16-12-2006, 12:17:26
Vidim da nasty jos nije stavila post u vezi pobede Partizana nad Romom od 10 razlike, pa sam se zabrinuo jer znam da je bila u grotlu najvatrenijih navijaca u Pioniru u trenutku najjace shutke (medju tifozima poznate kao every-go:K
Elem, tekma je bila extra, atmosfera u hali jos jaca, a najvaznije da smo ih dobili sa vise od 5 razlike (koliko smo izgubili u Rimu).
stavila sam ga cim sam dosla kuci, nisi video... :K :K

a sto se sutke tice da mi nema coverdale-a ja bih vec bila mrtva... :cmok :wink:

Izmakla pobeda u Tel Avivu datum: 21.12.2006

Malo je nedostajalo da ko¹arka¹i Partizana u 9. kolu Evrolige naprave prvorazrednu senzaciju i slave u Tel Avivu. Ipak, Makabi je u zavr¹nici imao vi¹e sreæe i slavio je sa 85:83.
Bukvalno je jedna lopta delila na¹e ko¹arka¹e od trijumfa. Imali su poslednji napad, ali je Kamings bio neprecizan u ¹utu za tri poena.
Inaèe veæim delom utakmice crno-beli su bili ravnopravan i bolji rival od domaæina, koji je dobrom igrom u treæoj èetvrtini do¹ao do prednosti. Ta etapa se na kraju pokazala presudnom za ishod.
"Tanka je linija izmeðu sreæe i tuge. Ovakva igra potvrðuje da su netaène prièe da ne umemo da igramo dobro na gostujuæim terenima. Te¹ko smo odr¾avali voðstvo, a kako se razlika smanjivala poveæavao se pritisak. Zadovoljan sam igrom i odnosom, iako to nismo materijalizovali pobedom. Na¹e opredeljenje da napravimo spoj mladosti i iskustva je kvalitet za buduænost ko¹arke.", rekao je Du¹ko Vujo¹eviæ posle meèa.

Makabi – Partizan 85:83 (10:22, 24:19, 26:12, 25:30)
Makabi: Bajnam 10, Feliks, ©arp 22, Vujèiæ 15, Elijahu, Arnold 8, Br¹tajn, ©ason 5, Fanan, Jasaitis 11, Grin, Halperin 14.
Partizan: Tepiæ 3, Bogdanoviæ 8, Kecman 3, Borovnjak 2, Tripkoviæ 20, Velièkoviæ, Peroviæ 12, Pekoviæ, Ðurkoviæ, Drobnjak 23, Bo¾iæ 2, Kamings 10. 
http://www.kkpartizan.co.yu/

hulio_salinas

03/01/2007 | Izvor: B92

Huventud osvojio Pionir



Ko¹arka¹i Partizana izgubili su u Hali Pionir od ¹panskog Huventuda sa 83:74 (21:22, 13:19, 17:14, 32:19) u 10. kolu Evrolige.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Kamings sa 21 poenom, Drobnjak je postigao 10, Kecman, Bogdanoviæ i Bo¾iæ po 8, a Pekoviæ i Tepiæ po 6. Sa druge strane, ©pance je predvodio Fernandes sa 26 poena, Benet je ubacio 14, a Vaskez 11.

Ekipa Du¹ka Vujo¹eviæa je, kao i na meèu protiv Panatinaikosa, ispustila vodjstvo u poslednjoj èetvrtini i propustila priliku da zabele¾i veoma va¾nu pobedu. Crno-beli su vodili tokom veæeg dela meèa i u poslednju èetvrtinu u¹li sa 4 poena prednosti, 55:51. Meðutim, u poslednjoj deonici su primili èak 32 ko¹a i tako ostali na èetiri pobede u Evroligi ove sezone.

Partizan je u prve tri èetvrtine bio u prednosti, uglavnom minimalnoj, i ni u jednom trenutku nije uspeo da se odlepi do dvocifrene razlike. Svaki put kada bi crno-beli napravili znaèajniju prednost, 31:23, sredinom druge èetvrtine i 41:32 nekoliko minuta kasnije, gosti bi se posle samo nekoiliko napada vratili u meè i smanjili vodjstvo Partizana.

U poslednjem periodu, Kamings je nastavio sjajnu partiju sa dve vezane trojke, ali je oba puta na drugoj strani odgovarao Fernandes. Sredinom poslednje èetvrtine, ©panci su uspeli da preokrenu rezultat i stvore nedosti¾nu prednost, predvoðeni sjajnim Fernandesom koji je u tom periodu postigao 12 od ukupno 32 poena gostiju.

Poslednje vodjstvo Partizan je imao nakon penala Kamingsa, 69:68, dva minuta pre kraja.U naredna èetiri napada crno-belih, prvo je Drobnjak proma¹io trojku, da bi zatim Tepiæ izgubio dve lopte, a Kamings jednu, dok su sa druge strane, ©panci punili ko¹ domaæih i do¹li do nedosti¾nih +7, 76:69.

Sve ¹to je Partizan uspeo do kraja bila je trojka Drobnjaka, 40 sekundi pre zavr¹etka, kojom su smanjili na 78:74, ali su gosti ipak lako zadr¾ali vodjstvo i odneli bodove iz Beograda.

Trener Partizana Du¹ko Vujo¹eviæ izjavio je posle meèa da je kljuè poraza njegovog tima bio veliki broj izgubljenih lopti i slaba igra u poslednjoj èetvrtini.

"Nismo dovoljno èvrsto doigrali u odnosu na va¾nost utakmice. Najveæi problem veèeras bio je u izgubljenim loptama, 21 je previ¹e. Kljuèan trenutak meèa bio je poèetkom treæe èetvrtine, kada smo isuvi¹e lako dozvolili protivniku da smanji zaostatak. Vodili smo tokom 37-8 minuta meèa i to na kraju nismo uspeli da odbranimo i da se revan¹iramo za poraz u ©paniji".

"Bilo je za oèekivati da napravimo jedan kiks kod kuæe. Meðutim, niko nije ¾eleo da se to desi protiv Huventuda. Verovatno nas je i va¾nost utakmice dodatno opteretila, ali smo, ipak, morali da odigramo èvr¹æe i pametnije. Ovim porazom nisu izgbuljene ¹anse za plasman meðu najboljih 16 ekipa, ali se situacija veoma zakomplikovala", dodao je trener Partizana.

Partizan sada ima ¹est poraza i 4 pobede, dok Huventud ima dve pobede vi¹e. U narednom kolu, Partizan 11. januara igra u Zagrebu protiv Cibone.

nasty girl

uh kako im je izmakla pobeda..... :roll: :roll: :roll:

nisam mogla da verujem.... :( >:D

zabica

zasto,ali zasto igraju prve tri cetvrtine super, borbeno, i onda posustanu u cetvrtoj?!
psiha?
p.s.tepic  :F za one propuste sinoc

hulio_salinas

meni nije jasno zasto se na svakoj radio i TV stanici prica o toj utakmici...
Svake novine pisu... Opste rasulo!!!  .grins.

Pomislio sam da je neko postao prvak Evrope sinoc... Strasno... Cak su danas i reprizirali tu utakmicu...   :shock

:H :box  :F  :][

nasty girl

utakmica je bila dobra, ali zadnja 3 minuta u cetvrtoj cetvrtini..... :hm :hm :hm

pop

Danas sam opet gledao tekmu ne bih li tacno video zasto se ispusta +1 i lopta na manje od 2 i po minuta. Dogodila se ista stvar kao protiv Olimpije, samo smo tad imali +7 i na srecu, pobedili. Ne mogu da krivim 'malog' Tepica sto ne moze da prenese loptu preko pola, decko se trudi i upravo ovako se uci za buducnost i postaje igrac. Ne radja se Djordjevic svake godine, pa da resava utakmice sa 17-18 godina. Pa i tada je u petorci imao jos bar 2-3 vanzemaljca.
Sad moramo da se vadimo protiv Cibone, a tamo nismo pobedili 16 godina... Mada i bez te pobede, opet imamo shanse ako dobijemo Olimpiju i Unikahu u Beogradu, sto je skroz realno.

nasty girl

Quote from: pop on 05-01-2007, 18:26:03
Danas sam opet gledao tekmu ne bih li tacno video zasto se ispusta +1 i lopta na manje od 2 i po minuta. Dogodila se ista stvar kao protiv Olimpije, samo smo tad imali +7 i na srecu, pobedili. Ne mogu da krivim 'malog' Tepica sto ne moze da prenese loptu preko pola, decko se trudi i upravo ovako se uci za buducnost i postaje igrac. Ne radja se Djordjevic svake godine, pa da resava utakmice sa 17-18 godina. Pa i tada je u petorci imao jos bar 2-3 vanzemaljca.
Sad moramo da se vadimo protiv Cibone, a tamo nismo pobedili 16 godina... Mada i bez te pobede, opet imamo shanse ako dobijemo Olimpiju i Unikahu u Beogradu, sto je skroz realno.

pa to je to so ti pricas....nemas pojma koliko sam se iznervirala....

a sto se tice cibone bice zaj**ano.....